کد خبر : 31410 / /
/

یارانه|یارانه معیشتی| یارانه جدید

فوری: جزییات مهم از یارانه ها امروز 30 آذر| مرحله دوم یارانه آذر واریز شد

عضو شورای شهر شیراز گفت: به طور میانگین هر ماه ۲۳ میلیارد تومان یارانه نقدی و غیرنقدی توسط شهرداری به ناوگان حمل و نقل در بخش اتوبوسرانی پرداخت می‌شود.

فوری: جزییات مهم از یارانه ها امروز 30 آذر| مرحله دوم یارانه آذر واریز شد

یارانه جدید به گفته برخی از نمایندگان به صورت کالا پرداخت خواهد شد.هنوز برای تغییر یارانه  ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی تصمیم گیری نشده است اما برخی خبرها مبنی بر تغییر مبلغ یارانه یا جایگزینی کالابرگ به جای یارانه منتشر شده است.در ادامه به آخرین اخبار از یارانه می پردازیم.

 جزییات مهم از یارانه ها امروز 30 آذر

یارانه

عضو شورای شهر شیراز گفت: به طور میانگین هر ماه ۲۳ میلیارد تومان یارانه نقدی و غیرنقدی توسط شهرداری به ناوگان حمل و نقل در بخش اتوبوسرانی پرداخت می‌شود.

مصطفی کیانی رحیمی سه‌شنبه ۲۹ آذر در جمع خبرنگاران گفت: اتوبوس‌های شهری یکی از ارزان ترین و کاربردی ترین وسایل حمل و نقل همگانی است؛ هرچند برخی شهروندان نسبت به فرسودگی یا ناکافی بودن این ناوگان معترض هستند که قطعا مدیریت شهری به دنبال رفع این نقیصه بوده است.

کیانی با بیان اینکه قریب به ۷۵۰ دستگاه اتوبوس فعال در شیراز وجود دارد، فرسودگی ۵۰ درصدی این ناوگان را تائید و خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر به علل مختلف نوسازی لازم و مورد نیاز انجام نشده است.

این عضو شورای شهر شیراز افزود: امسال تعداد ۱۴۷ دستگاه اتوبوس به شهرداری شیراز اختصاص داده شد که از این تعداد ۲۴ دستگاه به ناوگان حمل و نقل مسافر واگذار شده و مابقی تا پایان سال افزوده می‌شود.

او ضمن تایید حمایت شهرداری از ناوگان حمل و نقل همگانی مسافر شهری خاطرنشان کرد: شهرداری شیراز در راستای حمایت و رضایتمندی شهروندان، از عواید و دریافت عوارض حدود ۸۰ درصد از هزینه‌های سفر مسافران را بطور مستقیم پرداخت می‌کند.

کیانی اظهار کرد: به علت نبود آیین نامه و دستورالعمل‌های قانونی تاکنون خرید و فروش و واگذاری اتوبوس ها طی فرایندی خارج از ضوابط و بصورت عرفی توسط افراد انجام میشد و مشکلات عدیده ای در این خصوص ایجاد کرده بود که با کارشناسی و تنظیم آیین نامه تخصصی و تصویب آن در شورا از این پس هرگونه نقل و انتقال بر اساس ضوابط مربوطه و با نظارت مستقیم سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر انجام میشود

او همچنین با تایید فرسودگی ۶۵ درصد از ناوگان تاکسیرانی شیراز، ایجاد تسهیلات و همچنین فراهم نمودن تمهیدات لازم برای نوسازی و تبدیل به احسن تاکسی‌ها تا پایان شورای ششم را از اولویت های این شورا برشمرد.

یارانه ها واریز شد

یارانه

کیانی رحیمی گفت: در راستای رضایتمندی و حمایت از رانندگان شریف و زحمتکش تاکسی و ارتقاء سطح کیفی خدمات حمل و نقل مسافر لایحه ای در شورا به تصویب رسیده که به شهرداری شیراز اجازه پرداخت ۱۴درصد از سود تسهیلات نوسازی تاکسی‌ها داده شده است.

رئیس کمیته حمل و نقل شورای شهر شیراز گفت: امروزه در دنیا از تکنولوژی و ابزار هوشمند برای نظارت و کنترل سیستم حمل و نقل همگانی استفاده می‌شود و قطعا هوشمندسازی سیستم کمک شایان توجهی به بهینه کردن بهره وری، برنامه ریزی ساختاری و ساماندهی خدمات، ایجاد سامانه‌های نظارتی، پرداخت الکترونیک و ارتقاء سطح کیفی خدمات می‌کند.

یارانه

یارانه نقدی جدید چقدر است؟

سازمان هدفمندی یارانه‌ها به تازگی با انتشار اعلامیه‌ای اعلام کرده است: یارانه نقدی کمک معیشتی مرحله ۱۴۰ بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مطابق معمول به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد و از ساعت ۲۴ چهارشنبه ۲۰ مهرماه قابل برداشت است.

بر همین اساس، در صورتیکه سرپرستان خانوار جزو دهک‌های اول تا سوم هستند، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر فرد و در صورتی که جزو دهک‌های چهارم تا نهم قرار دارند، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر فرد به حساب آنان واریز خواهد شد.

همچنین سرپرستان خانواری که پیش از این نسبت به دریافت تسهیلات قرض الحسنه ۱۰ میلیون ریالی کرونا اقدام کرده‌اند، اقساط این تسهیلات از مبلغ واریزی به حساب آنان کسر خواهد شد.

واریز یارانه نقدی به حساب سرپرستان متقاضی بازبینی

در این مرحله، سرپرستان خانواری که اقدام به ثبت نام نموده اند چنانچه در آزمون وسع انجام شده توسط وزارت رفاه جزو دهک‌های اول تا نهم قرار گرفته باشند، یارانه آبان ماه را مطابق دهک‌بندی اعلام شده دریافت خواهند کرد.

همچنین خاطر نشان می‌گردد، سرپرستان خانواری که یارانه نقدی آنها در اردیبهشت ماه قطع شده بود و درخواست بازبینی خود را در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت کرده بودند، چنانچه در بازبینی انجام شده توسط وزارت رفاه جزو دهک‌های اول تا نهم قرار گرفته باشند، یارانه آبان ماه را مطابق دهک‌بندی اعلام شده دریافت خواهند کرد.

متقاضیان بازبینی دهک‌بندی اعلام شده، می‌توانند جهت ثبت یا پیگیری درخواست خود به سامانه اعلامی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس https://hemayat.mcls.gov.ir مراجعه نموده یا با تلفن گویای 09200006369 تماس حاصل نمایند.

ثبت‌نام از افرادی که تاکنون از دریافت یارانه نقدی جا مانده‌اند یا متقاضی جدید دریافت یارانه هستند نیز همچنان ادامه دارد. این افراد می‌توانند با مراجعه به تارنمای پنجره ملی خدمات هوشمند به آدرس https://my.gov.ir نسبت به ثبت‌نام خانوار خود اقدام نمایند. جهت ثبت‌نام در این سامانه، در اختیار داشتن شماره تلفن همراه به‌ نام سرپرست خانوار، کد ملی، کد پستی، تاریخ تولد و شماره شبای بانکی مربوط به سرپرست خانوار متقاضی جدید یا جامانده از یارانه، ضروری است. تمامی اشخاص می‌توانند جهت کسب اطلاع از آخرین وضعیت یارانه خانوار، کد دستوری #کد ملی*43857*4* (ستاره 4 ستاره 43857 ستاره کد ملی مربع) را با شماره تلفن همراه به‌نام خود شماره‌گیری نمایند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.