کد خبر : 42437 / /
/

یارانه نقدی | یارانه نقدی جدید | یارانه نقدی دولت

یارانه نقدی این خانوار ها دو برابر شد | یارانه نقدی چه کسانی 3 میلیونی می شود؟

یارانه نقدی | بیش از 20 میلیون نفر اردیبهشت ماه آخرین یارانه نقدی خود را دریافت می کنند. نرخ جدید یارانه نقدی به زودی اعلام خواهد شد. افزایش صددرصدی یارانه نقدی دهک های پایین. از امسال یارانه نقدی هدفمند خواهد شد

یارانه نقدی این خانوار ها دو برابر شد | یارانه نقدی چه کسانی 3 میلیونی می شود؟

یارانه نقدی | بیش از 20 میلیون نفر اردیبهشت ماه آخرین یارانه نقدی خود را دریافت می کنند. نرخ جدید یارانه نقدی به زودی اعلام خواهد شد. افزایش صددرصدی یارانه نقدی دهک های پایین. از امسال یارانه نقدی هدفمند خواهد شدهمزمان با آغاز واریز یارانه نقدی مردادماه، معاون وزیر رفاه از دهک‎‌بندی جدید خانوار ایرانی ظرف 2 تا سه ماه آینده خبر داده است. البته قرار است در این دهک‌بندی داده‌ها به‌روزرسانی شوند اما معیارها و شاخص‌ها تغییری نخواهند کرد.

 

از آنجایی که گروهی از سرپرستان که نیازمند دریافت یارانه هستند، طی ماه‌های گذشته از لیست یارانه‌بگیران حذف شده‌اند؛ برخی از ضرورت ترمیم دهک‌بندی می‌گویند. حالا همزمان با آغاز واریز یارانه مردادماه، معاون وزیر رفاه از دهک‎‌بندی جدید خانوار ایرانی ظرف 2 تا سه ماه آینده خبر داده است. البته قرار است در این دهک‌بندی داده‌ها به‌روزرسانی شوند اما معیارها و شاخص‌ها تغییری نخواهند کرد.

یارانه نقدی مرداد ماه که صدوپنجاهمین کمک معیشتی دولت به حساب می‌آید، بر اساس دهک‌بندی که پیشتر انجام شده، به حساب سرپرستان خانوار واریز شد و از ساعت 24 روز پنج‌شنبه قابل برداشت بود.

طبق اعلام قبلی سازمان هدفمندی یارانه‌ها، سرپرستان خانواری که جزو دهک‌های اول تا سوم درآمدی هستند، مبلغ 400 هزار تومان دریافت می‌کنند. آنهایی هم که در دهک‌های چهارم تا نهم جای می‌گیرند، 300 هزار تومان به دستشان می‌رسد. در این بین، استفاده از کالابرگ الکترونیک به صورت اختیاری است. اگر خانوار بخواهند فقط از یارانه خود استفاده کنند، رقم آن به صورت کامل قابل برداشت است اما اگر قصد خرید کالا از سبد دربرگیرنده 11 قلم کالای اساسی را داشته باشند، به همان میزانی که خرید کنند از میزان یارانه آنها کسر و باقی‌مانده وارد حساب آنها خواهد شد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، سرپرستان خانواری که قبلا نسبت به دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه 10 میلیون ریالی دوم کرونا اقدام کرده بودند، باقیمانده اقساط از مبلغ واریزی یارانه آنها کم خواهد شد. همچنین، سرپرستان خانواری که تسهیلات اعزام به عتبات عالیات را دریافت کرده‌اند، اقساط آن نسبت به بُعد خانوار از حسابشان کسر می‌شود

دهک‌بندی یارانه‌بگیران تا 3 ماه آینده انجام می‌شود

همزمان با واریز یارانه نقدی، معاون وزیر رفاه در پاسخ به یارانه‌بگیرانی که یارانه آنها با وجود نیازشان طی ماه‌های اخیر حذف شده، از به‌روزرسانی دهک‌بندی‌ خانوارها ظرف 2 تا سه ماه آینده خبر داده است. علیرضا عسگریان درباره اقدامات این وزارتخانه درباره دهک‌بندی جدید خانوار ایرانی می‌گوید: آماده به‌روزرسانی دهک‌بندی‌ها طی دو الی سه ماه آینده هستیم. داده‌ها مربوط به سال ۱۴۰۲ هستند اما معیارها و شاخص‌ها، همان معیارهای قبلی خواهند بود و تغییری نخواهند داشت.

یارانه‌بگیران چگونه به دهک خود اعتراض کنند

مردادماه پارسال بود که وزارت رفاه در پاسخ به یارانه‌بگیرانی که دهک خودشان اعتراض دارند، اطلاعیه‌ای صادر کرد. در این اطلاعیه از قابلیت‌های سامانه جدید درخواست از طریق کارت‌های بانکی خانوار، اطلاعات خودرو و درآمد، رونمایی می‌شد. در اطلاعیه وزارتخانه آمده بود: هموطنانی که قبلا درخواست بررسی مجدد دهک‌بندی خانوار خود را ثبت کرده‌اند اکنون می‌توانند ضمن مشاهده نتایج رسیدگی، درخواست بررسی مجدد اطلاعات هرکدام از زیربخش‌ها را نیز ثبت کنند.

در سامانه جدید «حمایت» که با نشانی اینترنتی   .http://hemayat.mcls.gov.ir/ فعال است، سرپرست هر خانوار می‌تواند دهک اقتصادی خانوار و توضیحات در مورد علت دریافت یا عدم دریافت یارانه را به همراه اسامی اعضای خانوار خود مشاهده کند./تجارت نیوز

 یارانه معیشتی مرداد ۱۴۰۲ (مرحله ۱۵۰) به‌زودی به حساب کلیه سرپرستان خانوار مشمول دریافت یارانه در سراسر کشور واریز خواهد شد. طبق اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار است از ماه‌ جاری رقم یارانه برخی از مشمولان به ۵۲۰ هزارتومان افزایش پیدا کند.

یارانه نقدی مرداد ۱۴۰۲ کی واریز می‌شود؟

تاریخ واریز یارانه نقدی مرداد ۱۴۰۲ روز جمعه ۲۰ مردادماه است. ۵ روز دیگر یارانه معیشتی به حساب کلیه سرپرستان خانوار مشمول واریز خواهد شد.

یارانه نقدی مرداد ۱۴۰۲ چقدر است؟

سرپرستان خانوار جزو دهک‌های اول تا سوم مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و دهک‌های چهارم تا نهم قرار مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر یارانه نقدی مرداد ۱۴۰۲ را دریافت خواهند کرد.

یارانه ۵۲۰ هزار تومانی برای چه کسانی است؟

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیکی در مردادماه خبر داد. بر این اساس اگر خانوارها ۵۰ درصد مبلغ یارانه مرداد 1402 (۴۰۰ هزار تومان) خود را که معادل ۲۰۰ هزار تومان می‌شود صرف خرید کالابرگ کنند، ۱۲۰ هزار تومان اعتبار اضافه به ازای هر عضو خانواده در حساب سرپرست خانوار شارژ می‌شود و کل یارانه کمک معیشتی هر فرد به ۵۲۰ هزار تومان در ماه افزایش خواهد یافت.

نحوه استفاده از کالابرگ الکترونیکی

 شیر کم چرب بطری، پنیر، تخم مرغ، گوشت مرغ، روغن مایع، ماکارونی، برنج ایرانی، لبنیات (ماست پرچرب پگاه)، قند و شکر، حبوبات و گوشت منجمد گوساله ۱۱ قلم کالای اساسی در طرح کالابرگ الکترونیکی است. برای مشاهده جدول کالاهای اساسی می توانید به برنامه کاربردی "شما" (فارا) یا سایت shoma.sfara.ir مراجعه کنید.

در این مرحله فقط خانوارهای دهک‌های اول تا سوم و تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی می‌توانند از افزایش اعتبار ۱۲۰ هزار تومانی بهره‌مند شوند. چنانچه سرپرستان خانوار از کالابرگ الکترونیکی استفاده نکرده باشند رقم کامل یارانه برای ایشان قابل برداشت است و در صورت استفاده به همان میزان از یارانه خانوار کسر شده و باقی مانده مبلغ به حساب سرپرست خانوار واریز می شود.

سایت ثبت‌ نام یارانه جاماندگان​

ثبت‌ نام از افرادی که تاکنون از دریافت یارانه نقدی جا ماندند یا متقاضیان جدید یارانه نقدی هستند نیز همچنان ادامه دارد. این افراد می‌توانند با مراجعه به سایت ثبت‌ نام یارانه جاماندگان به آدرس https://my.gov.ir نسبت به ثبت‌نام خانوار خود اقدام کنند./ اقتصاد آنلاین

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.