کد خبر : 40425 / /
/

قیمت سکه امروز ۶ تیر ۱۴۰۲ در بازار آزاد | سکه امامی چقدر ارزان شد؟+

سکه امامی در بازار آزاد امروز ششم تیرماه ۲۸ میلیون و ۵۰۱ هزار تومان یعنی ۲۴ هزار تومان کمتر از دیروز فروخته شد.

قیمت سکه امروز ۶ تیر ۱۴۰۲ در بازار آزاد | سکه امامی چقدر ارزان شد؟+

قیمت سکه امروز 3 خرداد1402اعلام شد. نوسان قیمت سکه در بازار تهران عادی شد. قیمت انواع سکه در بازار آزاد امروز سه‌شنبه ۶ تیر ۱۴۰۲ اعلام شد.قیمت سکهامامی ۲۸ میلیون و ۵۰۱ هزار تومان یعنی ۲۴ هزار تومان کمتر از دیروز فروخته شد.قیمت سکهنیم‌، اما با رشد ۷۸ هزار تومانی به ۱۵ میلیون و ۶۲۸ هزار تومان رسید.اخرین اخبار درباره قیمت سکه را در ادامه بخوانید.

قیمت انواع سکه در بازار آزاد امروز سه‌شنبه ۶ تیر ۱۴۰۲ اعلام شد.

قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز سه‌شنبه ششم تیر همزمان با خریدوفروش‌های ابتدایی بازار دو میلیون و ۳۵۹ هزار تومان به‌ثبت رسید. دقیقا معادل همان رقمی که عصر دیروز در بازار تثبیت شده بود و همزمان سکه امامی ۲۸ میلیون و ۵۰۱ هزار تومان یعنی ۲۴ هزار تومان کمتر از دیروز فروخته شد.

قیمت نیم‌سکه، اما با رشد ۷۸ هزار تومانی به ۱۵ میلیون و ۶۲۸ هزار تومان رسید. ربع‌سکه ۱۰ میلیون و ۶۵۲ هزار تومان یعنی ۱۳۲ هزار تومان بیشتر از دیروز فروخته شد و نرخ فروش شش میلیون و ۳۹۶ هزار تومانی سکه گرمی از رشد ۱۳۶ هزار تومانی ارزش این سکه درقیاس با دیروز حکایت دارد.

در جدول زیر قیمت انواع سکه در بازار آزاد امروز سه‌شنبه ششم تیرماه (تا ظهر امروز) و تغییرات قیمتی آنها نسبت به روز دوشنبه را مشاهده می‌کنید.

طلا 18 عیار و انواع سکه

قیمت دوشنبه

قیمت امروز

طلا 18 عیار

دو میلیون و 359 هزار تومان

دو میلیون و 359 هزار تومان

امامی

28 میلیون و 525 هزار تومان

28 میلیون و 501 هزار تومان

نیم‌سکه

15 میلیون و 550 هزار تومان

15 میلیون و 628 هزار تومان

ربع‌سکه

10 میلیون و 520 هزار تومان

10 میلیون و 652 هزار تومان

یک گرمی

شش میلیون و 260 هزار تومان

شش میلیون و 396 هزار تومان

 

امروز افزایش ارزش طلای جهانی نتوانست اثر کاهشی قیمت دلار در بازار فلز زرد را خنثی کند. قیمت طلا و سکه با وجود کاهش قیمت هفته‌های اخیر همچنان متقاضی چندانی ندارد و مردم توان خرید از این بازار را ندارند.

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت طلا و سکه امروز نوسان کاهشی داشت و با کاهش ۳۰۰ تومانی قیمت دلار همراه شد. بازارهای مالی فعلا در کانال‌های مشخص و محدودی نوسان دارند. افزایش ۱۰ دلاری شب گذشته انس جهانی هم تاثیری در بازار طلای داخلی نداشت. گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش انس جهانی طلا با قیمت ۱۹۳۱ دلار مبادله می‌شود.

قیمت سکه

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۶ تیر ۱۴۰۲ / در روند نزولی بازار، طلا و سکه بخریم؟

پنجشنبه هشتم تیرماه عید قربان است و به رسم سال‌های گذشته بازار طلا و سکه با افزایش خریدهای مناسبتی همراه می‌شد. اما به اعتقاد معامله‌گران این بازار، روند تقاضا در روزهای جاری افزایشی نداشته و بازار راکد است. به اعتقاد یکی از فعالان بازار طلا و سکه، توان خرید مردم از این بازار به شدت کاهش پیدا کرده و دیگر تقاضا تعیین‌کننده قیمت نیست.

چه زمانی طلا بخریم؟

در همین راستا سهراب اشرفی فعال بازار طلا و سکه و کارشناس اقتصادی با اشاره به رکود فعلی بازار فلز زرد به تجارت‌نیوز گفت: «افزایش قیمت‌ها در ماه‌های گذشته به اندازه‌ای بالا بوده که دیگر تقاضاهای خرد تاثیری در روند قیمت‌ها ندارد این در حالی است که روند تقاضا نیز در بازار در ۶ ماهه گذشته به حداقل رسیده‌ است.»

وی در پاسخ به اینکه زمان مناسبی برای خرید طلا و سکه است، خاطرنشان کرد: «من این توصیه را همیشه می‌کنم؛ برای خرید، یک گرم طلای ۱۸ عیار را با هر قیمتی، ضرب در ۱۰ کنید. به طور مثال دو میلیون و ۳۳۴ هزار تومان قیمت روز هر گرم طلای ۱۸ عیار است آن را ضربدر ۱۰ کنیم، می‌شود حدود ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان. اگر قیمت روز، بالای این مقدار بود خرید سکه‌های طرح قدیم و یا جدید ارزش ندارد و اگر پایین‌تر بود زمان مناسب برای خرید فرا رسیده است.»

این کارشناس بازار طلا و سکه به اهمیت بازه زمانی خرید از بازار فلز زرد اشاره کرد و افزود: «اگر خرید طلا و سکه برای سرمایه‌گذاری در بازه دو تا چهار ماهه باشد توجه به حباب سکه اهمیت ندارد. اما با دورنمای یک تا دو ساله احتمال اینکه حباب سکه همچنان وجود داشته باشد پایین است. بنابراین در هنگام خرید باید به مدت خواب سرمایه‌ نیز توجه کرد.»

اشرفی خاطرنشان کرد: «در بلندمدت به جای سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت و خرید حباب سکه، خرید طلا منطقی است و نیازی به خرید حباب سکه نیست.»

حرکت خلاف جهت سکه بهار  

امروز دوشنبه ۵ تیرماه ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی با ۸۹ هزار تومان کاهش قیمت با رقم ۲۸ میلیون و ۵۰۱ هزار تومان مبادله شد.

در روز جاری سکه بهار آزادی برخلاف کاهش قیمت سایر قطعات سکه افزایش محدود ۱۸ هزار تومانی داشت و با قیمت ۲۵ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان مبادله شد.

 نیم سکه و ربع سکه هر کدام کاهش ۱۰۰ هزار تومانی داشتند. این قطعات به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان مبادله شدند.

در روز جاری سکه گرمی ۱۰ هزار تومان ارزان شد و به قیمت ۶ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان رسید.

مثقال در کانال ۱۰ میلیونی تثبیت شد؟

امروز قیمت حباب تمام قطعات سکه به غیر از سکه بهار کاهش داشت. حباب سکه امامی ۷۳ هزار تومان، نیم‌سکه ۸۹ هزار تومان، ربع سکه ۹۴ هزار تومان و سکه گرمی ۹ هزار تومان کاهش قیمت حباب داشتند. در روز جاری حباب سکه بهار ۲۱ هزار تومان رشد کرد.

امروز قیمت طلا نیز کاهش محدودی داشت. در روز جاری هر مثقال طلا ۳۰ هزار تومان ارزان شد. این کاهش قیمت این مقدار طلا را به رقم ۱۰ میلیون و ۱۸۶ هزار تومان رساند. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش پنج هزار و ۳۰۰ هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۵۲ هزار تومان مبادله شد. امروز طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۳۲۱ هزار تومان معامله شد.

حباب سکه بهار ۳ میلیونی شد

روز گذشته قیمت حباب تمام قطعات سکه به غیر از سکه بهار کاهش داشت. حباب سکه امامی ۱۷۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۸۰ هزار تومان، ربع سکه ۸۹ هزار تومان و سکه گرمی هفت هزار تومان کاهش قیمت حباب داشتند. دیروز حباب سکه بهار ۲۳ هزار تومان رشد کرد و با این افزایش به کانال سه میلیونی ورود کرد.

دیروز قیمت طلا نیز کاهش محدودی داشت. هر مثقال طلا ۱۴ هزار تومان ارزان شد. کاهش قیمت این مقدار طلا را به رقم ۱۰ میلیون و ۲۰۲ هزار تومان رساند. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش دو هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۵۳ هزار و ۳۰۰ تومان مبادله شد. همچنین طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۳۲۳ هزار تومان معامله شد.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.