کد خبر : 29835 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه امروز | قیمت سکه آب شده

امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک میلیون و ۵۰۱ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۶ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان است.

قیمت سکه امروز چهار شنبه 2 آذر ۱۴۰۱مشخص شد. قیمت سکهتمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۶ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان است.همچنین به دنبال رشد قیمت سکه، حباب سکه نیز بزرگ شد.قیمت قیمت سکه و طلا  در بازارهای داخلی نیز روند رو به رشد داشت و گران شد. سکه امامی که دیروز در پله ۲ و ۳ کانال ۱۶ میلیون تومان میان افزایش و کاهش قیمت سرگردان بود امروز به پله ۴ کانال مذکور صعود کرد.آخرین اخبار از قیمت سکه و طلا را در خبر آزاد دنبال کنید

امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک میلیون و ۵۰۱ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۶ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، هم‌اکنون در بازار آزاد، قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌ میلیون و 501 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم 15 میلیون و 700 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز 16 میلیون و 450 هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 8 میلیون و 900 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 5 میلیون و 950 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 3 میلیون و 300 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی، 6 میلیون و 505 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1745 دلار است.

علاوه بر این، در بازار متشکل ارزی در لحظه انتشار این گزارش، قیمت فروش دلار توافقی 33 هزار و 514تومان و قیمت خرید دلار توافقی 33 هزار و 503 تومان اعلام شده است. قیمت فروش یورو توافقی نیز معادل 34 هزار و 680 تومان اعلام شده است.

بروز رسانی: چهار‌شنبه 2 آذر 11:30

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (توافقی)

33  هزار و 514

قیمت یورو (توافقی)

34  هزار و 680  

بروز رسانی: چهار‌شنبه 2 آذر 11:30

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

  15  میلیون و 700 هزار

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

16  میلیون و 450 هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

8 میلیون و 900 هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

5  میلیون و 950 هزار

قیمت سکه گرمی

3 میلیون و 300 هزار

بروز رسانی: چهار‌شنبه 2 آذر 11:30

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

یک میلیون و 501  هزار

مثقال طلا

6 میلیون و 505 هزار

انس طلا(دلار)

1745

قیمت سکه

پیش‌بینی قیمت سکه 2 آذر 1401 / حرکت طلا بر مدار انس جهانی

در اولین روز آذر قیمت طلا و سکه با روندی افزایشی بر مدار انس جهانی طلا قرار گرفت و گران شد. سکه امامی در پله ۳ کانال ۱۶ میلیون تومانی قرار گرفت و حباب سکه نیز بزرگ داشت. آیا روند صعود طلا ادامه دارد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز قیمت طلا و سکه گران شد. با وجود ثبات قیمت دلار اما این فلز خوش رنگ بر مدار رشد قیمت انس جهانی طلا چرخید و افزایش قیمت داشت.

انس جهانی طلا در چند هفته گذشته به دنبال کاهش تورم آمریکا به حوالی کانال 1800‌دلاری رسیده بود، اما در روز گذشته در مسیر نزولی قرار گرفت و از قیمت 1786 دلار به قیمت 1740 دلار رسید.

دلار جهانی در مسیر صعودی قرار گرفت و توانست حمایت ۱۰۷ واحدی را کسب کند. این موضوع در روز گذشته باعث کاهش بیش از ۱۰ دلاری قیمت طلای جهانی شد و دیروز محدوده حمایتی ۱۷۵۰ دلاری را شکست.

اما امروز طلای جهانی بیش از ۷ دلار افزایش داشت و در حال حاضر قیمت هر انس طلا 1,745.38 دلار است.

قیمت طلا و سکه در بازارهای داخلی نیز روند رو به رشد داشت و گران شد. سکه امامی که دیروز در پله ۲ و ۳ کانال ۱۶ میلیون تومان میان افزایش و کاهش قیمت سرگردان بود امروز به پله ۴ کانال مذکور صعود کرد.

همچنین به دنبال رشد قیمت سکه، حباب سکه نیز بزرگ شد.

قیمت سکه | حرکت طلا به دنبال انس جهانی

قیمت طلا و سکه دو روز گذشته در جریان قیمتی مخالف هم نوسان داشتند اما امروز روند افزایشی را در هر دو بازار شاهد هستیم. در لحظه نگارش این گزارش قیمت سکه امامی، بیشترین سهم از افزایش قیمت را در بازار داشته است.

معامله‌گران این روند افزایشی را چندان قابل توجه نمی‌دانند و معتقدند روندهای فعلی ذات بازار است و دلیل بر افزایش و کاهش قابل توجهی در بازار نیست. آنها می‌گویند تا زمانی که قیمت دلار توسط بازارساز خفه شده است، قیمت طلا و سکه نیز در همین محدوده‌ها نوسان دارد.

بازار طلا و سکه به طور سنتی با دو روند قیمت دلار و انس جهانی طلا نوسان دارد. البته توجه به این نکته نیز مهم است که این فلز زرد از میان این دو بازار بیشتر به بازاری تمایل پیدا می‌کند که روند افزایشی داشته باشد.

امروز سه‌شنبه نخستین روز آذر ماه ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی در پله ۴ محدوده ۱۶ میلیون تومان قرار گرفت و نزدیک به ۱۹۰ هزار تومان گران شد. ۱۶ میلیون و ۴۷۷ هزار تومان قیمتی بود که در لحظه نگارش این گزارش سکه امامی در بازار معامله می‌شد.

قیمت سکه امامی به نیمه کانال ۱۶ میلیون نزدیک شد

فعالان بازار معتقدند نیمه کانال ۱۶ میلیون تومان محدوده مهمی برای این قطعه از سکه است که اگر بشکند سکه به کانال‌های بالاتر راه‌ پیدا می‌کند.

سکه طرح قدیم نیز امروز بیش از ۱۵۰ هزار تومان گران‌ شد. این در حالی بود که این قطعه از سکه در روزهای گذشته با ۱۰ تا ۲۰ تومان افزایش و کاهش قیمت روند باثباتی داشت و بین روند نزولی و صعودی سرگردان بود.

امروز سکه طرح قدیم با قیمت ۱۵ میلیون و ۶۵۹ هزار تومان در بازار معامله شد و از نیمه کانال ۱۵ میلیون تومانی گذشت.

نیم سکه ۶۰ هزار تومان گران شد، این در حالی است که روز گذشته این قطعه از سکه تغییر قیمتی خاصی نداشت و در ساعاتی نیز روند کاهشی داشت. قیمت نیم سکه در بازار معاملات تهران ۸ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان شد.

ربع سکه افزایش محدودتری داشت. این قطعه سکه نزدیک به ۵۰ هزار تومان گران شد و به قیمت ۵ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان در بازار رسید. امروز سکه گرمی کمترین رشد قیمت را داشت و با حدود ۵ هزار تومان صعود به قیمت ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله شد.

روند رشد قیمت طلا و سکه بعد از گذشت ظهر سیر صعودی بیشتری به خود گرفت و با شتاب بیشتری همراه بود.

همچنین امروز هر مثقال طلا نزدیک به ۵۰ هزار تومان گران شد و به قیمت ۶ میلیون و ۵۰۴ هزار تومان رسید.

هر گرم طلا نیز رشد محدودی داشت و با بیش از ۱۰ هزار تومان افزایش قیمت در حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد. قیمت این مقدار طلا در روزهای گذشته نسبت به نیمه کانال یک میلیون تومانی مقاومت نشان می‌داد که امروز این محدوده نیز در نخستین روز آذر شکسته شد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.