کد خبر : 32404 / /
/

بنزین| قیمت بنزین|بنزین سوپر

خبر داغ آخر هفته: بنزین گران می شود / خبر مهم از سهمیه بنزین امروز 15 دی 1401

تبریز- معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) با بیان اینکه نیاز روزانه کشور به بنزین حدود ۱۰۰ میلیون لیتر است، گفت: ۴۵ درصد بنزین مورد نیاز کشور توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء تامین می‌شود.

خبر داغ آخر هفته: بنزین گران می شود / خبر مهم از سهمیه بنزین امروز 15 دی 1401

 سهمیه بنزین از اهمیت بالا برخوردارست.سهمیه بنزین واریز شد. سهمیه بنزین در آخر هر ماه واریز میشود سهمیه بنزین هر ماه واریز میشود. آخرین تغییرات درباره سهمیه بنزین را در ادامه میخوانید.

خبر مهم از سهمیه بنزین امروز 15 دی 1401

سهمیه بنزین

تبریز- معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) با بیان اینکه نیاز روزانه کشور به بنزین حدود ۱۰۰ میلیون لیتر است، گفت: ۴۵ درصد بنزین مورد نیاز کشور توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء تامین می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار اسداله حاجی زمانی عصر چهارشنبه در آئین آغاز عملیات اجرایی خط انتقال آب ارس به دشت شبستر و مرند و تبریز گفت: روزانه به طور میانگین در کشور به ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین نیاز داریم که ۴۵ درصد بنزین مورد نیاز کشور توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء در پالایشگاه ستاره خلیج فارس تأمین می‌شود.

وی افزود: یک پالایشگاه دیگر در کنار پالایشگاه ستاره خلیج فارس توسط قرارگاه خاتم الانبیا (ص) احداث می‌شود و به تولید روزانه بنزین در کشور ۱۳ میلیون لیتر اضافه خواهد شد.

حاجی زمانی افزود: این مجموعه با نگاه رسالت پاسداری از انقلاب اسلامی و با محور قراردادن روحیه جهادی، سلامت نفس و صداقت و در راستای سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور و رسیدن به اهداف افق ایران ۱۴۰۴ با رویکرد اقتصاد مقاومتی به عنوان یک مجموعه تخصصی مجرب، زبده و توانمند تا به حال توانسته است ضمن بکارگیری پیمانکاران داخلی و تربیت مدیران لایق در اجرای پروژه‌های ملی در رشته و گرایش‌های مختلف از جمله نفت، گاز و پتروشیمی، صنعت و معدن، خطوط انتقال گاز، راه و باند، ساخت بنادر، سد و سازه‌های دریایی، صنعت برق، مخابرات و فناوری اطلاعات (ICT) و کشاورزی قابلیت اجرای پروژه‌های عظیم را به منصه ظهور بگذارد.

وی سپس درخصوص خط انتقال آب ارس به دشت شبستر و مرند و تبریز گفت: این خط انتقال آب یکی از پروژه‌های مهم استان آذربایجان شرقی است، این طرح می‌تواند دغدغه تنش آبی این استان را برطرف کند.

حاجی زمانی با اشاره به اینکه این پروژه آبرسانی بیش از ۳.۵ میلیون نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد، افزود: تلاش می‌کنیم این پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهره برداری برسد.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم الانبیا (ص) با بیان اینکه بیش از ۶۲ پروژه سدسازی و پایاب توسط این مجموعه انجام شده است، گفت: ۶۴۰۰ کیلومتر نیز پروژه خط انتقال آب توسط این مجموعه اجرا شده است.

هنوز دولت میزان یارانه سال بعد را افزایش نداده است

سهمیه بنزین

زنگنه اظهار کرد: زمان اینکه دولت تصمیم‌گیری کند که سال آتی یارانه نقدی را ادامه دهد یا کالابرگ الکترونیکی بدهد، الان است؛ البته من فکر می‌کنم همین مسیر ادامه پیدا می‌کند.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس در پاسخ به سوال دیگری درباره افزایش یارانه‌های نقدی بیان کرد: این موضوع بستگی به لایحه دولت دارد؛ در حال حاضر در لایحه دولت حدود ۳۰۰ همت برای یارانه تعیین شده و هنوز افزایشی رخ نداده است.

وی درباره روند بودجه ۱۴۰۲ عنوان کرد: این موضوع بستگی به سرعت عمل کمیسیون تلفیق و برنامه و بودجه دارد؛ اگر کمیسیون تلفیق و برنامه و بودجه کار خود را سریع پیش ببرند، به سه دوازدهم نمی‌رسد.

قانون خوب، اجرای خوب می‌خواهد

سهمیه بنزین

زنگنه در واکنش به سوال دیگری درباره درخواست وزیر اقتصاد از مجلس جهت رسیدگی سریع‌تر به طرح مالیات بر عایدی سرمایه و تأثیر این طرح بر وضعیت بازار ارز گفت: قانون مالیات بر عایدی سرمایه امریاست که در همه دنیا پذیرفته شده است اما در این زمینه سه نکته وجود دارد؛ اول آنکه با معافیت‌هایی که در طرح فعلی کمیسیون اقتصادی مطرح شده، عملاً خیلی چیزی از موضوع قانون مالیات بر عایدی سرمایه نمانده است و عملاً شاید یک درصد جمعیت کشور را شامل شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: نکته دوم آنکه قانون خوب، اجرای خوب می‌خواهد؛ ما قوانین خوبی در مجلس یازدهم و پیشتر تدارک دیدیم اما در حوزه اجرا بخوبی اجرا نشده است. قوانینی نظیر مالیات بر خانه‌های خالی و لوکس و همچنین مالیات بر خودروهای لوکس هیچکدام اجرایی نشده و هیچ تحققی از آن را در بودجه سال ۱۴۰۲ نمی‌بینیم.

وی اضافه کرد: نکته سوم نیز این است که قانون مالیات بر عایدی سرمایه باید با ملاحظات اجتماعی و میدانی پیش برود و علت اینکه کلیات این طرح تصویب شد و بررسی آن در کمیسیون اقتصادی مدتی به طول انجامید این است که اگر در تصویب این قوانین ملاحظات اجتماعی را در نظر نگیریم، ممکن است همین موضوع موجب فرار سرمایه و عدم انجام سرمایه‌گذاری در کشور شود.

زنگنه با تاکید بر اینکه همه بر اصل قانون مالیات بر عایدی سرمایه متفق هستند، عنوان کرد: رسیدگی به طرح مالیات بر عایدی سرمایه به جهت ملاحظاتی که وجود داشت کمی طولانی شد، اما اینکه الان وضعیت بازار ارز را به قانون مالیات بر عایدی سرمایه معطوف کنیم، واقعاً بی انصافی است و در حوزه اخلاق سیاسی خیلی پسندیده نیست که بخواهیم مسائل را بین دولت و مجلس پاس دهیم.

بانک مرکزی مسئولیت ارز را بپذیرد

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: واقعیت این است که در همه دنیا بانک مرکزی مکلف به صیانت از ارزش پول ملی است و قانون نیز همه ابزارها را اعم از نرخ بهره تا انضباط مالی بانک‌ها و بازار گردانی بازار ارز، در اختیار بانک مرکزی قرار داده است؛ بنابراین بانک مرکزی کاملاً ابزار را در اختیار دارد و صیانت از ارزش پول ملی تکلیفی است که بر عهده این دستگاه قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: کشور ما ۴۰ سال است که هم اغتشاش و تحریم داشته و هم جنگ داشته و در دنیا نیز خیلی از کشورها هستند که این شرایط را دارند و نمونه آن نیز کشور روسیه است که رئیس کل بانک مرکزی به آن اشاره کردند؛ این مسائل تا زمانی ما زیر بیرق جمهوری اسلامی هستیم وجود دارد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: بانک مرکزی باید این مسئولیت را بپذیرد و به جای فرار به جلو و حواله دادن مسائل به جاهای دیگر، محکم بایستد؛ همچنان‌که در دولت قبل نیز وقتی بازار ارز این‌گونه می‌شد، افرادی که امروز در مسند کار هستند، قطعاً نقش بانک مرکزی و وزارت اقتصاد را بی تأثیر نمی‌دانستند.

زنگنه در پاسخ به پرسشی درباره تلقی ارز نیمایی به عنوان ارز ترجیهی دوم از سوی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در قانون بودجه تاکید کردیم که دولت باید درآمدهای نفتی خود را به یک قیمت بفروشد و در کشور یک قیمت ارز داشته باشیم؛ در مشروح مذاکرات در صحن و کمیسیون تلفیق تاکید شد که دولت به سمت ایجاد یک قیمت ارز برود؛ الان ۴ قیمت ارز اعم از قیمت حواله یا همان نیمایی، قیمت بازار متشکل ارزی، قیمت بازار ارزی فضای فیزیکی در سبزه میدان و چهارراه استانبول و قیمت ارز فردایی داریم.

وی در پایان اظهار کرد: متأسفانه بین قیمت نیمایی و قیمت بازار متشکل و ارز فیزیکی فاصله خیلی زیاد شده که این اختلاف به ضرر صادر کننده است و عملاً به جای اینکه مشوق صادراتی به صادرکنندگان بدهیم، او را تنبیه و مجبور می‌کنیم که ارز خود را در بازاری با اختلاف قیمت زیاد ارائه دهد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.