کد خبر : 30338 / /
/

حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان 1401 | افزایش حقوق بازنشستگان

بازنشستگان تامین اجتماعی پولدار شدند | افزایش 40 درصدی حقوق بازنشستگان از آذرماه ؟

افزایش ۶۰ درصدی حقوق‌ها موجب شد که بالاترین سطح به ۲ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان برسد که ۱۳۳ هزار تومان حق بیمه از سوی بیمه شده و ۲۶۶ هزار تومان نیز توسط دولت

بازنشستگان تامین اجتماعی پولدار شدند | افزایش 40 درصدی حقوق بازنشستگان از آذرماه ؟

در نیمه اول اردیبهشت ماه وزیر رفاه اعلام کرد که پیشنهاد افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح درآمدی در هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی به تصویب رسیده و به هیئت دولت ارسال شود؛ هرچند وعده‌هایی از سوی مسئولان مربوط برای تصویب و اعمال افزایش حقوق‌ بازنشستگان در پایان اردیبهشت ماه داده شده بود؛ به علت آنچه که از سوی وزیر رفاه "درگیری دولت در طرح مردمی سازی یارانه‌ها" عنوان شد، سرانجام در ابتدای هفته جاری  افزایش حقوق بازنشستگان به تصویب دولت رسید. ما به تفاوت حقوق بازنشستگان قرار است به زودی پرداخت شود. در ادامه آخرین اخبار  حقوق بازنشستگان  را بخوانید.

حقوق بازنشستگان

حقوق بازنشستگان چه تغییری میکند؟

مدیرعامل صندوق بیمه‌های اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان، در خصوص خدمات بیمه اجتماعی به روستاییان، عشایر و کشاورزان تحت پوشش این صندوق، توضیحاتی ارائه داد.

 بیت‌الله برقراری، به تشریح برنامه‌ها و اقدامات صندوق بیمه‌های اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان پرداخت

وی در ابتدا با عنوان این مطلب که صندوق بیمه‌های اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان، در راستای فرامین امامین انقلاب و بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی که دولت مکلف است بیمه را برای آحاد جامعه فراهم کند، ایجاد شده است، گفت: بر این اساس روستاییان، عشایر، ساکنین شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و کشاورزان غیرساکن در روستاها می‌توانند از خدمات بیمه بهره‌مند شوند.

مدیرعامل صندوق بیمه‌های اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان، با اشاره به اینکه بر اساس آمارهای موجود، ۹ تا ۱۰ میلیون نفر جامعه هدف ما هستند، افزود: در ابتدای تأسیس، آهنگ حرکت صندوق کند (۱۵ درصد) بوده و طی سال‌های زیادی تنها یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بیمه شده فعال عضو صندوق بوده‌اند اما در مجموع کل اعضای صندوق به 2میلیون و ۳۰۰ هزار نفر می‌رسد.

برقراری تأکید کرد: به منظور جبران کندی حرکت صندوق از سال گذشته نگاه تحولی را برای بیمه مشمولین آغاز کرده‌ایم و از آغاز دولت تاکنون ۳۵۰ هزار نفر بیمه شده جدید تحت پوشش قرار گرفته‌اند که تحولی بزرگ محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر عضو صندوق هستند، گفت: یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بیمه شده فعال داریم که از هر بعد مستحق خدمت هستند چرا که امنیت غذایی ما توسط روستاییان و کشاورزان تأمین می‌شود.

برقراری همچنین در خصوص نقل و انتقال بیمه‌شدگان سایر صندوق‌های بیمه‌ای به صندوق روستایی گفت: بر اساس قانون بیمه‌شدگان سایر صندوق‌ها می‌توانند به صندوق روستاییان انتقال پیدا کنند. مدیرعامل صندوق بیمه‌های اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان در خصوص خدمات درمانی صندوق روستاییان و عشایر گفت: بخش درمان بر اساس آیین‌نامه بر عهده بیمه سلامت است و این سازمان موظف است خدمات درمانی را برای روستاییان، عشایر و کشاورزان فراهم کند.

برقراری به سطوح درآمدی هشتگانه صندوق روستایی اشاره کرد و گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی رفاه، بیمه‌شدگان از ۸ سطح درآمدی برخوردارند به طوری که یک سوم حق بیمه را خود و دو سوم را دولت پرداخت می‌کند، سطح هشت درآمدی بالاترین سطح حقوق و مستمری را دارد.

وی گفت: در سال‌جاری حقوق‌ها را ۶۰ درصد افزایش دادیم به طوری که بالاترین سطح افزایش حقوق به ۲ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان رسید که ۱۳۳ هزار تومان حق بیمه از سوی بیمه شده و ۲۶۶ هزار تومان نیز توسط دولت پرداخت می‌شود.

مدیرعامل صندوق بیمه‌های اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان گفت: امسال قصد داریم حقوق و مستمری بیمه‌شدگان صندوق روستاییان را بیش از ۴۰ درصد افزایش دهیم که امیدواریم موفقیت‌آمیز باشد.

برقراری در خصوص پوشش بیمه‌ای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد گفت: در حال حاضر قریب به ۱۲۰ هزار نفر از مددجویان این دو نهاد حمایتی تحت پوشش ما هستند که برنامه‌های متنوعی را برای پرداخت حق بیمه و ارائه خدمات به تمامی مشمولان جامعه هدف‌مان در نظر گرفته‌ایم.

جزئیات حقوق بازنشستگان/ بیمه‌ اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان

وی به اعتبار مورد نیاز صندوق روستاییان هم اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی اعتباری ما برای سال گذشته ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود که از این مبلغ هزار و ۷۰ میلیارد تومان به ما پرداخت شد و برای امسال پیش‌بینی ما ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود که هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اختصاص پیدا می‌کند.

مدیرعامل صندوق بیمه‌های اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان با اشاره به اینکه تا پایان سال ۱۴۰۰ حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان از دولت طلب داریم، افزود: برای بودجه ۱۴۰۱ نیز ۱۳ تا ۱۴ هزار میلیارد تومان نیز داریم که اگر تمامی این مبلغ را به ما بدهند طلبی از دولت نخواهیم داشت. برقراری گفت: سیاست ما این است که از دولت، وزیر و سازمان برنامه و بودجه می‌خواهیم که بودجه را واقعی پیش‌بینی کنند. مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر پیشنهاد داد که اگر یک سهم از سهام پتروشیمی خلیج فارس به ما بدهند می‌توانیم طلب خود را تسویه کنیم. امسال هزار میلیارد تومان در قالب سهام پالایشگاه حضرت امام شازند (۴۵ صدم درصد) دریافت کردیم که آن را در قالب رد دیون گرفتیم.

وی با اشاره به اینکه ثبات و پایداری صندوق‌ها در صورت تخصیص اعتبار واقعی حفظ و ارتقا پیدا می‌کند، گفت: نگران این هستیم که بودجه ما واقعی دیده نشود. برقراری، در خصوص بیمه تکمیلی بیمه‌شدگان صندوق گفت: در حال حاضر در سه استان همدان، آذربایجان‌شرقی و اصفهان بررسی‌های لازم انجام شده تا بتوانیم بیمه‌شدگان را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دهیم. در صورت موفقیت‌آمیز بودن طرح، آن را در استان‌های دیگر نیز اجرایی خواهیم کرد. وی گفت: یکی از برنامه‌های اصلی ما بیمه یک میلیون فرد جدید است که امیدواریم در یک سال بتوانیم این تعداد را تحت پوشش قرار دهیم. این ظرفیت‌ وجود دارد و باید از روش‌های مختلف بتوانیم این تعداد را جذب کنیم. برقراری خاطرنشان کرد: در حال حاضر نسبت پشتیبانی صندوق ۱۰ به یک است که در مقایسه با صندوق‌های دیگر بسیار جلوتر هستیم و قصد داریم با پوشش یک میلیون نفر در سال آینده، این پشتیبانی را به یک به ۱۷ برسانیم.

وی به افزایش میزان مستمری پرداخت به بیمه‌شدگان اشاره کرده و افزود: در سال‌جاری با پیشنهاد ارائه شده به طور متوسط بیش از ۴۰ درصد مبلغ مستمری مستمری‌بگیران افزایش خواهد داشت.

مدیرعامل صندوق بیمه‌های اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان همچنین گفت: امسال با افزایش ۶۰ درصدی سطوح درآمدی در پرداخت حق بیمه به‌دنبال ایجاد مطلوبیت در پرداخت مستمری‌ها در سنوات آتی برای بیمه‌شدگان عزیز هستیم.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.