کد خبر : 29486 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه بهار آزادی | قیمت نیم سکه | قیمت سکه امامی

امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک میلیون و ۵۱۶ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۶ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان است.

قیمت سکه امروز سه شنبه 25 آبان ۱۴۰۱مشخص شد. قیمت سکهامامی به میانه کانال ۱۶ میلیون تومانی نزدیک شد. دیروز افزایش قیمت سکهبر مدار افزایش قیمت دلار قرار گرفت. حباب سکه هم بار دیگر بیشتر شد. اما آیا سکه باز گران می‌شود؟ امروز قیمت سکه مانند روز گذشته همچنان بر مدار انس جهانی طلا چرخید و روند افزایشی به خود گرفت.آخرین اخبار از قیمت سکه و طلا را در خبر آزاد دنبال کنید

امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک میلیون و ۵۱۶ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۶ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، هم‌اکنون در بازار آزاد، قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌ میلیون و 516 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم 15 میلیون و 350 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز 16 میلیون و 320 هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 8 میلیون و 900 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 5 میلیون و 850 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 3 میلیون و 300 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی، 6 میلیون و 570 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1773 دلار است.

علاوه بر این، در بازار متشکل ارزی در لحظه انتشار این گزارش، قیمت فروش دلار توافقی 33 هزار و 485 تومان و قیمت خرید دلار توافقی 33 هزار و 460 تومان اعلام شده است. قیمت فروش یورو توافقی نیز معادل 33 هزار و 712 تومان اعلام شده است.

بروز رسانی: ‌چهار‌‌شنبه 25 آبان 10:50

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (توافقی)

33  هزار و 485

قیمت یورو (توافقی)

33  هزار و 712

بروز رسانی: ‌چهار‌‌شنبه 25 آبان 10:50

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

  15  میلیون و 350 هزار

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

16  میلیون و 320 هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

8 میلیون و 900 هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

5  میلیون و 850 هزار

قیمت سکه گرمی

3 میلیون و 300 هزار

بروز رسانی: ‌چهار‌‌شنبه 25 آبان 10:50

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

یک میلیون و 516  هزار

مثقال طلا

6 میلیون و 570 هزار

انس طلا(دلار)

1772

قیمت سکه

پیش‌بینی قیمت سکه امروز 25 آبان / سکه 4 پله صعود کرد؟

قیمت سکه امامی به میانه کانال ۱۶ میلیون تومانی نزدیک شد. دیروز افزایش قیمت طلا و سکه بر مدار افزایش قیمت دلار قرار گرفت. حباب سکه هم بار دیگر بیشتر شد. اما آیا سکه باز گران می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت طلا و سکه با رشد قیمت دلار وارد فاز جدیدی شد. در حالی که شب گذشته تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا اعلام شد و امروز قیمت دلار وارد کانال ۳۶ هزار تومانی شد، قیمت طلا و سکه هم افزایش یافت.

در روزهای گذشته صالح‌آبادی، رئیس کل بانک مرکزی از آرامش در بازار ارز و سیاست‌ها و بسته‌های جدید برای کاهش نگرانی مردم گفته بود. او شب گذشته نیز از رونمایی بسته جدید برای بازار ارز خبر داد. اما به نظر می‌رسد سیاست‌های پیشین بر بازار اثر معکوس دارد و روند افزایشی دلار، طلا و سکه مشغول سقف‌شکنی و فتح کانال‌های جدید است.

زمانی که دلار در مرز کانال ۳۴ و ۳۵ هزار تومانی در نوسان بود، برخی فعالان بازار پیش‌بینی کردند در صورتی که قیمت دلار بالای محدوده 35 هزار و 800 تومانی قرار گیرد، سکه امامی نیز به سوی فتح مقاومت 16 میلیون و 200 هزار تومان قدم برخواهد داشت. در صورتی که این محدوده قیمتی در بازار طلا شکسته شود، احتمال دارد که سکه یک‌بار دیگر به سوی سقف تاریخی 16 میلیون و 500 هزار تومانی حرکت کند.

قیمت سکه امامی ۴ پله صعود کرد

همچنین تحلیلگران بر این عقیده بودند که کاهش قیمت دلار می‌تواند قیمت سکه را به سوی ابتدای کانال 16 میلیون تومانی هدایت کند. البته با توجه به بالا آمدن ارزش ذاتی طلا در بازار داخلی، دشوار است که سکه افت معناداری را تجربه کند.

اکنون قیمت دلار از محدوده پیش‌بینی شده عبور کرده و مرز ۳۶ هزار تومانی را نیز فتح کرده است. این شوک جدید بازار طلا و سکه را نیز هم‌جریان با قیمت دلار گران کرده است.

امروز سه‌شنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱، سکه امامی محدوده ۱۶ میلیون تومانی را برای خود تثبیت کرد و به پله چهارم کانال مذکور رسید. به نظر می‌رسد سیاست بازارساز برای مهار قیمت سکه با وجود فروش اوراق سکه در بورس کالا به سنگ خورده و سکه به نیمه کانال ۱۶ میلیون تومانی نزدیک شده است. سکه امامی امروز بیش از ۲۵۰ هزار تومان گران شد.

سکه طرح قدیم هم ۳۵۰ هزار تومان گران‌تر شد و به قیمت ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید. نیم سکه ۷۰ هزار تومان رشد قیمت داشت و ۸ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان شد. ربع سکه هم با رشد نزدیک به ۱۰۰ هزار تومانی به قیمت پنج میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسید و به کانال ۶ میلیون تومانی نزدیک شد.

سکه گرمی کمترین روند رشد را در خانواده خود داشت و با افزایش ۱۰ هزار تومانی به قیمت سه میلیون و ۳۶۰ هزار تومان معامله شد.

هر مثقال طلا امروز نزدیک به ۵۵ هزار تومان گران شد و به قیمت ۶ میلیون و ۵۸۴ هزار تومان رسید. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم از نیمه کانال یک میلیون تومانی گذشت و به قیمت یک میلیون و ۵۰۲ هزار تومان رسید.

انس جهانی طلا امروز نزدیک به ۴ دلار گران‌تر شد و به قیمت ۱،۷۷۶،۳۶ رسید.

قیمت سکه و حباب سکه باز بزرگ شد

امروز حباب سکه امامی بیش از ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافت. حباب این قطعه از سکه که در روزهای ابتدایی هفته به کف کانال یک میلیون تومانی رسیده بود، امروز یک میلیون و ۴۸۵ هزار تومان شد. سکه طرح قدیم در ابتدای هفته جاری بیشترین سهم کاهش حباب را در خانواده خود داشت و حباب این قطعه به محدوده ۳۰۰ هزار تومانی هم رسیده بود.

امروز حباب سکه طرح قدیم ۸۵۹ هزار تومان شد و بیش از ۴۰۰ هزار تومان گران شد. حباب نیم و ربع سکه هم هر کدام بیش از ۱۰۰ هزار تومان رشد داشتند.

حباب ربع سکه بیشترین حباب را در خانواده خود دارد و اکنون حباب این قطعه از سکه به ۲ میلیون و ۲۳۵ هزار تومان رسیده است. امروز حباب سکه گرمی یک میلیون و ۵۳۲ هزار تومان شد و ۱۰ هزار تومان نسبت به روز گذشته رشد داشت.

کشتی‌آرا، کارشناس بازار طلا با اشاره به روند رشد قیمت انس‌جهانی طلا  به دلیل تغییرات در بازارهای نفتی و افزایش نرخ تورم جهانی به تجارت‌نیوز گفت: «افزایش قیمت دلار و انس جهانی دست به دست هم داده و قیمت طلا و سکه گران شد. در حالی‌که به نظر می‌رسد تقاضای زیادی وارد بازار نشده است.»

او افزود: «حجم معاملات پایین است و نوسان قیمتی نیز ناپایدار است، اما قیمت به بازار ارز و نگرانی از تحریم‌ها واکنش نشان داده است.»

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.