کد خبر : 29508 / /
/

برخی از بانک‌ها به مشتریان خود وام خرید لوازم خانگی پرداخت می‌کنند. در این گزارش شرایط دریافت وام خرید کالا در دو بانک تجارت و صادرات، بررسی و مقایسه می‌شود.

افزایش قیمت لوازم خانگی باعث شده که بسیاری از خانوار برای خرید یا تعویض اسباب و اثاثیه خود به دریافت وام خرید کالا نیاز داشته باشند.

به همین جهت، برخی از بانک‌ها به منظور تسهیل خرید لوازم خانگی ایرانی، به مشتریان خود وام خرید کالا می‌دهد. در این گزارش شرایط دریافت وام خرید کالا در دو بانک تجارت و صادرات، بررسی و مقایسه می‌شود.

بانک تجارت در طرح زوج مهر خود تا سقف 30 میلیون تومان وام خرید لوازم خانگی داخلی می‌دهد.

سود این وام 30 میلیون تومانی 15 درصد است و علاوه بر این نرخ سود، متقاضی باید ۴۰۰ هزار تومان هزینه تشکیل پرونده و آبونمان سالیانه را به بانک تجارت پرداخت کند. به علاوه، وام گیرنده با ارائه ضامن رسمی به بانک، بازپرداخت وام خود را تضمین می‌کند.

به این ترتیب هر قسط این وام که حداکثر زمان بازپرداخت آن 36 ماه است به حدود یک میلیون تومان می‌رسد. در نتیجه هر یک از وام گیرندگان در پایان زمان سررسید، حدود 37 میلیون و 840 هزار تومان را به بانک تجارت باز می‌گرداند.

برای دریافت این وام، متقاضی باید در ابتدا رسید خرید کالا را به شعبه موردنظر تحویل دهد. لازم به ذکر است که این وام تنها به خرید لوازم خانگی از فروشگاه‌های طرف قرارداد با بانک تجارت تعلق می‌گیرد.

فروشگاه پاکشوما و گروه انتخاب الکترونیک، فروشگاه‌هایی هستند که با بانک تجارت قرارداد دارند و می‌توان برای خرید از این فروشگاه‌ها وام گرفت.

وام 50 میلیونی بانک صادرات برای خرید از اسنوا

وام یکی از ترفندهای دنیای اقتصاد برای ایجاد آسایش در زندگی مردم است و امروزه یکی از راهکارهایی است که مردم از آن برای تأمین نقدینگی لازم برای کارهای مختلف خود استفاده می‌نمایند. وام بانکی مجموعه‌ای از وام‌ های قرض‌الحسنه و تسهیلات بانکی وسوسه‌برانگیز است. صاحبان مشاغل، زوج‌های جوان، کارآفرینان،‌ مسکن‌جویان و خلاصه هر کسی که قصد ایجاد تحولی در زمینه شغلی، زندگی و تحصیلی خود دارد؛ می‌تواند از وام بانکی به‌عنوان یک وجه کمکی بهره‌مند شود

بانک صادرات در قالب طرح همیاران سپهر به افرادی که می‌خواهند از فروشگاه‌های اسنوا لوازم خانگی خریداری کنند، وام به صورت کارت اعتباری می‌دهد.

سقف این وام 50 میلیون تومان است و نرخ سود آن بر حسب مدت بازپرداخت، بین 15 و 18 درصد متغیر است. همچنین حداکثر زمان بازپرداخت این وام 36 ماه است.

هر قسط این وام با در نظر گرفتن سود 15 درصدی، به یک میلیون و 730 هزار تومان می‌رسد و وام‌گیرنده در نهایت 62 میلیون و 670 هزار تومان بازپرداخت می‌کند.

از سوی دیگر، هر قسط این وام خرید کالا با سود 18 درصدی، معادل یک میلیون و 807 هزار تومان است و مچموع بازپرداخت متقاضی به بانک، به حدود 65 میلیون تومان می‌رسد.

به علاوه وام گیرندگان موظفند 553 هزار تومان به عنوان هزینه آبونمان سالیانه و تشکیل پرونده به بانک بپردازند.

نوع ضمانت موردنیاز برای دریافت این وام، ارائه ضامن رسمی است. به علاوه، وام گیرنده نباید به بانک بدهکار و یا دارای چک برگشتی باشد./ تجارت نیوز

سه برابر پس انداز خود وام بگیرید!

در پی ممنوعیت بلوکه کردن بخشی از مبلغ وام و همچنین سپرده‌گذاری بدون سود برای دریافت تسهیلات، عملکرد بانک‌ها در این راستا و رعایت این بخشنامه مورد بررسی قرار گرفته که در این گزارش به طور نمونه شرایط وام دهی از سوی بانک کشاورزی و چگونگی برخورد این بانک با بخشنامه مربوطه رصد شده است.

بر اساس مشاهدات میدانی از برخی شعب بانک کشاوزی این بانک برای پرداخت تسهیلات خرد، مبلغی از وام یا سپرده را بلوکه نمی‌کند. اما پرداخت وام در این بانک منوط به بررسی میانگین حساب است.

در این زمینه، مسئول اعتبارات یکی از شعب بانک کشاورزی می‌گوید که برای دریافت وام اگر حساب جاری داشته باشید می‌توانید تا سه برابر میانگین آن وام بگیرید و در صورت داشتن حساب کوتاه‌مدت تا دو برابر میانگین آن را می‌توانید تسهیلات تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان دریافت کنید.

همچنین، شعبه دیگری نیز درباره شرایط پرداخت وام اینگونه توضیح می‌دهد که می‌توان پس از گذشت شش ماه تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان به روش ذکر شده در بالا وام خرد گرفت.

البته، در رابطه با اینکه برای دریافت وام از بانک کشاورزی به این شکل شرایط اخذ ضامن به چه صورت است، مسئولان شعب این بانک اعلام می‌کنند که برای وام بالای ۵۰ میلیون تومان باید یک ضامن می‌خواهد.

علاوه براین، شعبه دیگری می‌گوید که ضامن برای دریافت وام باید کارمند رسمی و چک صیادی داشته باشد.

بررسی‌های دیگر از شعب بانک کشاورزی نیز بیانگر این است که باید حداقل سه تا شش ماه از افتتاح حساب شما در این بانک گذشته باشد تا میانگین حساب شما براساس نوع حساب بررسی شود که بتوانید وام بگیرید.

طبق این گزارش، در حالی بانک کشاورزی شرط تسهیلات‌دهی در شعب خود را میانگین حساب اعلام می‌کند که مسئولان بانکی معتقدند بانک‌ها نباید برای پرداخت تسیهلات خرد شرط بررسی میانگین حساب بگذارند و باید براساس رتبه اعتباری نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام کنند./ ایسنا

وام ارزان 200 میلیونی یارانه به سرپرستان خانوار

به گزارش کاماپرس، اشخاص حقوقی که مایل به دریافت وام قرض الحسنه 200 میلیونی بانک مهر ایران هستند باید در یکی از شعب این مجموعه سپرده قرض الحسنه داشته باشند. شرکت‌‌ها و مجموعه‌هایی امکان دریافت این تسهیلات را دارند که حداقل سه ماه از خواب سپرده آن‌ها گذشته باشد. این تسهیلات قرض الحسنه بوده و تنها 4 درصد کارمزد به آن تعلق می‌گیرد. حداکثر مدت زمان بازپرداخت اقساط آن هم 18 ماه است. ضمانت اصلی این تسهیلات اعتبار شغلی است. طبق اعلام بانک مهر ایران، کارکنان شرکت برای دریافت این تسهیلات می‌توانند به صورت ضربدری ضامن یکدیگر شوند.

با توجه به مبلغ وام، نرخ سود و مدت زمان بازپرداخت آن، میزان هر قسط 11 میلیون و 111 هزار و 111 تومان خواهد بود. مجموع رقم تسهیلات و سود نیز به 200 میلیون و 200 هزار تومان می‌رسد.

دیگر وام قرض الحسنه بانک مهر ایران

بانک مهر ایران یک مجموعه بانکی قرض الحسنه است که در راستای ترویج قرض الحسنه و پرداخت تسهیلات بدون سود و با کارمزد اندک کار خود را آغاز کرد. اکنون این مجموعه علاوه بر ارائه تسهیلات قرض الحسنه، خدماتی مانند افتتاح سپرده، انواع طرح‌های مسئولیت اجتماعی و … را به مشتریان واجد شرایط خود ارائه می‌دهد.

با توجه به خدمات ارائه شده توسط این بانک مشکلات افراد زیادی در زمینه مسکن، فرزندآوری، کسب و کار و … کاهش پیدا کرده است. هم اکنون این بانک علاوه بر طرح مهریار ایران، در قالب اعتبار در حساب جاری، اندوخته بانوان مهر ایران، حمایتی فرد حقیقی، مهر آتیه نوین، اندوخته اجتماعی، 3 در یک، کالا کارت، اندوخته خانواده مهر ایران و … به واجدین شرایط تسهیلات ارائه می‌دهد./ کاما پرس

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.