کد خبر : 32402 / /
/

بازنشستگان| حقوق بازنشستگان|همسان سازی حقوق

آخرین خبر از حقوق بازنشستگان امروز 15 دی اعلام شد؛ امروز جیب بازنشستگان شارژ می شود

رئیس کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران خراسان رضوی گفت: در حال حاضر خط فقر ۲۰ میلیون است اما ۷۲ درصد بازنشستگان تامین اجتماعی حداقل‌بگیر هستند که کفاف هزینه‌های زندگی یک هفته را نمی‌دهد.

آخرین خبر از حقوق بازنشستگان امروز 15 دی اعلام شد؛ امروز جیب بازنشستگان شارژ می شود

 سودآوری شرکت‌های تابعه(۷درصد) منابع مورد نیاز برای پرداخت حقوق بازنشستگان را تامین می‌کند. واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به همراه یک ماه معوق سایر سطوح از دیگر اقدامات وزارت کار بود. در تازه‌ترین اظهار نظر رییس کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرده که اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان با هدف ایجاد عدالت در پرداخت‌ها در برنامه هفتم توسعه محقق خواهد شد.در حالی که قرار بود همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از ابتدای سال در حقوق‌ها درنظر گرفته شود،اما تاکنون این طرح اجرایی نشده است. در ادامه آخرین اخبار از همسان سازی حقوق بازنشستگان را می خوانید.

خبر مهم برای مردم

حقوق بازنشستگان

رئیس کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران خراسان رضوی گفت: در حال حاضر خط فقر ۲۰ میلیون است اما ۷۲ درصد بازنشستگان تامین اجتماعی حداقل‌بگیر هستند که کفاف هزینه‌های زندگی یک هفته را نمی‌دهد. 

علی‌اصغر رضائی امروز ۱۴ دی ماه، در نشست کانون‌های کارگران بازنشسته شمال کشور که در هتل هما ۲ مشهد برگزار شد، اظهار کرد: گستره کانون‌های بازنشستگی در کشور سرآمد تشکل‌های کارگری و بازنشستگی است. بیش از ۳۵۰ کانون شهرستانی و استانی داریم که تقریبا تمام این کانون‌ها مستقل هستند. ما وظیفه داریم امورات صنفی را پیگیری کنیم و وارد کارهای سیاسی و باندبازی‌های سیاسی نخواهیم شد.

وی بیان کرد: جامعه کارگری و بازنشستگی پرچم‌دار انقلاب، جنگ اقتصادی و نظامی بوده اما به اندازه سهمی که در انقلاب داشتیم از مواهب آن بهره‌مند نشدیم. ما اهل خیابان‌گردی هم نیستیم اما وظیفه داریم بدون پرخاشگری واقعیت جامعه خود را به مسئولان گوشزد کنیم تا گمراه نشوند. افزایش تورم اثرات مستمری‌ها را از بین برده است. در حال حاضر خط فقر ۲۰ میلیون است اما ۷۲ درصد بازنشستگان تامین اجتماعی حداقل‌بگیر هستند که کفاف هزینه‌های زندگی یک هفته را نمی‌دهد. حاکمیت و سازمان تامین اجتماعی وظیفه دارد زندگی حداقلی را فراهم‌ کند. ما نسل زیاده‌خواهی نیستیم، ما حداقل‌های زندگی را مطالبه داریم.

رضایی با بیان اینکه هر روز بحث ادغام سازمان تامین اجتماعی مطرح می‌شود، عنوان کرد: در حال حاضر بحث فروش بانک رفاه سازمان تامین اجتماعی مطرح بوده، در حالی که بانک رفاه بازوی مالی سازمان تامین اجتماعی و منابع آن متعلق به بازنشستگان است، اگر دولت این بانک را بفروشد فروش مال غیر کرده است.

رئیس کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران خراسان رضوی با طرح این سوال که چرا قوانین به موقع اجرا نمی‌شود، تصریح کرد: ۲۵ درصد قانون متناسب‌سازی ما باقی مانده و به پایان سال نزدیک می‌شویم. باید این افزایش ۲۵ درصدی هرچه زودتر محقق شود. اگر حقوق سال آینده ۳۰۰ درصد هم افزایش یابد تازه به خط فقر می‌رسد. ما نه ضد انقلاب و نه پرخاشگر هستیم و  نه می‌خواهیم مشکلی برای حکومت ایجاد کنیم. دولت باید به موقع هزینه‌های زندگی ما را تامین کند.

وی خاطرنشان کرد: ما در مشهد ماده واحده‌ای برای برابری عیدی و پاداش پایان سال متناسب با کارگران شاغل مطرح و پیگیری کردیم. این خواست عمومی و همگانی را در کانون‌ها پیگیری کنید تا این ماده تحقق پیدا کند. 

در ادامه محسن نظام خیرآبادی، مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی اظهار کرد: بازنشستگان جمعیتی در سطح کشور دارند که این جمعیت می‌تواند در حوزه اقتصادی هر کاری را انجام دهد. اگر هر بازنشسته ماهیانه ۵۰ هزار تومان کمک کند، عددی می‌شود که با این کار بخشی از مشکلات اقتصادی بازنشستگان به دست خودشان مرتفع می‌شود.

وی بیان کرد: دولت الان در حوزه‌های مختلف مخصوصا زنجیره ارزش وام‌های خوبی می‌دهد که می‌توان به آن ورود کرد، برای اشتغال فرزندان بازنشستگان هم تاثیرگذار است. وظیفه سازمان و دولت سر جای خودش ولی از این جمعیت می‌شود به نفع خود بازنشستگان استفاده کرد.

حقوق بازنشستگان

افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان از آبان ماه

درپی تایید مصوبه متناسب سازی حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری از سوی شورای نگهبان، کارکنان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری از آبان ماه حقوق افزایش یافته دریافت می کنند و معوقه این افزایش قیمت برای مهر ماه نیز به حساب شان واریز می شود.

سخنگوی شورای نگهبان – اعلام کرد که مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری در شورای نگهبان تایید شده است.

بر این اساس، کارمندان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری به ترتیب یک میلیون تومان و ۹۰۰ هزار تومان به حقوق‌شان اضافه خواهد شد که به غیر از آن از دیگر مفاد این مصوبه شامل افزایش‌های دیگر از جمله افزایش حق عائله‌مندی و اولاد نیز خواهد بود.

البته براساس این قانون، کارکنان در پایان ماه جاری نه تنها حقوق‌های جدیدی را دریافت خواهند کرد، بلکه معوقه مهرماه را نیز می‌گیرند، چراکه قرار است این افزایش حقوق از مهر ماه اعمال شود.

حقوق بازنشستگان

افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی

وی تصریح کرد: ۶۰ هزار میلیارد تومان منابع برای افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در نظر گرفته شده و در کنار آن تلاش بر این است تا افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی نیز اعمال شود.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: جانبازان و ایثارگران زیر ۲۵ درصد نیز که از رقم پایین درآمدی رنج می‌بردند، با افزایش حقوق و مزایا روبه‌رو خواهند شد.

اسماعیلی افزود: با توجه به شرایط بررسی این لایحه و ضرورت تصویب آن در شورای نگهبان، به نظر می‌رسد در ماه جاری امکان اصلاح احکام کارکنان و بازنشستگان به وجود نیاید و از آذرماه افزایش حقوق به همراه پرداخت معوقات مهر و آبان به حساب کارکنان و بازنشستگان انجام شود.

نماینده مردم گرمی در مجلس تاکید نمایندگان مجلس را بر اجرایی شدن لایحه رتبه‌بندی معلمان یادآور شد و خاطرنشان کرد: وزیر آموزش و پرورش قول مساعد داده تا از آبان ماه شرایط اجرایی شدن لایحه رتبه‌بندی را فراهم کند تا افزایش حقوق و جایگاه معلمان را در ابعاد مادی و معنوی شاهد باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: دولت به جای اعمال ۲۰ درصد افزایش حقوق، رقم ثابت یک میلیون تومان را در نظر گرفت و در کنار آن قرار است مبلغ عائله‌مندی و حق اولاد نیز افزایش پیدا کند.

میزان افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری تعیین شد

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در نشست امروز کمیسیون مقرر شد علاوه بر رشد ۹۰۰ هزار تومانی حقوق بازنشستگان، ۵ درصد نیز به حقوقشان افزوده شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن زنگنه در تشریح نشست امروز (یکشنبه ۲۴ مهر ماه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: دستورکار امروز کمیسیون بودجه بررسی جزئیات لایحه متناسب‌سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری بود که مقرر شد علاوه بر رشد ۹۰۰ هزار تومان حقوق بازنشستگان، ۵ درصد نیز به حقوقشان افزوده شود.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حق عائله‌مندی و حق اولاد به ترتیب ۵۰ درصد و ۱۰۰ درصد افزایش یافت، اظهار داشت: حقوق جانبازان و رزمندگان معسر فاقد شغل و درآمد به ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار افزایش یافت و همچنین حقوق افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی ۳۰ درصد افزایش می‌یابد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.