کد خبر : 38936 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه امامی | قیمت سکه در بازار آزاد

امروز دوم خرداد قیمت سکه چقدر شد | قیمت طلا کاهشی شد یا افزایشی ؟ + جدول

امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۲ میلیون و ۵۷۲ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

امروز دوم خرداد قیمت سکه چقدر شد | قیمت طلا کاهشی شد یا افزایشی ؟ + جدول

قیمت سکه امروز دوم خرداد1402اعلام شد. نوسان قیمت سکه در بازار تهران عادی شد. هم‌اکنون در بازار آزاد، قیمت طلای 18عیار هر گرم 2 میلیون و 572 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم 28 میلیون تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز 32 میلیون و 500 هزار تومان است. اخرین اخبار درباره قیمت سکه را در ادامه بخوانید.

در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 17 میلیون و 500 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 11 میلیون و 600 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 6 میلیون و 900 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی، 11 میلیون و 141 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1961 دلار است.

بر اساس معاملات بازار مبادله ارز و طلای ایران، قیمت هر اسکناس دلار امروز (سه‌شنبه 2 خرداد ماه) با افزایش نسبت به روز کاری قبل معادل 42 هزار و 462 تومان و قیمت حواله دلار 38 هزار و 602 تومان اعلام شد.

در تابلوی معاملاتی مرکز مبادلات ارزی در روز جاری، نرخ اسکناس یورو با افزایش نسبت به روز کاری قبل معادل 45 هزار و 886 تومان، و نرخ حواله یورو 41 هزار و 715 تومان اعلام شده است.

همچنین در مرکز مبادله ارز و طلا، نرخ اسکناس درهم نیز با افزایش نسبت به روز کاری قبل 11 هزار و 562 تومان و نرخ حواله درهم نیز 10 هزار و 511 تومان اعلام شده است./ تسنیم

بروز رسانی: سه‌شنبه 2  خرداد 12:50

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (اسکناس)

42  هزار و 462  

قیمت دلار (حواله)

38  هزار و 602

قیمت یورو (اسکناس)

45  هزار و  886

قیمت یورو (حواله)

41  هزار و 715

قیمت درهم (اسکناس)

11 هزار و 562

قیمت درهم (حواله)

10 هزار و 511

بروز رسانی: سه‌شنبه 2  خرداد 12:50

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

  28  میلیون

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

32  میلیون و 500  هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

17 میلیون و 500  هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

11  میلیون و 600 هزار

قیمت سکه گرمی

6 میلیون و 900 هزار

بروز رسانی: سه‌شنبه 2  خرداد 12:50

نوع

قیمت لحبظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

2 میلیون و 572  هزار

مثقال طلا

11 میلیون و 141  هزار

انس طلا(دلار)

1961

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۲ خرداد ۱۴۰۲ / بازگشت سکه امامی به کانال ۳۲ میلیون تومان

به گزارش تجارت‌نیوز بازگشایی بازار فلز زرد در روز جاری با روند کاهشی قیمت طلا و سکه همراه شد؛ اما در کمتر از یک ساعت روند قیمت در مسیر افزایشی قرار گرفت. طی سه روز گذشته قیمت در بازار فلز زرد همواره صعودی بود و این بازار دیروز بیشترین افزایش قیمت را داشت.

گفتنی است در ساعات معاملاتی طلا و سکه در بازار داخلی، انس جهانی طلا در دو روند افزایشی و کاهشی قرار گرفت. صبح امروز طلای جهانی تا محدوده ۱۹۸۲ دلاری بالا رفت اما در میانه روز قیمت کاهش داشت و در لحظه نگارش این گزارش قیمت طلای جهانی با رقم ۱۹۷۸ دلاری معامله شد.

بازار ارز امروز متاثر از تغییر دبیر شورای عالی امنیت ملی و احتمال به مخاطره افتادن روابط دوستانه ایران و عربستان افزایش قیمت داشت. در ماه‌های اوج قیمت در بازارهای مالی حسن روابط ایران با کشورهای همسایه نقش ترمز قیمتی را برای این بازارها بازی کرد. فعالان اقتصادی معتقدند روند قیمت دلار در روزهای آینده نوسان افزایشی خواهد داشت و این روند صعودی بر قیمت طلا و سکه نیز تاثیر مستقیم دارد.

چشم‌انداز طلا صعودی است

در همین راستا برزو حق‌شناس کارشناس اقتصادی با اشاره به تاثیر کمرنگ قیمت طلای جهانی بر بازار داخلی به تجارت‌نیوز گفت: «دلار روند اصلاحی گرفته و در حال برگشت به کانال‌های قبلی است. این در حالی است که قیمت انس جهانی طلا بعد از ترک محدوده ۲۰۰۰ دلاری در کانال ۱۹۰۰ دلاری افزایش چشمگیری نداشت و رشد قوی در انس نداشتیم.»

وی ابراز عقیده کرد: «انس جهانی طلا  در سال  ۲۰۲۳ سقف قبلی را رد می‌کند و رشد قابل توجهی خواهد داشت. این موضوع در قیمت طلا در بازار داخلی تاثیر خواهد داشت.»

این کارشناس اقتصادی قیمت دلار را با شیب صعودی آرام پیش‌بینی کرد و گفت: «اگر رویدادهای خارج از بازار بر روند قیمت‌ها تاثیر نگذارد قیمت طلا و سکه در بازار داخلی صعودی خواهد بود. کمااینکه در سال جدید بازار فلز زرد رشد بهتری نسبت به دلار خواهد داشت.»

حق‌شناس در پاسخ به اینکه آیا الان وقت سرمایه‌گذاری در بازار طلا است، گفت: «توصیه‌ام برای سرمایه‌گذاران این است که بخشی از پرتفوی خود را به بازار طلا اختصاص دهند و از ابزارهایی مثل صندوق طلا بهره بگیرند.»

وی با اشاره به اینکه سال گذشته صندوق سپرده‌گذاری طلا بازدهی بسیار خوبی داشت خاطرنشان کرد: «در سال جاری نیز با توجه به وضعیت انس جهانی طلا و دلار، بازدهی خوبی خواهند داشت. شاید این بازدهی به پای رشد سال گذشته نرسد اما سرمایه‌گذاران می‌توانند بخشی از پرتفویشان را به صندوق‌های طلا اختصاص دهند و بازدهی خوبی بگیرند.»

پرش سکه بهار و امامی به کانال بالاتر

امروز دوشنبه اول خرداد، قیمت سکه امامی ۷۰۰ هزار تومان گران شد. این قطعه با رقم ۳۲ میلیون و ۴۰۱ هزار تومان معامله شد. قیمت سکه بهار امروز ۳۰۲ هزار تومان رشد داشت . این قطعه با قیمت ۲۸ میلیون و ۲۰۱ هزار تومانی معامله شد.

امروز نیم‌سکه برخلاف دو روز گذشته تغییر قیمت نداشت و با همان رقم دیروز مبادله شد. این قطعه با قیمت ۱۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی معامله شد.

در روز جاری ربع‌ سکه ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت و با قیمت ۱۱ میلیون و ۵۰۰  هزار تومان معامله شد. همچنین  سکه گرمی نیز ۱۰۰ هزار تومان گران شد و با قیمت ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان عرضه شد.

حباب سکه ۸ میلیونی شد

امروز هر مثقال طلا ۷۸ هزار تومان افزایش قیمت داشت. این مقدار طلا با قیمت ۱۱ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلا نیز ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان گران شد و با قیمت دو میلیون و ۵۸۲ هزار تومان معامله شد. امروز طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۵۴۷ هزار تومان معامله شد.

در روز جاری صعود قیمت حباب سکه همانند قیمت أنواع سکه رشد داشت و تنها قطعه‌ای که کاهش قیمت حباب داشت نیم‌سکه بود. حباب سکه امامی امروز بیش از ۵۰۰  هزار تومان گران شد و حباب این قطعه به کانال هشت میلیون تومانی راه یافت.

قیمت طلا و سکه ۲ خرداد ۱۴۰۲ / جهش سکه‌های سنگین به کانال بالاتر

قیمت طلا و سکه روز گذشته متاثر از صعود قیمت دلار به کانال‌ بالاتر، افزایش داشت. این افزایش، قیمت سکه‌های امامی و بهار را در کانال‌های بالاتر قرار داد. آیا این روند صعودی در بازارهای مالی ادامه دارد؟

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت طلا و سکه روز گذشته افزایش داشت. این روند صعودی قیمت سکه‌های امامی و بهار را در کانال بالاتر نشاند.

دیروز و در ساعات معاملاتی طلا و سکه در بازار داخلی، انس جهانی طلا در هر دو روند افزایشی و کاهشی قرار گرفت. صبح روز گذشته طلای جهانی تا محدوده ۱۹۸۲ دلاری بالا رفت اما در میانه روز این روند کاهش داشت و در لحظه نگارش این گزارش قیمت طلای جهانی با رقم ۱۹۷۲ دلار معامله شد.

قیمت سکه

قیمت سکه و طلا 2 خرداد 1402

دیروز بازار ارز متاثر از تغییر دبیر شورای عالی امنیت ملی و احتمال به مخاطره افتادن روابط دوستانه ایران و عربستان افزایش قیمت داشت. در ماه‌های اوج قیمت در بازارهای مالی حُسن روابط ایران با کشورهای همسایه نقش ترمز قیمتی را برای این بازارها بازی می‌کرد. فعالان اقتصادی معتقدند روند قیمت دلار در روزهای آینده نوسان افزایشی خواهد داشت و این روند صعودی بر بازار طلا و سکه نیز تاثیر مستقیم دارد.

 پیشروی قیمت در سکه‌های سنگین

دیروز دوشنبه ۱ خرداد قیمت سکه امامی ۴۸۲ هزار تومان گران شد. این مقدار افزایش قیمت، این قطعه را در کانال بالاتر نشاند و سکه امامی با رقم ۳۲ میلیون و ۱۸۳ هزار تومان معامله شد. قیمت سکه بهار دیروز ۳۰۵ هزار تومان رشد داشت. این قطعه با قیمت ۲۸ میلیون و ۲۰۱ هزار تومانی معامله شد.

روز گذشته نیم‌سکه برخلاف دو روز ابتدایی هفته جاری تغییر قیمت نداشت و با همان رقم روز یکشنبه مبادله شد. این قطعه با قیمت ۱۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.

دیروز ربع‌ سکه ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت و با قیمت ۱۱ میلیون و ۵۰۰  هزار تومان معامله شد.

همچنین  سکه گرمی نیز ۱۰۰ هزار تومان گران شد و با قیمت ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان مبادله شد.

حباب سکه تعدیل شد

روز گذشته هر مثقال طلا ۵۷ هزار تومان افزایش قیمت داشت. این مقدار طلا با قیمت ۱۱ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلا نیز ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان گران شد و با قیمت دو میلیون و ۵۷۷ هزار تومان معامله شد.

امروز طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۵۴۳ هزار تومان معامله شد.

دیروز قیمت حباب سکه همانند قیمت انواع سکه رشد داشت و تنها قطعه‌ای که کاهش قیمت حباب داشت نیم‌سکه بود. حباب سکه امامی روز گذشته بیش از ۵۰۰  هزار تومان گران شد؛ این رشد، حباب این قطعه را وارد کانال هشت میلیون تومانی کرد اما در پایان معاملات روند افزایشی قیمت حباب تعدیل شد و حباب سکه امامی به کانال هفت میلیون تومانی برگشت.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار