کد خبر : 26494 / /
/

سهام عدالت | ارزش سهام عدالت | ارزش امروز سهام عدالت

وضعیت شرکت‌های بورسی سهام عدالت و نوسان قیمت هر سهم در این گزارش قابل مشاهده است.

اما شرایط دریافت و بازپرداخت وام سهام عدالت چیست و به کدام یک از سهامداران اختصاص می‌یابد؟جاماندگان دریافت سهام عدالت منتظر اعلام خبر رسمی از سوی دولت و مجلس هستند تا بتوانند برگه های سهام عدالت خود را دریافت کنند.برای آزادسازی سهام عدالتدو گزینه مدیریت مستقیم و غیرمستقیم وجود دارد. ثبت‌نام سهام عدالت در سال ۱۳۸۵ کلید خورد و این پروسه تا پایان سال ۱۳۹۴ به ایستگاه آخر رسیدآخرین اخبار سهام عدالت را با هم در سایت خبر آزاد می خوانیم.

امروز چهارشنبه (۲۳شهریور) شاخص کل بورس با رشد ۵۶۴ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۶۹۰ واحد قرار گرفت. شاخص کل بورس با اُفت ۴ هزار و ۴۷ واحدی در تراز یک میلیون و ۳۸۹ هزار و ۷۹ واحد متوقف شد./ باشگاه خبرنگاران
نام شرکت سهامی قیمت هر سهم در معاملات۲۳شهریور  ( چهارشنبه) بر حسب تومان قیمت هر سهم در معاملات۲۲  شهریور  (سه شنبه) بر حسب تومان
فارس (صنایع‌ پتروشیمی خلیج فارس) ۷۱۶ ۷۳۰
شگویا (پتروشیمی‌ شهید تندگویان) ۹۳۱ ۹۳۷
شاوان (پالایش نفت لاوان) ۱۷۸۶ ۱۷۸۹
دانا (بیمه دانا) ۱۴۱ ۱۳۴
بنیرو (شرکت نیرو ترانس) ۲۴۶ ۲۴۷
رمپنا (شرکت مپنا) ۱۴۷۸ ۱۴۷۸
اخابر (مخابرات ایران) ۶۸۷ ۶۹۵
کگل (شرکت گل گهر) ۹۷۳
۹۸۰
حکشتی‌ (کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران) ۲۲۰۱
۲۲۰۶
فولاد (شرکت فولاد مبارکه اصفهان) ۵۱۷
۵۱۸
فولاژ (فولاد آلیاژی ایران) ۷۰۵
۷۱۴
فخوز (شرکت فولاد خوزستان) ۲۳۹
۲۴۰
ساراب (سیمان داراب) ۱۷۱۹
۱۷۲۱
ورنا (سرمایه گذاری رنا) ۵۳۷
۵۳۷
حپترو (حمل و نقل پتروشیمی ) ۴۵۴۰ ۴۳۲۷
کچاد (شرکت چادرملو) ۱۰۸۴ ۱۰۸۴
وپست (شرکت پست) ۴۱۴
۴۱۱
مارون (پتروشیمی مارون) ۱۹۱۰۰
۱۹۱۰۰
شپنا (پالایش نفت اصفهان) ۵۸۰
۵۸۴
شتران (پالایش نفت تهران) ۴۷۷
۴۷۹
شبندر (شرکت پالایش نفت بندر عباس) ۷۱۵
۷۱۶
بسویچ (شرکت پارس سویچ) ۱۵۳۶
۱۵۳۶
وبملت (بانک ملت) ۲۷۳
۲۷۴
وبصادر (بانک صادرات ایران) ۱۴۸
۱۴۸
خاور (ایران خودرو) ۲۲۲
۲۲۲
وتجارت (بانک تجارت) ۱۴۸
۱۴۸
 فایرا (شرکت آلومینیوم ایران) ۱۷۷۸
۱۸۰۰
شراز (پالایش نفت شیراز) ۱۳۱۲
۱۳۰۸
جم (پتروشیمی جم) ۱۸۰۰
۱۸۰۰
فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) ۵۱۰
۵۰۹

خبر مهم درباره واریز سود سهام عدالت سال 1400

سهام عدالت جاماندگان به دو دهک کم‌درآمد و تحت پوشش نهادهای حمایتی هنوز منتظر تصویب دولت است. رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی در مورد آخرین وضعیت اختصاص سهام عدالت به بازماندگان دو دهک کم‌درآمدی و تحت پوشش نهادهای حمایتی توضیح داد.

حسین قربانزاده گفت: سهام عدالت تکمیلی برای افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی در دولت به تصویب رسید. بعد از آن یک ایراد حقوقی به آن مصوبه گرفته شد و برای رفع این ایراد به معاونت حقوقی رئیس‌جمهور ارجاع شد.

قربانزاده افزود: در حال حاضر این مصوبه در مرحله رفع ایراد حقوقی در معاونت حقوقی ریاست جمهوری است، بعد از آن باید دوباره دولت مصوب کند و برای اجرا به سازمان خصوصی‌سازی ابلاغ شود.

وی بیان کرد: سازمان خصوصی‌سازی آمادگی دارد. افراد مشمول به تعداد ۳.۵ میلیون نفر بازمانده سهام عدالت جاماندگان از دو دهک کم‌درآمد شناسایی شده و اطلاعات آن‌ها موجود است.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی همچنین گفت: سهام دولت برای اختصاص به دو دهک کم‌درآمد هم شناسایی شده است. فقط منتظر مصوبه اصلاحی دولت هستیم. اگر ایراد حقوقی به مصوبه رفع شود، مراحل اختصاص سهام عدالت به دو دهک کم‌درآمد آغاز می‌شود./فرتاک نیوز

واریز سود 2 میلیونی به حساب سهام عدالتی ها

مشاور رئیس ‌سازمان بورس در امور سهام عدالت از دو‌برابر شدن سود این سهام خبر داد و گفت: بررسی پرداخت سود سهام عدالت طی دو مرحله در حال انجام است.

پیمان حدادی در نشست خبری با بیان اینکه سود سهام عدالت با عملکرد سال ۱۴۰۰ بالغ بر دو برابر می‌شود، افزود: بنابراین مشمولانی که سهام عدالت یک میلیون تومانی دارند امسال دو میلیون تومان و مشمولانی که سهام عدالت

۵۳۲ هزار تومانی دارند امسال حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان سود دریافت می‌کنند.

او با اشاره به پیشنهادی مبنی بر واریز سود سهام عدالت طی دو مرحله اظهار کرد: این موضوع باید به تصویب شورای عالی بورس برسد. البته تحقق آن منوط به این است که ۳۶ شرکت سرمایه‌پذیر سودهای خود را به موقع پرداخت کنند. شورا از پرداخت دو مرحله‌ای سود در شش ماه دوم سال استقبال می‌کند.

سهام عدالت

پرداخت سود  ۱۳ شرکت غیربورسی در پایان شهریور/سهام عدالت

مشاور رئیس‌ سازمان بورس در امور سهام عدالت در مورد سود ۱۳ شرکت غیربورسی موجود در پرتفوی سهام عدالت نیز توضیح داد: طبق مصوبه ماه قبل شورای عالی بورس، سود این شرکت‌ها بعد از اعمال افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده شرکت‌ها توسط سازمان خصوصی‌‌سازی در پایان شهریورماه با همکاری شرکت سپرده‌گذاری پرداخت می‌شود. هم‌اکنون سود در خزانه دولت قرار دارد.

تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان

حدادی در مورد آخرین وضعیت انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث نیز توضیح داد: از ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر فوت کرده‌اند که در این میان برخی وارثین هم فوت شده‌اند. قرار شد این فرآیند به صورت الکترونیکی و با همکاری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و قوه قضائیه تا شهریورماه انجام شود. اما به نظر می‌رسد قوه قضائیه در ارسال اطلاعات به سپرده‌گذاری کمی از برنامه عقب است.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.