کد خبر : 26439 / /
/

سهام عدالت | ارزش سهام عدالت | ارزش امروز سهام عدالت

وضعیت شرکت‌های بورسی سهام عدالت و نوسان قیمت هر سهم در این گزارش قابل مشاهده است.

اما شرایط دریافت و بازپرداخت وام سهام عدالت چیست و به کدام یک از سهامداران اختصاص می‌یابد؟جاماندگان دریافت سهام عدالت منتظر اعلام خبر رسمی از سوی دولت و مجلس هستند تا بتوانند برگه های سهام عدالت خود را دریافت کنند.برای آزادسازی سهام عدالتدو گزینه مدیریت مستقیم و غیرمستقیم وجود دارد. ثبت‌نام سهام عدالت در سال ۱۳۸۵ کلید خورد و این پروسه تا پایان سال ۱۳۹۴ به ایستگاه آخر رسیدآخرین اخبار سهام عدالت را با هم در سایت خبر آزاد می خوانیم.

 امروز سه شنبه (۲۲ شهریور) شاخص کل بورس با رشد ۲۵۲ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۳۸۹ هزار و ۲۲۲ واحد قرار گرفت. شاخص کل بورس با رشد ۴ هزار و ۱۵۵ واحدی در تراز یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۱۲۶ واحد متوقف شد./باشگاه خبرنگاران

 

نام شرکت سهامی قیمت هر سهم در معاملات۲۲  شهریور  (سه شنبه) بر حسب تومان قیمت هر سهم در معاملات ۲۱ شهریور  (ذوشنبه) بر حسب تومان
فارس (صنایع‌ پتروشیمی خلیج فارس) ۷۳۰ ۷۳۵
شگویا (پتروشیمی‌ شهید تندگویان) ۹۳۷ ۹۳۸
شاوان (پالایش نفت لاوان) ۱۷۸۹ ۱۷۸۹
دانا (بیمه دانا) ۱۳۴ ۱۳۳
بنیرو (شرکت نیرو ترانس) ۲۴۷ ۲۴۸
رمپنا (شرکت مپنا) ۱۴۷۸ ۱۴۷۸
اخابر (مخابرات ایران) ۶۹۵ ۶۹۷
کگل (شرکت گل گهر)
۹۸۰
۹۸۲
حکشتی‌ (کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران)
۲۲۰۶
۲۱۵۴
فولاد (شرکت فولاد مبارکه اصفهان)
۵۱۸
۵۱۰
فولاژ (فولاد آلیاژی ایران)
۷۱۴
۷۱۴
فخوز (شرکت فولاد خوزستان)
۲۴۰
۲۴۱
ساراب (سیمان داراب)
۱۷۲۱
۱۷۲۵
ورنا (سرمایه گذاری رنا)
۵۳۷
۵۰۶
حپترو (حمل و نقل پتروشیمی ) ۴۳۲۷ ۴۱۲۱
کچاد (شرکت چادرملو) ۱۰۸۴ ۱۰۸۵
وپست (شرکت پست)
۴۱۱
۴۰۲
مارون (پتروشیمی مارون)
۱۹۱۰۰
۱۹۱۰۰
شپنا (پالایش نفت اصفهان)
۵۸۴
۵۸۲
شتران (پالایش نفت تهران)
۴۷۹
۴۷۴
شبندر (شرکت پالایش نفت بندر عباس)
۷۱۶
۷۱۲
بسویچ (شرکت پارس سویچ)
۱۵۳۶
۱۵۳۶
وبملت (بانک ملت)
۲۷۴
۲۷۲
وبصادر (بانک صادرات ایران)
۱۴۸
۱۴۵
خاور (ایران خودرو)
۲۲۲
۲۲۲
وتجارت (بانک تجارت)
۱۴۸
۱۴۵
 فایرا (شرکت آلومینیوم ایران)
۱۸۰۰
۱۸۰۳
شراز (پالایش نفت شیراز)
۱۳۰۸
۱۳۰۲
جم (پتروشیمی جم)
۱۸۰۰
۱۸۰۳
فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران)
۵۰۹
۵۰۶

واریز سود 2 میلیونی به حساب سهام عدالتی ها

مشاور رئیس ‌سازمان بورس در امور سهام عدالت از دو‌برابر شدن سود این سهام خبر داد و گفت: بررسی پرداخت سود سهام عدالت طی دو مرحله در حال انجام است.

پیمان حدادی در نشست خبری با بیان اینکه سود سهام عدالت با عملکرد سال ۱۴۰۰ بالغ بر دو برابر می‌شود، افزود: بنابراین مشمولانی که سهام عدالت یک میلیون تومانی دارند امسال دو میلیون تومان و مشمولانی که سهام عدالت

۵۳۲ هزار تومانی دارند امسال حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان سود دریافت می‌کنند.

او با اشاره به پیشنهادی مبنی بر واریز سود سهام عدالت طی دو مرحله اظهار کرد: این موضوع باید به تصویب شورای عالی بورس برسد. البته تحقق آن منوط به این است که ۳۶ شرکت سرمایه‌پذیر سودهای خود را به موقع پرداخت کنند. شورا از پرداخت دو مرحله‌ای سود در شش ماه دوم سال استقبال می‌کند.

سهام عدالت

پرداخت سود  ۱۳ شرکت غیربورسی در پایان شهریور/سهام عدالت

مشاور رئیس‌ سازمان بورس در امور سهام عدالت در مورد سود ۱۳ شرکت غیربورسی موجود در پرتفوی سهام عدالت نیز توضیح داد: طبق مصوبه ماه قبل شورای عالی بورس، سود این شرکت‌ها بعد از اعمال افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده شرکت‌ها توسط سازمان خصوصی‌‌سازی در پایان شهریورماه با همکاری شرکت سپرده‌گذاری پرداخت می‌شود. هم‌اکنون سود در خزانه دولت قرار دارد.

تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان

حدادی در مورد آخرین وضعیت انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث نیز توضیح داد: از ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر فوت کرده‌اند که در این میان برخی وارثین هم فوت شده‌اند. قرار شد این فرآیند به صورت الکترونیکی و با همکاری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و قوه قضائیه تا شهریورماه انجام شود. اما به نظر می‌رسد قوه قضائیه در ارسال اطلاعات به سپرده‌گذاری کمی از برنامه عقب است.

امکان فروش سهام عدالت وجود نخواهد داشت!

او با اشاره به امکان فروش ۶۰ درصد از سهام عدالت برای مشمولان این سهام در سال ۱۳۹۹ گفت: این موضوع یکی از دلایل ریزش بازار در آن سال بود به همین دلیل احتمالا امکان فروش ۶۰ درصدی برای هیچ‌کدام از مشمولان وجود نداشته باشد. در آن زمان سه و نیم نفر از سهامداران روش مستقیم، سهام عدالت خود را فروختند که باعث شد ۱۴ هزار میلیارد تومان از بازار خارج ‌شود. به همین دلیل فروش سهام عدالت باید به تدریج صورت بگیرد. البته در این راستا اقداماتی انجام شده است تا مشمولان به نگهداری سهام خود تشویق شوند که راه‌اندازی سامانه ستاره و امکان توثیق سهام عدالت از جمله آن است. مشاور رئیس ‌سازمان بورس در امور سهام عدالت با بیان اینکه در ۳۱ استان، ۳۰ شرکت سرمایه‌گذاری استانی وجود دارد، اظهار کرد: 28 استان مدارک خود را ثبت کرده‌اند اما استان سمنان علی‌رغم پیگیری‌های انجام شده، همکاری‌های لازم را انجام نداده است و به نظر می‌رسد باید از طریق مراجع قضایی پیگیری شود. همچنین مدارک شرکت‌های قزوین و چهارمحال بختیاری برای بازگشایی نماد کامل نیست. حدادی در مورد دلایل بسته شدن نمادهای شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی توضیح داد: روش حسابداری شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی اشتباه انجام شده بود، به همین دلیل شورای عالی بورس جدید در سال گذشته تاکید کرد که این‌مورد باید براساس استانداردهای حسابداری صورت بگیرد. او در مورد زمان بازگشایی این نمادها توضیح داد: نمادها بعد از برگزاری مجامع و اصلاح آیین‌نامه آزاد‌سازی سهام عدالت بازگشایی می‌شوند. فرآیند برگزاری مجامع بین ۴۵ تا۶۰ روز زمان نیاز دارد، اظهار کرد: بنابراین نمادها حداقل تا ۶۰ روز آینده بازگشایی نخواهند شد./کیهان

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.