کد خبر : 29040 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه و طلا

امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۴۷۶ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۶میلیون و ۳۰۰هزار تومان است.

قیمت سکه امروز دوشنبه 16 آبان ۱۴۰۱مشخص شد. رشد قیمت سکه هرگز در طول تاریخ معاملاتی خود نوسان بالای 16 میلیون و 500 هزار تومانی را تجربه نکرده بود و این رکوردشکنی می‌تواند خریداران جدیدی را وارد بازار کند.این امر می تواند بر قدرت معامله گران افزایشی قیمت سکه بیفزاید. عده ای از تحلیلگران بازار سکه معتقدند که قیمت جهانی طلا و دلار آمریکا همواره بر روی قیمت سکه تاثیر مستقیم دارد شماری از فعالان نیز احتمال می‌دهند که در صورت ادامه افزایش قیمت دلار، قیمت سکه نیز بار دیگر در مسیر هیجانی قرار بگیرد و به بالای سطح حساس 16 میلیون و 500 هزار تومان برود.

امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۴۷۶ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۶میلیون و ۳۰۰هزار تومان است.

هم‌اکنون در بازار آزاد، قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌ میلیون و 476 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم 15 میلیون و 500 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز 16 میلیون و 300 هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 8 میلیون و 800 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 5 میلیون و 750 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 3 میلیون و 250 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی، 6 میلیون و 395 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1669 دلار است.

علاوه بر این، در صرافی‌های بانکی قیمت فروش دلار 29 هزار و 54 تومان و قیمت خرید دلار از مردم 28 هزار و‌ 765 تومان تعیین شده است. قیمت فروش یورو نیز معادل 29 هزار و 54 تومان و قیمت خرید یورو نیز 28 هزار و 765 تومان اعلام شده است./تسنیم

بروز رسانی: دو‌شنبه 16 آبان 11:00

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (صرافی بانکی)

29  هزار و 54

قیمت یورو (صرافی بانکی)

29  هزار و 54  

بروز رسانی: دو‌شنبه 16 آبان 11:00

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

  15  میلیون و 500 هزار

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

16  میلیون و 300 هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

8 میلیون و 800 هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

5  میلیون و 750 هزار

قیمت سکه گرمی

3 میلیون و 250 هزار

بروز رسانی: دو‌شنبه 16 آبان 11:00

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

یک میلیون و 476  هزار

مثقال طلا

6 میلیون و 395 هزار

انس طلا(دلار)

1669

قیمت سکه

پیش‌بینی قیمت سکه و طلا امروز 16 آبان/ روند نزولی قیمت سکه ادامه دارد؟

تب تند افزایش قیمت دلار در بازار فعلا فرو نشسته و به تناسب آن،‌ قیمت سکه و طلا هم دیروز روند کاهشی داشتند. اگرچه این کاهش چندان زیاد نبود.

به گزارش تجارت‌نیوز در نخستین روز هفته جاری قیمت دلار هیجان بالایی را تجربه کرد ولی در بازار موازی، قیمت سکه تب و تاب کمتری داشت و حتی بخشی از حباب قیمتی خود را از دست داد.

به اعتقاد فعالان بازار، حباب سکه تحت تاثیر سیگنال‌های بانک مرکزی در خصوص عرضه اوراق سکه بهار آزادی با سررسید ۶ ماه و ضرب سکه توسط بخش خصوصی برای عرضه در بازار کاهش داشت. به نظر می‌رسد سیگنال‌هایی که اشاره شد در ابتدای هفته تا حدی جلوی سرعت بی‌محابای قیمت سکه را گرفت. با وجود این اتفاق که پیام مهمی برای سرمایه‌گذاران دارد، شماری از فعالان نیز احتمال می‌دهند که در صورت ادامه افزایش قیمت دلار، سکه نیز بار دیگر در مسیر هیجانی قرار بگیرد و به بالای سطح حساس 16 میلیون و 500 هزار تومان برود.

قیمت سکه | سیگنال بازارساز حباب سکه را ترکاند؟

سکه هرگز در طول تاریخ معاملاتی خود نوسان بالای 16 میلیون و 500 هزار تومانی را تجربه نکرده بود و این رکوردشکنی می‌تواند خریداران جدیدی را وارد بازار کند. با این حال، برخی فعالان اعتقاد دارند که مداخله احتمالی بازارساز در بازار سکه موجب می‌شود طی روزهای آتی، بازیگران این بازار با احتیاط بیشتری رفتار کنند.

در حالی که قیمت دلار در نیمه آبان ۱۴۰۱ برخلاف روزهای گذشته روند نزولی محدودی را پشت‌سر گذاشته، قیمت سکه نیز با روند کاهشی در حدود ۴۰ هزار تومانی همراه بوده است.

اما قیمت هر مثقال و هر گرم طلا برخلاف قیمت سکه روند صعودی داشت. انس جهانی طلا نیز امروز بدون تغییر نسبت به روز گذشته باقی ماند. در حال حاضر قیمت هر انس طلا 1,681.38 دلار است.

امروز یکشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۱ هر سکه امامی با کاهش ۴۰ تا ۵۰ هزار تومانی قیمت در حدود ۱۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در بازار معامله شد. اما قیمت سکه طرح قدیم در لحظه نگارش این گزارش با نوسان بسیار اندک بدون تغییر محدوده به قیمت ۱۵ میلیون و ۴۴۶ هزار تومان رسید.

نیم سکه و ربع سکه نیز هر کدام ۵۰ هزار تومان کاهش قیمت داشتند و به ترتیب با قیمت‌های ۸ میلیون و ۸۰۰ و ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار معامله شدند. سکه گرمی هم بدون تغییر قیمت نسبت به روز شنبه در محدوده ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی باقی ماند.

قیمت سکه

قیمت سکه | حباب سکه دوباره بزرگ شد

برخلاف روز گذشته که حباب سکه روند نزولی بسیار خوبی داشت اما امروز حباب سکه بر مدار صعودی قرار گرفت و بیشترین رشد حباب سکه مربوط به سکه طرح قدیم با نزدیک به ۱۰۰ هزار تومان افزایش بود. حباب سکه طرح قدیم به یک میلیون و ۲۳۰ هزار تومان رسید. حباب سکه امامی با رشد نزدیک به ۶۰ هزار تومانی به قیمت بیش از ۲ میلیون تومان رسید.

حباب ربع سکه و نیم‌سکه هم بر خلاف سکه گرمی اندکی کاهشی بود. حباب سکه گرمی به بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

هر مثقال طلا با نزدیک به ۳۰ هزار تومان افزایش قیمت به ۶ میلیون و ۳۴۰ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با رشد اندک هزار تومانی بر مدار روز گذشته باقی ماند و با قیمت حدودی یک میلیون و ۴۶۳ هزار تومان معامله شد.

قیمت سکه و اوراق سکه خبری خوب برای بازار

نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر استان تهران درباره دلایل افزایش قیمت طلا و سکه به تجارت‌نیوز گفت: افزایش ۵۹ دلاری قیمت انس جهانی طلا و  نوسانات قیمت دلار در روزهای گذشته، افزایش قیمت طلا و سکه را به همراه داشته است بنابراین در شرایط فعلی خبر انتشار أوراق سکه بهار آزادی می‌تواند خبرخوبی برای آرامش و ثبات بازار طلا و سکه باشد.

او افزود: اگر این اوراق از طریق بورس و با قیمت رقابتی و پایین‌تر از بازار سکه ارائه شود می‌تواند ثبات و کاهش قیمت در بازار طلا و سکه را به همراه داشته باشد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر استان تهران گفت: در صورتی که قیمت عرضه أوراق در بورس، از قیمت بازار پایینتر باشد می‌تواند به کاهش قیمت سکه در بازار کمک کند. با توجه به افزایش قیمت سکه در هفته گذشته اما التهاب و افزایش تقاضا برای خرید از سوی مردم در بازار وجود نداشت  و بازار آرامی داریم.

بذرافشان درباره استقبال مردم از طرح فروش اوراق سکه با سررسید ۶ ماهه گفت: همه چیز به قیمت‌گذاری و سیاست دولت در این باره مربوط می‌شود. اگر قیمت اوراق سکه پایین‌تر از بازار باشد این استقبال خوب خواهد بود.

با وجود نظرسنجی سایت کیتکو درباره روند افزایش قیمت کوتاه‌مدت طلا در روزهای‌ پیش‌ رو دقیقا ۵۰ درصد  تحلیلگران بازار در بخش این نظرسنجی طلا را صعودی پیش‌بینی کردند. درحالیکه تنها ۱۰ درصد در سمت نزولی قرار دارند. همچنین ۴۶ درصد معامله‌گران خرد، به صعودی بودن قیمت طلا رای دادند و ۳۳ درصد نیز روند قیمتی کوتاه‌مدت را نزولی ارزیابی کردند.

در حالی که پیش‌بینی تحلیل‌گران برای انس جهانی طلا حکایت از روند صعودی دارد و قیمت دلار نیز با فشار بازارساز، اندکی نزولی شده باید دید قیمت سکه و طلا در روزهای آینده بر چه مداری حرکت خواهد کرد؟

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.