کد خبر : 27011 / /
/

بررسی روند قیمت انواع خودروهای پرتیراژ طی سه ماهه اخیر (فصل تابستان) در بازار نشان می‌دهد، علیرغم اینکه قیمت اکثریت خودروها نسبت به سه ماه گذشته (مقایسه یکم مهر ماه با یکم تیرماه) ریزش به نسبت قابل توجهی داشته‌اند، اما قیمت‌ها در بازار امروز (شنبه دوم مهرماه) نسبت به آخرین روزهای شهریور ماه برای محصولات ایران‌خودرو یک تا پنج میلیون تومان افزایش یافته است.

بررسی روند قیمت محصولات پرتیراژ خودروسازان در نخستین روز کاری مهرماه امسال (شنبه دوم مهرماه) و مقایسه آن با نخستین روز از تیر ماه امسال نشان می‌دهد قیمت پرتیراژهای خودروسازان اکثرا روند کاهشی داشته است.

این ریزش به گونه‌ای است که قیمت محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو سه تا ۱۴ میلیون تومان کاهش داشته، اما قیمت تارا ۳۵ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۴۰ میلیون تومان ریزش داشته است. 

البته که محصولاتی همچون پژو ۲۰۶ تیپ ۲، پژو ۲۰۶ V۸(۱۴۰۰) و هایما افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند. 

در محصولات گروه خودروسازی سایپا در بازه فصل تابستان کاهش قیمت دو تا ۱۵ میلیون تومانی دیده می‌شود.

روند قیمت‌ها در بازه سه ماهه تابستان ۱۴۰۰ برای پرتیراژهای خودروسازان کاهشی رقم خورده است، اما بررسی قیمت‌ همین محصولات در بازار امروز (شنبه دوم مهرماه) نسبت به آخرین روزهای شهریور ماه (۲۸ شهریور) نشان از افزایش  دو تا پنج میلیون تومانی قیمت محصولات ایران‌خودرو دارد، اما قیمت محصولات سایپا تغییری نداشته است.

مقایسه آخرین قیمت‌های ثبت شده در نخستین روز از تیرماه، امروز (دوم مهرماه) و دوشنبه هفته گذشته (۲۸ شهریور ماه) به شرح زیر است:

کاهش ۳۵ و ۴۰ میلیون تومانی تارا و ۲۰۷ اتوماتیک

کاهش ۳۵ و ۴۰ میلیون تومانی تارا و ۲۰۷ اتوماتیک

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.