کد خبر : 38370 / /
/

خالی کردن حساب 115 نفر به بهانه همسریابی | نقشه شومی که لو رفت

پلیس فتای خراسان رضوی پس از دریافت شکایات مردمی، عامل گرداننده یک صفحه مجازی با عنوان دوست‌یابی و ازدواج موقت را در مخفیگاهش به دام انداختند.

خالی کردن حساب 115 نفر به بهانه همسریابی | نقشه شومی که لو رفت

در پی اعلام گزارش‌های پی‌در‌پی مردمی به مرکز فوریت‌های پلیسی، مبنی بر کلاهبرداری از این افراد با ترفند دوست‌یابی و ازدواج موقت، رسیدگی به این پرونده در دستورکار کارشناسان پلیس فتای مرکز استان خراسان رضوی قرار گرفت.

در بررسی یکی از گزارش‌ها مشخص شد مال‌باخته که مردی بیست‌وهشت‌ساله است با مشاهده آگهی دوست‌یابی در یک صفحه اینستاگرامی، وارد آن شده و با شماره‌تلفن موردنظر تماس گرفته است. صاحب آگهی مبلغی را برای عضویت در گروه و معرفی فرد موردنظر دریافت می‌کند و سپس گوشی تلفن همراهش را از دسترس خارج می‌کند و به مال‌باخته پاسخ نمی‌دهد. به‌گفته شاکی، متهم به بهانه‌های مختلف درمجموع مبلغ ۵۰ میلیون ریال از او کلاهبرداری کرده است.

رئیس پلیس فتای مشهد در تشریح دیگر جزئیات این پرونده، گفت: کارشناسان پلیس فتا با دریافت این شکایات مردمی و بررسی دقیق آن‌ها، اقدامات تخصصی خود را برای شناسایی و دستگیری متهم یا متهمان این پرونده آغاز کردند.

سرهنگ سیدابوالفضل طالب‌الحق افزود: مأموران در روند تحقیقات این پرونده، متهم را در خیابان گلبرگ ، شناسایی کردند و پس از هماهنگی با مقام قضایی، او را در مخفیگاهش به دام انداختند.

این مقام پلیس فتای مشهد بیان کرد: مأموران ما در بازرسی از مخفیگاه این شخص، دو دستگاه گوشی تلفن همراه و 6 عدد سیم‌کارت را کشف و ضبط کردند. متهم ابتدا حاضر به همکاری با مجریان قانون نبود؛ اما در رویارویی با مستندات دیجیتالی کشف‌شده از تلفن همراهش به جرمش اعتراف کرد.

این مرد جوان معترف شد که با درج آگهی دروغین باعنوان صیغه‌یابی، دوست‌یابی و ازدواج موقت ، مبالغی بین ۵ میلیون تا ۵۰ میلیون ریال از افراد فریب‌خورده کلاهبرداری کرده است. او با این فکر که شاکیان برای حفظ آبرویشان هیچ‌گاه حاضر به شکایت نیستند، نقشه مجرمانه اش را اجرا می‌کرده است. سرهنگ طالب‌الحق می‌گوید: در ادامه بررسی‌های این پرونده، اطلاعات ۱۱۶ کارت‌بانکی از لوازم دیجیتالی کشف‌شده از متهم به دست آمد که نشان‌دهنده ده‌ها فقره کلاهبرداری این شخص است.

به گفته رئیس پلیس فتای مشهد، عده‌ای از مجرمان سایبری با ایجاد کانال و گروه در شبکه‌های اجتماعی، نظیر تلگرام و اینستاگرام و سوءاستفاده از تصاویر دیگر کاربران مجازی و تقلید صدای زنانه، باعنوان‌های مختلف از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند.

از مردم درخواست می‌شود فریب این شبکه‌های اجتماعی را نخورند و طعمه نقشه شوم گردانندگان این صفحات مجازی نشوند./رکنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.