کد خبر : 26024 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه امروز | قیمت سکه امامی | قیمت سکه و طلا

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز (سه شنبه) بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران ۱۳ میلیون و ۹۶۳هزار تومان است.

قیمت سکه امروز ۱۵شهریور ۱۴۰۱مشخص شد. برخی از سکه بازان معتقدند در صورتی که نرخ دلار امروز آرایش صعودی به خود بگیرد این امر می تواند بر قدرت معامله گران افزایشی قیمت سکه بیفزاید. عده ای از تحلیلگران بازار سکه با اشاره به آغاز مذاکرات برجام در دوحه معتقدند که در صورت احیای توافق هسته ای ، قیمت جهانی طلا و دلار آمریکا همواره بر روی قیمت سکه تاثیر مستقیم دارد در نوسانات شدید بازار ارز ، قیمت سکه دچار حباب می شود که خرید سکه  در این مواقع با ریسک فراوان همراه است.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز (سه شنبه) بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران ۱۳ میلیون و ۹۶۳هزار تومان است.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (۱۵ شهریور ۱۴۰۱)؛ ۱۳میلیون و ۹۶۳ هزار تومان، سکه تمام طرح قدیم ۱۳ میلیون و ۲۴۷ هزار تومان، نیم سکه ۸ میلیون و ۲۰ هزار تومان، ربع سکه ۵ میلیون و ۲۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۳ میلیون تومان است.

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به ۱۷۱۸دلار و ۵۳ سنت رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون و۲۷۳ هزار تومان معامله می‌شود.

برای اطلاع از قیمت روز طلا وسکه به صفحه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان مراجعه کنید.

شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:

محصول  نرخ (تومان)
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  ۱۳ میلیون و ۹۶۳ هزار
سکه تمام طرح قدیم  ۱۳ میلیون و ۲۴۷ هزار
نیم سکه بهار آزادی ۸ میلیون و ۲۰ هزار
ربع سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۲۰ هزار
سکه یک گرمی  ۳ میلیون
اونس جهانی  ۱۷۱۸ دلار و ۵۳ سنت
طلای ۱۸ عیار  یک میلیون و ۲۷۳ هزار

قیمت سکه

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۱۵ شهریور ۱۴۰۱/ طلا گران می‌شود؟

قیمت طلا و سکه دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۱، روند کاهشی داشت. سکه بار دیگر به کانال ۱۳ میلیون تومانی بازگشت. تغییر کانال در بازار ارز و عقبگرد دوباره به کانال ۲۹ هزار تومانی باعث شد با وجود روند افزایشی قیمت اونس، بازار داخلی نزولی شود. اخبار و سیگنال‌های موثر بر بازار را بخوانید.

به گزارش تجارت‌نیوز، در روزهای گذشته واکنش‌های منفی طرف غربی به پاسخ هسته‌ای ایران، قیمت دلار را افزایشی کرده بود. به دنبال آن، قیمت‌ها در بازار طلا و سکه نیز صعودی شد. اما به نظر می‌رسد تاکید مقامات آمریکایی بر اینکه «توافق» همچنان بهترین گزینه در مورد مذاکرات هسته‌ای با ایران است، آرامش را تا حدودی به بازارها بازگردانده است. البته، امروز قیمت‌ها در بازار هرات و سلیمانیه نیز بر خلاف روزهای گذشته کاهشی بود. این موضوع نیز بر ورود دوباره نرخ ارز آمریکایی به کانال ۲۹ هزار تومانی تاثیر داشت.

به این ترتیب، طلا که روز گذشته از یک میلیون و ۲۸۰ هزار تومان رشد شده شده بود، دوباره به حدود قیمتی یک میلیون و ۲۶۰ تا یک میلیون و ۲۷۰ هزار تومان بازگشت. سکه نیز از کانال ۱۴ میلیون تومانی عقبگرد کرد.

کارشناسان معتقدند همچنان قیمت‌ها در بازار طلا و سکه، بیش از هر چیز تحت تاثیر قیمت دلار و مذاکرات وین قرار دارد.

در بازار طلا و سکه چه گذشت؟

طلا و سکه امروز در بازارهای مختلف نوساناتی داشتند. سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران، قیمت طلا را در لحظه تنظیم این خبر کاهشی اعلام کرده است. هر گرم طلای ۱۸عیار اکنون یک میلیون و ۲۶۹ هزار و ۶۷۴ تومان داد و ستد می‌شود. این رقم حدود سه هزار تومان کمتر از بعد از ظهر امروز و حدود ۹ هزار تومان کمتر از روز گذشته است. طلا روز گذشته روند افزایشی داشت و به محدوده یک میلیون و ۲۸۰ هزار تومان رسید.

قیمت سکه طرح جدید نیز در این لحظه روند کاهشی دارد و به قیمت ۱۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسیده است. این نرخ تفاوتی با بعد از ظهر امروز ندارد و نسبت به روز گذشته، حدود ۳۶ هزار تومان کمتر است. روند قیمتی سکه امامی روز گذشته افزایشی بود و در بر اساس اعلام این منبع، در آستانه ورود به کانال ۱۴ میلیون تومان هم قرار گرفت.

همچنین قیمت سکه طرح قدیم اکنون روند نزولی دارد و به ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. این رقم با بعد از ظهر امروز تفاوتی ندارد و حدود ۵۱ هزار تومان کمتر از روز گذشته است. سکه بهار آزادی، روز گذشته روند افزایشی داشت و به ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

تداوم کاهش قیمت‌سکه

شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، نیز قیمت هر گرم طلا را در لحظه تنظیم این گزارش، کاهشی و یک میلیون و ۲۷۳ هزار تومان اعلام کرده است. حدود ۱۰ هزار تومان کمتر از روز گذشته. این نرخ تفاوتی با بعد از ظهر امروز ندارد. طلا دیروز در این سایت، روند افزایشی داشت و به محدود یک میلیون و ۲۸۴ هزار تومان رسیده بود.

همچنین، این منبع قیمت تک‌فروشی سکه طرح جدید (امامی) را در لحظه تنظیم این خبر کاهشی و حدود ۱۳ میلیون و ۸۸۵ هزار تومان اعلام کرده است. این رقم این رقم نسبت به بعد از ظهر امروز حدود ۴۰ هزار تومان کمتر و نسبت به روز گذشته حدود ۱۳۱ هزار تومان کمتر است. سکه امامی دیروز را صعودی به پایان رساند و حتی بر اساس اعلام این منبع، به کانال ۱۴ میلیون تومان هم وارد شد.

به گزارش این سایت، سکه طرح قدیم (بهار آزادی) نیز در لحظه تنظیم این خبر کاهشی است و ۱۳ میلیون و ۲۶۶ هزار تومان معامله می‌شود. این رقم تفاوتی با بعد از ظهر امروز ندارد و ۱۰۰ هزار تومان از روز گذشته کمتر است. دیروز قیمت سکه بهار آزادی، صعودی بود و به ۱۳ میلیون و ۳۶۷ هزار تومان هم رسید.

اما نرخ اونس جهانی در لحظه تنظیم این خبر، بر اساس گزارش برخی سایت‌ها افزایشی و ۱,۷۱۱٫۸۲ دلار اعلام شده است.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

به طور کلی دو عامل قیمت اونس و تحولات بازار ارز، روی قیمت طلا و سکه در بازار داخلی ایران اثرگذار هستند. اما در شرایط کنونی برخی کارشناسات معتقدند مورد اول، اثرگذاری خود را تقریبا از دست داده است.

برزو حق‌شناس، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: عاملی که قیمت طلا و سکه را در ایران کنترل می‌کند، نرخ دلار است. هر نوسانی که دلار تجربه کند، بازار طلا و سکه نیز، روند خود را بر اساس آن تغییر می‌دهند.

با وجود این، برخی کارشناسان همچنان به تاثیرگذاری قیمت اونس جهانی، بر بازار طلای و سکه داخلی معتقد هستند.

اما علی صادقین، کارشناس بازارهای مالی، روز گذشته در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: روند بازار طلا و سکه در روزهای آینده با توجه به اونس جهانی، نزولی پیش‌بینی می‌شود.

او افزود: با توجه به نشست فدرال رزرو در ماه سپتامبر، احتمال افزایش ۰،۷۵ درصدی قیمت طلا و فشار بر بازار طلا وجود دارد.

این کارشناس بازارهای مالی توضیح داد: احتمال دارد که قیمت دلار در این هفته در کانال ۲۹ و۳۰ هزار تومان نوسانی باشد، در نتیجه پیش‌بینی می‌شود قیمت سکه در این هفته بین ۱۳ میلیون و ۶۰۰ تا ۱۴ میلیون ۲۰۰ هزار تومان باشد.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.