کد خبر : 29133 / /
/

قیمت پراید | قیمت پراید صفر | قیمت پراید کارکرده

جدیدترین قیمت خودرو‌های پراید امروز ۱۷ آبان ۱۴۰۱ را می‌توانید در گزارش زیر مشاهده کنید.

قیمت پراید طی چند سال گذشته به عنوان خودرو اقتصادی گرانی شوک آوری داشت قیمت پراید تحت تاثیر نرخ ارز روند صعودی به خود گرفته  برخلاف ماه‌های گذشته که قیمت پراید ثابت مانده بود، با تغییر تاریخی با افزایش قیمت همراه شده قیمت پراید ۱۱۱ SE به عنوان گرانترین مدل پراید افزایش چشمگیری داشته قیمت پراید امروز سه شنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۱در بازار اعلام شد.

قیمت پراید

قیمت خودرو پراید افزایش یافت

به گزارش نبض بازار ، بر اساس معاملات انجام شده امروز سه شنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۱ قیمت خودرو در بازار آزاد نسبت به آخرین معاملات دیروز با تغیرات کمی همراه بوده و بعضی از خودروها نسبت به روز گذشته تغیری نداشته اند .

همچنین بر اساس مشاهدات میدانی قیمت خودرو‌ های خارجی در کشور، نسبت به دیروز با تغییرات کمی همراه بوده است.

طبق مشاهدات اقتصادآنلاین از قیمت امروز  پراید ، قیمت پراید ۱۱۱ SE مدل ۹۹ حوالی ۲۰۶میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به روز گذشته ۲ میلیون گران شده است.

قیمت پراید در نمایندگی سایپا (۱۵۱ SE)  ۱۶۰ میلیون اعلام شده است. پراید ۱۵۱ پلاس مدل ۹۹ و ۱۴۰۰ به ترتیب حوالی ۱۷۹ و ۱۹۲ میلیون تومان خریدوفروش می شود که نسبت به روز گذشته ۴ میلیون گران شده است.

پراید  ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۰ به ۱۶۸ میلیون رسیده است و مدل ۹۹ این خودرو ۱۶۳ میلیون قیمت گذاری شده است. پراید ۹۹ مدل ۱۳۱ SE حوالی ۱۸۸میلیون تومان اعلام شد که به معنای افزایش ۴ میلیونی است.

قیمت پراید

قیمت پراید در بازار (آبان ۱۴۰۱)

برند مدل(سال ساخت) کارکرد (کیلومتر) قیمت (تومان)
 
۱۱۱ SE ۱۳۹۹ | سایپا صفر ۲۰۶,۰۰۰,۰۰۰
۱۳۱ SE ۱۳۹۹ | سایپا صفر ۱۸۸,۰۰۰,۰۰۰
۱۵۱ SE ۱۳۹۹ | سایپا صفر ۱۶۳,۰۰۰,۰۰۰
۱۵۱ SE ۱۴۰۱ | سایپا صفر (قیمت نمایندگی) ۱۶۰,۷۴۵,۰۰۰
۱۵۱ SE ۱۴۰۱ | سایپا صفر ۱۷۵,۰۰۰,۰۰۰
۱۵۱ SE ۱۴۰۰ | سایپا صفر ۱۶۸,۰۰۰,۰۰۰
۱۵۱ پلاس ۱۴۰۰ | سایپا صفر ۱۹۲,۰۰۰,۰۰۰
۱۵۱ پلاس ۱۳۹۹ | سایپا صفر ۱۷۹,۰۰۰,۰۰۰
 

جهش قیمت پراید، پژو و رانا

بررسی نوسانات قیمتی در بازار خودرو حاکی از جهش قیمت خودروهای پراید، پژو، تیبا، دنا، رانا و تیبا است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بررسی نوسانات قیمتی در بازار خودرو حایکی از جهش قیمت خودروهای پراید، پژو، دنا، رانا، کوییک، ساینا و تیبا است.

در بین خودروهای پراید موجود در بازار مدل ۱۱۱ آن از ۲۰۴ میلیون تومان در روز گذشته امروز به ۲۰۶ میلیون تومان رسیده‌است و مدل ۱۳۱ آن نیز در این مدت ۳ میلیون تومان گران شده‌است و ۱۸۸ میلیون تومان قیمت خورده است.

خودروهای پژو نیز در این مدت از جهش قیمت ها در امان نبوده‌اند به طوری که پژو ۲۰۰۸ مدل ۱۳۹۸ از یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان در روز گذشته امروز به یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان رسیده‌است.

خودرو پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۳۹۹ نیز از ۲۹۲ میلیون تومان در روز گذشته امروز به ۲۹۸ میلیون تومان رسیده است و مدل ۱۴۰۰ این خودرو نیز از ۳۰۷ میلیون تومان در روز گذشته امروز به ۳۱۰ میلیون تومان رسیده‌است و مدل ۱۴۰۱ آن نیز در این مدت ۲ میلیون تومان گران شده‌است و ۳۲۰ میلیون تومان قیمت خورده است.

خودروهای رانا نیز در این مدت گران شدند به طوری که رانا پلاس مدل ۱۴۰۰ از ۳۱۲ میلیون تومان در روز گذشته امروز به ۳۱۶ میلیون تومان رسیده است و مدل ۱۴۰۱ این خودرو نیز در این مدت ۵ میلیون تومان گران شده‌است و ۳۳۵ میلیون تومان قیمت خورده است.

در بین خودروهای ساینا نیز این افزایش قیمت ها مشهود است به طوری که ساینا دنده‌ای مدل ۱۴۰۱ از ۲۱۴ میلیون تومان در روز گذشته امروز به ۲۱۷ میلیون تومان رسیده‌است./ خبرآنلاین

قیمت پراید | بلاتکلیفی در بازار خودرو

سایه سنگین رکود همچنان بر سر بازار خودروست. اما قیمت خودرو در این هفته با جهش همراه شد که کارشناسان معتقدند این نوسانات مقطعی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌‌سه‌شنبه 17 آبان ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد. بازار خودرو روزهای عجیبی را پشت سر می‌گذارد. با افزایش نرخ دلار از هفته گذشته، قیمت خودروها نیز با افزایش همراه شد. البته برخی معتقدند که قیمت خودرو هم‌گام با نرخ دلار افزایش نداشته است.

قیمت‌های ثبت‌شده در سایت‌های آگهی خودرو پس از گذشت چند روز از سقف‌شکنی دلار، حکایتگر بلاتکلیفی و سردرگمی بازار است. برخلاف روزهای گذشته، برخی خودروها با ثبات، برخی با کاهش و برخی نیز با افزایش قیمتی همراه شده‌اند.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

برخلاف ماه‌های گذشته که قیمت پراید ثابت مانده بود، اما بالاخره سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات را شکست و این خودرو را با نوسان قیمت همراه کرد. برای مثال، پراید ۱۱۱ اکنون با قیمت 206 میلیون تومان به فروش می‌رسد. اما پراید ۱۳۱ نیز با کاهش سه میلیونی خود نسبت به روز گذشته، اکنون به نرخ 183 میلیون تومان عرضه می‌شود.

پژو ۲۰۷ اتومات که در ماه گذشته ۵۹۰ میلیون تومان ارزش داشت، اما این هفته با رشدی ناگهانی، این خودرو پنج میلیون تومان افزایش یافت. اما امروز در سطح 630 میلیون تومان ثابت ماند.

خودرو دنا معمولی هم که مدت‌ها بود با ثبات قیمتی همراه شده بود، اما این چند روز با افزایش قیمت همراه شد. امروز صبح، این خودرو در قیمت 415 میلیون تومان در بازار عرضه شد. اما باید توجه داشت که دنا معمولی طی تنها یک ماه با ۱۰ ملیون تومان افزایش قیمت همراه شده بود.

پژو پارس اتوماتیک هم امروز به قیمت 496 میلیون تومان در بازار خودرو کشور به فروش می‌رسد.

قیمت خودروهای پرطرفدار

اما فعالان بازار خودرو می‌گویند که برخی خودروها بیشتر خرید و فروش می‌شوند و پرطرفدار هستند. این خودروها با چه قیمتی در بازار معامله می‌شوند؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست،در محدوده 220 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر نیز حالا 324 میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو امروز با دو میلیون افزایش قیمت نسبت به روز گذشته همراه و در بازار کشور در نرخ 372 میلیون تومان ثبت شد.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

کاظم محمدی نیک‌خواه، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: در حال حاضر قیمت خودروهای وارداتی موجود در بازار بر اساس افزایش یا کاهش نرخ دلار تعیین می‌شود. اما همچنان خرید و فروشی در بازار صورت نمی‌گیرد.

محمدی نیک‌خواه گفت: البته این افزایش قیمت پیش از جهش و سقف‌شکنی دلار اتفاق افتاده بود، اما در یک هفته اخیر پررنگ‌تر شد.

او توضیح داد: این نوسانات قیمتی فعلی در بازار مقطعی است و به نظر می‌رسد قیمت خودرو در هفته‌های آینده، اگر دلار مجددا افزایش قیمت تجربه نکند، جهش چندانی نداشته باشد.

این کارشناس صنعت خودرو افزود: این نوسانات ایجاد شده هم عاملی نبود که رکود را از بین ببرد. تنها ثبات نرخ دلار است که رکود را از بین می‌برد. در نتیجه، پیش‌بینی می‌شود بازار به همین روند خود ادامه دهد./ تجارت نیوز

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.