کد خبر : 35961 / /
/

حذف گوشت از سفره این دهک ها | سوسیس و کالباس جایگزین گوشت شد؟ + قیمت گوشت در بیست و دوم اسفند

به گفته مدیرکل دفتر بازرسی وزارت جهاد کشاورزی، قیمت گوشت گوسفندی در میدان بهمن 335 تومان اعلام شده و این درحالی است که قیمت گوشت در قصابی‌های سطح شهر بسیار گران‌تر از این رقم است.

حذف گوشت از سفره این دهک ها | سوسیس و کالباس جایگزین گوشت شد؟ + قیمت گوشت در بیست و دوم اسفند

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت گوشت امروز 22 اسفند 1401 در بازار و فروشگاهها اعلام شد. به گفته مسئولان قرار است قیمت گوشت کاهش یابد.

مدیرکل دفتر بازرسی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: با افزایش کشتار دام، قیمت لاشه دام سبک و سنگین در بازار میدان بهمن نسبت به هفته‌های اخیر کاهش داشته است.

وی گفت: گوشت گوسفند در میدان بهمن تهران ۳۳۵ تا ۳۴۵ هزار تومان است که در قصابی ۸ درصد افزایش قیمت خواهد داشت و گوشت گوسفندی ۲ کیلویی با قیمت ۲۴۷ هزار تومان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه می‌شود و این گوشت‌ها تازه هستند.

قیمت گوشت قرمز در بیست و دوم اسفند ۱۴۰۱ به شرح زیر است:

راسته با استخوان گوسفندی

۲۷۶,۰۰۰

ران کامل ممتاز گوسفندی

۳۹۵,۰۰۰

کف دست گوسفندی با ماهیچه

۳۱۵,۰۰۰

ران پاک کرده گوساله

۲۷۵,۰۰۰

سر دست پاک کرده گوساله

۲۶۰,۰۰۰

گردن گوسفندی

۲۱۰,۰۰۰

قلوگاه گوساله

۱۹۵,۰۰۰

گردن گوساله

۱۸۰,۰۰۰

قلم گوساله

۹۵,۰۰۰

سردست گوسفندی

۳۱۰,۰۰۰

ماهیچه گوساله

۲۷۰.۰۰۰

دمبالیچه گوسفندی

۲۲۰.۰۰۰

نیم شقه سردست گوسفند

۳۲۵.۰۰۰

شقه لاشه گوسفندی

۳۴۰,۰۰۰

نیم شقه ران گوسفندی

۳۷۰,۰۰۰

سه دهک پایین جامعه دیگر گوشت نمی‌خرند

عضو اتحادیه صنف سوپرمارکت و مواد پروتئینی اعلام کرد که در مقایسه با سال گذشته 30 درصد کاهش خرید گوشت داشته‌ایم و سه دهک پایین جامعه اصلا نمی‌توانند گوشت بخرند.

وی ادامه داد: قیمت گوشت در سال جاری بیشتر از دوبرابر افزایش یافته است.

سوسیس و کالباس جایگزین گوشت شد؟

تعداد زیادی از خانوارهای ایرانی به دنبال افزایش قابل توجه قیمت گوشت، آن را از سبد خرید خود حذف کرده‌اند و با مواد خوراکی دیگر جایگزین کرده‌اند. برخی معتقدند سایر فرآورده‌های گوشتی توانسته جایگاه جدیدی در سفره خانوارهای ایرانی به دست آورد.

اما مهدی علیمردانی، مدیر عامل صنایع غذایی 202 در پاسخ به این سوال که افزایش قیمت گوشت چه اثری بر بازار فرآورده های گوشتی داشته و آیا این صنعت توانسته جایگزین مصرف گوشت شود؟ می‌گوید: خیر.

منبع: تحلیل بازار

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.