کد خبر : 38801 / /
/

تصمیم دولت برای واردات مرغ از ترکیه | قیمت مرغ امروز ۳۰ اردیبهشت

واردات مرغ از ترکیه برای کنترل قیمت مرغ در بازار آغاز می‌شود. واردات مرغ بستگی به عدم توزیع آن با نرخ مصوب دارد. یکی از نمایندگان مجلس درباره واردات مرغ از ترکیه واکنش نشان داد.

تصمیم دولت برای واردات مرغ از ترکیه | قیمت مرغ امروز ۳۰ اردیبهشت

قیمت مرغ در میادین تره‌بار و فروشگاهها امروز ۳۰ اردیبهشت اعلام شد. وزارت جهاد کشاورزی درصدد است تا با واردات مرغ از ترکیه قیمت این کالا را کنترل کند.

یکی از نمایندگان مجلس در واکنش به موضوع واردات مرغ از ترکیه گفت: اگر ارزی وجود دارد آن را به تولید کننده داخلی بدهید تا با آن خوراک تهیه کند.

قیمت مرغ در سی ام اردیبهشت ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

ران مرغ بدون پوست بدون دنبالچه چربی سر ساق

۹۸,۵۰۰

مغز ران بدون پوست بدون استخوان

۱۱۰,۵۰۰

ساق مرغ بدون پوست و سر ساق

۱۰۵,۰۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال

۱۱۹,۴۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال، بازو

۱۲۸,۵۰۰

ران و سینه بدون پوست بدون دنبالچه شش گردن بال

۱۰۱,۰۰۰

بال کبابی ساده – بدون نوک بال

۷۷,۰۰۰

بازوی کبابی ساده

۵۴,۵۰۰

مخلوط بال و بازو کبابی ساده

۶۹,۰۰۰

فیله مرغ

۱۳۸,۷۰۰

گردن مرغ بدون پوست

۴۰,۰۰۰

شنیتسل بدون آرد

۱۴۰,۲۰۰

جوجه چینی

جوجه کباب بی استخوان و بدون بازو ساده

۱۴۶,۲۰۰

جوجه کباب بااستخوان ساده

پا چینی ۱۰ عددی مرغ

مرغ کنتاکی

دل مرغ پاک کرده

۲۹,۰۰۰

جگر مرغ

۱۹,۰۰۰

سنگدان مرغ

۱۹,۰۰۰

پای مرغ

۱۷,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۱۰۰۰گرمی

۱۲۰,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۵۰۰گرمی

۷۸,۰۰۰

بلدرچین کامل تازه(بسته ۱۰۰۰گرمی)

۱۰۱,۰۰۰

مرغ کامل منجمد، بسته بندی کیسه ای (پوشش کیسه نایلونی)

مرغ کامل تازه، بسته بندی کیسه ای(پوشش کیسه نایلونی)

۷۲,۵۰۰

مرغ کامل تازه پاک شده، بسته بندی بشقابی

تخم مرغ بسته بندی ۱۵ عددی بسته بندی

۵۸,۹۰۰

تخم مرغ بسته ۲۰ عددی بسته بندی

۴۸,۹۰۰

تخم مرغ بسته ۹ عددی بسته بندی

۳۱,۹۰۰

تخم مرغ بسته ۶ عددی بسته بندی

۲۳,۹

واردات مرغ از چه زمانی آغاز می‌شود؟

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفته وقتی کاهش عرضه مرغ وجود داشته باشد و مرغدار مرغ را با قیمت مصوب توزیع نکند قطعا مرغ از ترکیه وارد می‌کنیم.

به گفته سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به واردات مرغ از ترکیه، زمانی که سفره مردم در حال جمع شدن باشد هرکاری امکان باشد انجام می‌دهیم، وقتی کاهش عرضه مرغ وجود داشته باشد و مرغدار مرغ را با قیمت مصوب توزیع نمی‌کند قطعا مرغ از ترکیه وارد می‌کنیم.

سید محمد آقامیری گفت: سیاست وزارت جهاد کشاورزی بر مردم‌سپاری کارهاست زیرا بخش خصوصی، تشکل‌ها و تعاونی‌ها قدرت بیشتری به نسبت دولت دارند، البته اتحادیه‌هایی موفق‌تر و مورد اعتماد هستند که مجموعه بزرگ‌تر و در عین حال دارای اعضای بیشتری باشد.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به حوزه شیر و گوشت مرغ و تخم مرغ گفت: برای قیمت شیر نرخ‌های مختلفی از جمله ۱۴۰، ۱۴۵ و ۱۵۵ هزار ریال مورد بحث بود که با ۲۵ درصد افزایش در نهایت قیمت ۱۵۰ هزار ریال جهت حمایت از تولیدکننده مصوب و ابلاغ شد.

وی افزود: همچنین درخصوص قیمت گوشت مرغ، اتحادیه سراسری مرغداران با امضای اعضای هیئت مدیره، نرخ را تعیین کرده و تعهد داده‌اند که اگر قیمت ما تایید شود قول می دهیم تا سی و یکم فروردین سال آینده قیمت مرغ از ۷۳۰ هزار ریال بالاتر نرود اما امروز ما گلایه داریم که چرا به این تعهد عمل نشد؟ در صورتی که حمایت‌های لازم صورت گرفت بنابراین به دو شرط تعیین قیمت را به اتحادیه واگذار کردیم، نخست اینکه این عدد باید تا پایان فرودین سال آینده ثابت باشد و دوم اینکه در صورت تغییر قیمت نهاده‌ها، مگر افزایش بالای هفت درصد، این قیمت ثابت بماند.

وی خاطرنشان کرد: مرغدار اجازه ندارد اگر نهاده یارانه‌ای می‌گیرد مرغ را به قیمت بالاتر بفروشد، امروز مردم انتظار همراهی دارند. قول داده ایم اگر ماهیانه ۵۰ هزار تن مرغ تحویل داده شود مرغد مازاد این تولید را می توانند تا ۳۱ فروردین ۱۴۰۳صادر کنند. این مهم برای تخم مرغ نیز اجرا شد و تاکنون بالغ بر ۳ هزار تن تخم مرغ صادر شده است.

آقامیری با اشاره به واردات مرغ از ترکیه بیان کرد: زمانی که سفره مردم در حال جمع شدن باشد هرکاری امکان باشد انجام می دهیم، وقتی کاهش مرغ وجود داشته باشد و مرغدار مرغ را با قیمت مصوب توزیع نمی‌کند قطعا مرغ از ترکیه وارد می‌کنیم و به نفع و ضرر مرغدار توجهی نداریم چراکه مرغدار هم به ضرر مردم توجه نمی‌کند.

وی افزود: ناترازی بانک‌ها ربطی به بانک کشاورزی ندارد و در سایر بانک‌ها نیز مشکل محدود شدن منابع وجود دارد، البته اتفاقاتی در دست اجرا است تا از طریق صندوق‌ها کمک‌هایی صورت گیرد، در قانون بودجه ۲ تا ۵ هزار همت از محل مولدسازی برای این حوزه در نظر گرفته شده است.

منبع: تحلیل بازار

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.