کد خبر : 29883 / /
/

حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان کشوری | حقوق بازنشستگان کارگری

بازنشستگان ۲۵ درصد متناسب‌سازی سال قبل را از سازمان طلبکارند؛ اگر دولت به سرعت ۹۰ هزار میلیارد تومان سازمان را بپردازد، اعتبار برای اجرای باقیمانده متناسب‌سازی فراهم می‌شود

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از دیگر موضوعات بسیار مهمی است که باید در اولویت برنامه‌های وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی باشد چرا که این موضوع از مهمترین مطالبات کنونی جامعه بازنشستگان کشور است.‌پیرو وعده قبلی، دولت لایحه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری و کارمندان را با قید دو فوریت، به مجلس ارسال کرد و سقف افزایش حقوق بارنششتگان و کارکنان مشخص شد .تعیین میزان حقوق بازنشستگان در اواخر هر سال با تنش همراه است.جزئیات جدید از حقوق بازنشستگان را بخوانید.

بازنشستگان ۲۵ درصد متناسب‌سازی سال قبل را از سازمان طلبکارند؛ اگر دولت به سرعت ۹۰ هزار میلیارد تومان سازمان را بپردازد، اعتبار برای اجرای باقیمانده متناسب‌سازی فراهم می‌شود

روز گذشته، سیدصولت مرتضوی در مورد مطالبات تامین اجتماعی از دولت که قرار است امسال ۹۰هزار میلیارد تومان وصول شود، اظهار کرد: همه این مطالبات را امسال دریافت می‌کنیم و تلاش بر این است که طبق قانون بودجه عمل کنیم.

مروتی (بازنشسته کارگری) با اشاره به این اظهارات می‌گوید: وارد نهمین ماه از سال شده‌ایم اما هنوز یک ریال از این نود هزار میلیارد تومان را دولت نپرداخته؛ چطور در این سه یا چهار باقیمانده، قرار است این مطالبات وصول شود و چگونه است که دولت برای تمام زیرمجموعه‌های خودش از صندوق لشگری گرفته تا کشوری‌ها بودجه و اعتبار دارد اما برای کارگران و سازمان تامین اجتماعی پول ندارد؟

توضیح می‌دهد: بازنشستگان ۲۵ درصد متناسب‌سازی سال قبل را از سازمان طلبکارند؛ اگر دولت به سرعت ۹۰ هزار میلیارد تومان سازمان را بپردازد، اعتبار برای اجرای باقیمانده متناسب‌سازی فراهم می‌شود؛ سازمان می‌تواند آن را اجرایی کند و مابه‌التفاوت ماه‌های سپری شده از ابتدای سال را به بازنشستگان بپردازد.

مروتی تاکید می‌کند: دولت هیچ توضیحی در مورد پرداخت بدهی خود به سازمان نمی‌دهد؛ بیمه‌شدگان کارگری بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان از دولت طلبکارند اما هیچ برنامه‌ای برای پرداخت همان ۹۰ هزار میلیارد تومان هم ندارند

حقوق بازنشستگان

آخرین اخبار از افزایش حقوق بازنشستگان

با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور، کسورات بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق که در ماه‌های اخیر با تاخیر روبرو شده بود،

کسورات معوق حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق تا پایان مهرماه ۱۴۰۱، برای واریز به حساب بانکها و سایر فروشندگان اعتباری به ذیحسابی دستگاه‌ها پرداخت شد.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از ایسنا؛ با همکاری شرکت‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری و پرداخت بخشی از منابع مالی در قالب اعتبارات بودجه‌ای صندوق بازنشستگی از سوی سازمان برنامه و بودجه، کسورات معوق حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق تا پایان مهرماه ۱۴۰۱، برای واریز به حساب بانکها و سایر فروشندگان اعتباری به ذیحسابی دستگاه‌ها پرداخت شد.

با اهتمام شرکتهای زیرمجموعه صندوق و با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور، کسورات بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق که در ماه‌های اخیر با تاخیر روبرو شده بود، تا انتهای مهرماه ۱۴۰۱ پرداخت و تسویه شد و در صورت تامین منابع مالی از سوی سازمان برنامه و بودجه قابلیت پرداخت کسور معوق مربوط به آبان ماه نیز فراهم خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، به دلیل آغاز پرداخت سود اکثر شرکتها از نیمه دوم سال، کسورات بازنشستگان به دلیل کمبود منابع مالی و اعتبارات لازم با دوتا سه ماه تاخیر پرداخت می شد که این امر موجب نارضایتی عده زیادی از بازنشستگان شده بود. لازم به ذکر است، صندوق بازنشستگی کشوری درخواست تنخواه به همین منظور از سازمان برنامه و بودجه را پیگیری کرده بود که این مهم بنابر ملاحظاتی محقق نشد.

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

سلیمی با تاکید بر اهمیت موضوع همسان سازی تاکید کرد: از دولت عدالت‌محور انتظار است همسان سازی حقوق کارکنان و بازنشستگان و طرح ساماندهی نیرو‌های قراردادی و شرکتی را با همراهی مجلس به سرانجام برساند. از وزیر آموزش و پرورش می‌خواهم طرح رتبه بندی معلمان را به طور کامل اجرایی و معوقات فرهنگیان را پرداخت نماید. قرار بود سالی یک میلیون مسکن ساخته شود، اگر جهش تولید مسکن با این فرمان جلو برود، باید یک یا دو صفر را پاک کنیم.

وی با بیان اینکه دولت، کشاورزان را به کشت گندم تشویق می‌کند، ولی سازمان منابع طبیعی از کشت در زمین‌های چند سال کشت جلوگیری می‌کند، بیان کرد: افزایش نجومی قیمت کود‌های شیمیایی و نهاده‌های کشاورزی و دامی، کشاورزان را خسته کرده است، از وزیر جهاد کشاورزی می‌خواهم نسبت به تمدید و استمهال وام‌های کشاورزی و پرداخت به موقع بیمه محصولات کشاورزی، اقدام کند.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: شهرستان سمیرم، سرزمین هزار چشمه و نگین گردشگری زاگرس؛ در مسیر ۴ استان واقع شده که چهارراه ارتباطی جنوب کشور لقب گرفته است؛ از وزیر راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه می‌خواهم نسبت به تامین اعتبار لازم و اخذ ماده ۵۶ باند دوم جاده سمیرم -یاسوج و مطالبه و کسب ماده ۲۳ اتصال بزرگراه بروجن -لردگان- خوزستان از شهرستان سمیرم به آزادراه اصفهان-شیراز که ۱۷۰ کیلومتر مسیر را کوتاه‌تر می‌کند، اقدام عاجل کنند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس تاکید کرد: زمزمه‌های انتقال آب از شهرستان سمیرم شنیده می‌شود؛ قبل از هرگونه اقدام در این مورد باید آب شرب، کشاورزی و صنعت شهرستان به صورت شفاف لحاظ شود. شهرستان سمیرم ظرفیت بالایی در حوزه کشاورزی، گردشگری، آب معدنی، گیاهان دارویی، ورزش‌های هوازی و کوهنوردی دارد. فکری به حال اشتغال جوانان کنید که شش ماه در سال بیشتر فرصت شغلی ندارند.

سلیمی تصریح کرد: فاضلاب و معابر شهر سمیرم احتیاج به منابع مالی دارد؛ سازمان برنامه و بودجه چرا ردیف آب و راه عشایر را تخصیص اعتبار نمی‌کند؟ دیواری کوتاه‌تر از این قشر ندیده‌اید؟ وزیر ورزش و جوانان را به تعهد ۱۲ چمن مصنوعی خود عمل نمی‌کنید؟/صدا و سیما

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.