کد خبر : 35578 / /
/

دانش آموزان این مدرسه دو بار مسموم شدند

رئیس اداره آموزش و پرورش نیشابور از مسمومیت ۱۶ دانش آموز یک مدرسه برای دومین روز پیاپی خبر داد.

دانش آموزان این مدرسه دو بار مسموم شدند

سید مهدی قاضی با ابراز تأسف از اتفاقات پیش آمده گفت: متأسفانه برای دومین روز پیاپی مطلع شدیم که پس از استشمام بوی نامناسب در کلاس‌های درس، تعداد ۱۳ نفر از دانش‌آموزان و یکی از فرهنگیان دبیرستان مدنی دچار مسمومیت شدند.

وی با بیان اینکه بلافاصله این افراد توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شده و تعدادی نیز به صورت سر پایی معاینه شدند، افزود: متأسفانه اتفاقی مشابه در دبیرستان امامیان رخ داد و پس از احساس بوی نامطبوع توسط دانش‌آموزان، سازمان آتش‌نشانی، نیروی انتظامی و اورژانس در محل حاضر شدند که سه دانش‌آموز این آموزشگاه توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.

یکی از نیروهای فرهنگی دبیرستان شهید مدنی در همین خصوص گفت: صبح امروز بوی نامطبوعی همچون فاضلاب در مدرسه پیچید که باعث شد جمعی از دانش‌آموزان علائمی همچون سرگیجه و تنگی نفس داشته باشند.

در ادامه معاون استاندار و فرماندار نیشابور با حضور بین اولیاء دبیرستان بقراط که روز گذشته ۳۷ دانش‌آموز این مدرسه دچار مسمومیت شده بودند، به آن‌ها گفت: زود قضاوت ناصواب نکنید. قطعا اگر هر کدام از ما ۱۰ دقیقه فکر و ذهنمان را درگیر موضوع ناخوشایندی کنیم، درد تمام وجودمان را فرا می‌گیرد. یک بخش این مساله استرس است و احتمال دارد بخش دیگر آن مسمومیت باشد.

ابوطالب جوان با تأکید بر اینکه برای صحت این موضوع باید پزشک متخصص اظهار نظر کند، گفت: نگرانی‌های ذهنی بر روی جسم و سلامت انسان اثر می‌گذارد.

وی تأکید کرد: کلاس‌های مدارس به قوت خود برگزار می‌شود مگر آنکه مراجع بالادستی تشخیص دهند مدرسه باید تعطیل شود./همشهری آنلاین

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.