کد خبر : 41887 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه امروز | قیمت سکه و طلا

گرانی به بازار سکه و طلا برگشت | قیمت سکه بالا رفت

امروز و تا لحظه تنظیم این خبر قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۳۹۶ هزار و قیمت سکه طرح جدید ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

گرانی به بازار سکه و طلا برگشت | قیمت سکه بالا رفت

امروز چهارشنبه ۱۱ مرداد تا لحظه تنظیم این خبر در بازار آزاد، قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و  ۳۹۶ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۶ میلیون و ۱۰۰ تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۱۵ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی ۱۰ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و سکه یک‌ گرمی ۶ میلیون و  ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

محصول   نرخ (تومان)
سکه تمام طرح جدید   ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار
 سکه تمام طرح قدیم  ۲۶ میلیون و ۱۰۰ هزار
 نیم سکه بهار آزادی  ۱۵ میلیون و ۹۵۰ هزار
 ربع سکه بهار آزادی  ۱۰ میلیون و ۹۵۰ هزار
 سکه یک گرمی   ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار
طلای ۱۸ عیار   ۲ میلیون و ۳۹۶ هزار
منبع: همشهری آنلاین

قیمت طلا و سکه امروز با رشد شارپی همراه شد. این افزایش، قطعات سنگین سکه را در کانال‌های بالاتر نشاند. با وجود کاهش قیمت انس، این بار رشد ۷۰۰ تومانی دلار روند صعودی سکه را رقم زد.

پیش بینی قیمت طلا و سکه 11 مرداد 1402/ درخشش سکه‌های‌ امامی و بهار در روز پرش بازارها

به گزارش تجارت‌نیوز دیروز و امروز تنها روزهای کاری رسمی بازار فلز زرد در پایتخت بودند. دو روز ابتدایی هفته بازار تهران در تعطیلات سوگواری محرم قرار داشت. فردا و پس‌فردا نیز گرمای هوا بازار را تعطیل کرده است. در روزهای فعالیت بازار طلا و جواهر قیمت طلا و سکه همواره صعودی بوده است.

معامله‌گران، افزایش قیمت دیروز را متاثر از بازگشایی بازار و تغییر معاملات، از پشت‌خطی به فیزیکی عنوان کردند. بازار فلز زرد امروز نیز به دلیل سیگنال‌هایی که از بازار ارز دریافت کرد رشد شارپی داشت.

فعالان بازار ارز تعطیلی کانون صرافان و تقاضای اربعین را دلیل این روند صعودی عنوان می‌کنند که دامان معاملات طلا و سکه را نیز گرفته است. اما به نظر می‌رسد تعطیلی دو روز پایانی هفته جاری نیز بازیگران بزرگ بازار فلز زرد را به تکاپو برای خرید و معامله انداخته است.

سفارش‌های بالای خرید در کف قیمت سکه

در همین راستا مجتبی دیبا به تحلیل قیمت طلا و سکه در هفته جاری پرداخت و به تجارت‌نیوز گفت: «در روزهای گذشته امکان تاچ شدن قیمت ۲۷ تا ۲۷ میلیون و ۵۰۰  برای سکه تمام وجود داشت. این قطعه در محدوده حمایتی ۲۶ میلیون و ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی نیز تثبیت داشت.»

وی به کف حمایتی ۲۵ میلیون و ۲۰۰ تومانی اشاره کرد و افزود: «در این محدوده قیمتی سفارش‌های خرید زیادی وجود داشت و قیمت در طی دو روز گذشته واکنش صعودی داشته است.» وی هفته گذشته نیز به ورود قیمت سکه امامی به منطقه ۲۹ میلیون و ۱۰۰ تا ۲۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی اشاره کرده بود.

این کارشناس بازارهای مالی در خصوص انس جهانی نیز گفت: «طلای جهانی با معیار صعودی، خود را هماهنگ می‌کند و می‌تواند به منطقه ۱۹۸۸ تا ۲۰۰۷ دلار در طول هفته جاری برسد.» دیبا افزود: «باید ببینیم دیدگاه‌های فدرال رزرو در هفته جاری چگونه است. آیا فد بالا بردن نرخ بهره را تایید می‌کند یا اینکه فعلا با توجه به پایین بودن تورمی که اعلام شده قصد دارد به رکود دامن نزند و بازارها را در همین شرایط نگه دارد».

گفتنی است در پی تعطیلی سراسری کشور به دلیل گرمای هوا، اتحادیه طلا و جواهر نیز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: واحدهای صنفی تحت پوشش این اتحادیه هم در روزهای ۱۱ و ۱۲ مرداد ملزم به تعطیلی هستند.

پرچمداری سکه در رشد قیمت

امروز  دهم مرداد قیمت سکه امامی با افزایش ۹۰۰ هزار تومانی یک پله صعود کرد. این قطعه با رقم ۲۹ میلیون و ۴۹۶ هزار تومان مبادله شد. قیمت سکه بهار افزایش ۲۰۷ هزار تومانی داشت. سکه بهار امروز در کانال بالاتر و با قیمت ۲۶ میلیون و ۱۰۱ هزار تومان معامله شد.

امروز نیم‌ و ربع سکه هر کدام افزایش ۴۵۰ هزار تومانی داشتند. این قطعات با کانال قیمتی بالاتر ۵۰ هزار تومان فاصله دارند و به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۹۵۰ و ۱۰ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی نیز ۱۰۰ هزار تومان گران شد و به قیمت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید.

جهش حباب قطعات سکه به کانال بالاتر

امروز قیمت طلا رشد شارپی نداشت و به نظر می‌رسد کاهش قیمت طلای جهانی بر قیمت طلا در بازار داخلی اثر داشت. در روز جاری و در لحظه نگارش این گزارش هر مثقال با ۹۳ هزار تومان رشد، با قیمت ۱۰ میلیون و ۳۴۶ هزار تومان مبادله شد.

مطالعه بیشتر: علت افزایش قیمت دلار/ اسکناس آمریکایی خود را به کانال 50 هزار تومانی رساند

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد ۲۱ هزار و ۹۰۰ تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۸۷ هزار و ۷۰۰ تومان معامله شد. امروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و ۳۵۷ هزار تومان رسید.

گفتنی است امروز انس جهانی طلا کاهش۲۰ دلاری داشت و در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۹۴۵ دلار در حال معامله است.

در روز جاری حباب سکه در تمام قطعات افزایشی بود. این افزایش، حباب سکه‌های امامی، بهار  و ربع‌ سکه را در کانال بالاتر نشاند. امروز سکه امامی با ۸۷۲ هزار تومان رشد بیشترین مقدار افزایش مقدار حباب را داشت. حباب سکه بهار ۱۵۴ هزار تومان، نیم‌سکه ۴۲۲ هزار تومان، ربع سکه ۴۳۶ هزار تومان و سکه گرمی ۹۳ هزار تومان افزایش داشتند.

قیمت طلا و سکه 11 مرداد 1402 / قیمت دلار، سوخت حرکت بازار طلا شد

قیمت طلا و سکه دیروز با رشد شارپی همراه بود. این روند متعاقب افزایش ۷۰۰ تومانی قیمت دلار رخ داد و سکه‌های سنگین را در کانال بالاتر نشاند.

به گزارش تجارت‌نیوز در هفته جاری، بازار طلا در پایتخت تنها دو روز رسما باز بود و هر دو روز نیز روند قیمت طلا و سکه افزایش‌های قابل توجهی داشتند.

روز گذشته قیمت انس کاهش ۲۱ دلاری داشت و با رقم ۱۹۴۴ دلار معامله شد. بنابراین بازار طلا سوخت صعودی خود را از قیمت دلار و ورود این اسکناس به کریدور ۵۰ هزار تومانی دریافت کرد. دلار نیز متعاقب تصمیمات بانک مرکزی مبنی بر انحلال کانون صرافان و نیز تقاضای خرید دلار برای اربعین افزایش قیمت داشت. تحلیلگران بازارهای مالی در هفته گذشته محدوده قیمتی ۲۹ میلیون ۲۰۰ هزار تومانی را برای سکه امامی پیش‌بینی کرده بودند.

گفتنی است در پی تعطیلی سراسری کشور به دلیل گرمای هوا، اتحادیه طلا و جواهر نیز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: واحدهای صنفی تحت پوشش این اتحادیه هم در روزهای ۱۱ و ۱۲ مرداد ملزم به تعطیلی هستند. با این حال اما نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در ساعات پایانی روز اعلام کرد: طبق استعلام جدید از وزات صمت و اتاق اصناف، فعالیت و باز بودن واحدهای صنفی طلا و سکه در بازار تهران طی روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه بلامانع است.

ورود سکه‌های سنگین به کانال بالاتر

روز گذشته دهم مرداد قیمت سکه امامی با افزایش ۸۹۲ هزار تومانی یک پله صعود کرد. این قطعه با رقم ۲۹ میلیون و ۴۹۳ هزار تومان مبادله شد. قیمت سکه بهار افزایش ۲۰۴ هزار تومانی داشت. سکه بهار دیروز در کانال بالاتر و با قیمت ۲۶ میلیون و ۹۸ هزار تومان معامله شد.

روز قبل نیم‌ و ربع سکه هر کدام افزایش ۴۵۰ هزار تومانی داشتند. این قطعات با کانال قیمتی بالاتر ۵۰ هزار تومان فاصله دارند و به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۹۵۰ و ۱۰ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی نیز ۱۰۰ هزار تومان گران شد و به قیمت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید.

اثر کاهشی انس جهانی مانع پرش قیمت طلا شد

دیروز قیمت طلا نسبت به رشد شارپی سکه، پرش قیمت نداشت و به نظر می‌رسد کاهش قیمت طلای جهانی بر قیمت طلا در بازار داخلی اثر داشت. روز گذشته هر مثقال طلا با ۱۰۷ هزار تومان رشد، با قیمت ۱۰ میلیون و ۳۴۶هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد ۲۴ هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۹۱ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد. دیروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و ۳۵۹ هزار تومان رسید.

دیروز حباب سکه در تمام قطعات افزایشی بود. این افزایش، حباب سکه‌های امامی، بهار  و ربع‌ سکه را در کانال بالاتر نشاند. روز قبل سکه امامی با ۸۳۹ هزار تومان رشد بیشترین مقدار افزایش مقدار حباب را داشت. حباب سکه بهار ۱۲۹ هزار تومان، نیم‌سکه ۴۰۹ هزار تومان، ربع سکه ۴۲۹ هزار تومان و سکه گرمی ۹۰ هزار تومان افزایش داشتند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.