کد خبر : 25791 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه امروز | قیمت سکه امامی | قیمت سکه و طلا

قیمت طلا و سکه امروز در بازار تهران در مسیر نزولی حرکت کرد.

قیمت سکه امروز ۱۲شهریور ۱۴۰۱مشخص شد. برخی از سکه بازان معتقدند در صورتی که نرخ دلار امروز آرایش صعودی به خود بگیرد این امر می تواند بر قدرت معامله گران افزایشی قیمت سکه بیفزاید. عده ای از تحلیلگران بازار سکه با اشاره به آغاز مذاکرات برجام در دوحه معتقدند که در صورت احیای توافق هسته ای ، قیمت جهانی طلا و دلار آمریکا همواره بر روی قیمت سکه تاثیر مستقیم دارد در نوسانات شدید بازار ارز ، قیمت سکه دچار حباب می شود که خرید سکه  در این مواقع با ریسک فراوان همراه است.

قیمت طلا و سکه امروز در بازار تهران در مسیر نزولی حرکت کرد.

هر دلار آمریکا امروز در صرافی بانکی به قیمت ۲۸ هزار و ۶۴۲ تومان به فروش می‌رسد و هر یورو نیز به قیمت ۲۸ هزار و ۵۲۰ تومان معامله می‌شود.

قیمت هر مثقال طلا در بازار ۵۶ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار ۱۳ هزار تومان افزایش یافت.

در بازار فلزات گرانبها، قیمت هر قطعه سکه امامی ۲۲۹ هزار تومان افزایش یافت و به ۱۳ میلیون و ۹۱۱ هزار تومان رسیده است.

قیمت انواع ارز و سکه و طلا را در روز شنبه، یازدهم شهریورماه ۱۴۰۱ را مشاهده می‌کنید:/خبرآنلاین

دلار (در صرافی بانکی)

۲۸ هزار و ۶۴۲ تومان

یورو

۲۸ هزار و ۵۲۰ تومان

سکه تمام بهار آزادی

۱۳ میلیون و ۲۱۶ هزار تومان

سکه امامی

۱۳ میلیون و ۹۱۱ هزار تومان

نیم سکه

۷ میلیون و ۹۹۵ هزار تومان

ربع سکه

۴ میلیون و ۹۹۳ هزار تومان

سکه گرمی

۳ میلیون و ۶۰ هزار تومان

هر گرم طلای ۱۸ عیار

یک میلیون و ۲۶۹ هزار تومان

هر گرم طلای ٢۴ عیار

یک میلیون و ۶۹۲ هزار تومان

هر مثقال طلا

۵ میلیون و ۴۹۲ هزار تومان

هر انس طلا

۱.۷۱۲.۸۴ دلار

دلار در بازار

قیمت سکه

پیش‌بینی جالب نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت‌سکه

بررسی روند بازار طلا و سکه در طول یک هفته گذشته، از کاهش قیمت‌ها حکایت دارد، به طوری که طلا در حدود ۱۶ هزار تومان و سکه امامی ۲۹۱ هزار تومان ریزش داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در حال حاضر هر گرم طلای ۱۸عیار در بازار تهران یک میلیون و ۲۵۶ هزار تومان و هر قطعه سکه امامی ۱۳ میلیون و ۶۴۸ هزار تومان قیمت دارد.

همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد که هر گرم طلای ۱۸عیار در مدت یک ماه گذشته ریزش ۹۸ هزار و ۶۰۰ تومان و هر قطعه سکه امامی کاهش یک میلیون و ۱۷۷ هزار تومانی را تجربه کرده است.

در این شرایط، پیش‌بینی فعالان بازار در این راستاست که در هفته آینده با فرض ثابت ماندن قیمت ارز، قیمت‌های داخلی طلا و سکه به همین شکل باقی خواهد ماند تا مذاکرات به نتیجه نهایی خود نزدیک شود.

در همین رابطه، محمد کشتی‌آرای، نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفته است؛ مساله برجام در این روزها موجب نوسانات بازار ارز شده، به طوری که قیمت اخیر در دو روز گذشته با با کاهش همراه بود و همین مساله تاثیراتش را روی قیمت طلا و سکه نیز گذاشت و ما این هفته شاهد کاهش قیمت طلا و سکه با توجه به دو عامل اصلی یعنی افت قیمت جهانی و افت قیمت ارز در بازار داخلی کشور بودیم. البته این سیر نزولی از اول هفته آغاز شد و تا روز گذشته ادامه داشت.

وی تصریح کرده، با توجه به کاهش قیمت جهانی طلا در دو روز اخیر و در طول یک هفته اخیر که با کاهش ۴۴ دلاری همراه بوده به نظر می رسد قیمت جهانی طلا بیش از این کاهش نیابد.

2 پیام مهم به قیمت سکه

روز جمعه دو پیام مهم به بازار سکه مخابره شد. اولی فرمان پیشروی و دوم فرمان عقب نشینی.اما سکه بازان بازار امروز شنبه ۱۲ شهریور را چگونه پیش بینی کرده اند؟

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت سکه روز پنجشنبه گذشته آرایش نزولی به خود گرفت و با ۶۲ هزار تومان کاهش بر روی قیمت ۱۳ میلیون و ۶۴۸ هزار تومان قرار گرفت.

ارزش ذاتی سکه  در روز یاد شده ۱۱ میلیون و ۹۳۳ هزار تومان بود  و حباب سکه در محدوده ۱۴ درصد قرار داشت.

عده ای از تحلیگران می گفتند در شرایط فعلی با حباب ۱۳ درصد نباید انتظار رشد قیمت سکه را داشت. به عقیده معامله گران یکی از دلایلی که مانع صعود سکه شده همین حباب چشمگیر  بوده است.

دو پیام متفاوت برای قیمت سکه

روز جمعه دو پیام مهم به بازار سکه مخابره شد. اولی فرمان پیشروی و دوم فرمان عقب نشینی.

قیمت دلار دیروز بعد از دومین پاسخ ایران درباره موضوع مذاکرات هسته ای بر مدار صعود قرار گرفت و بار دیگر بالای کانال ۳۰ هزار تومان معامله شد. اسکناس آمریکایی در مقطعی حتی به ۳۰ هزار و ۱۰۰ تومان هم رسید

احتمال پیشروی قیمت سکه

با افزایش قیمت دلار ، عده ای فعالان بازار سکه از احتمال پیشروی قیمت سکه در بازار امروز سخن گفتند.

به باور تحلیلگران‌ درصورتی که سکه امروز بالای محدوده ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تثبیت بدهد  این امر می تواند موجب افزایش قیمت سکه تا مرز ۱۴ میلیون تومان شود‌

این دسته از تحلیلگران معتقدند سکه در شرایطی می تواند به بالای ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نفوذ  کند که نرخ دلار بار دیگر بالای مرز ۳۰ هزار تومان قرار بگیرد و حتی به ۳۰ هزار ۲۰۰ تومان هم برسد .

ترس سکه بازان از قیمت طلا

از سوی دیگر اواخر هفته گذشته قیمت اونس طلا تا یک قدمی کانال ۱۷۰۰ دلار عقب نشینی کرد و همین امر موجب ترس عده ای سکه بازان شد. عده ای از معامله گران بازار می گفتند کاهش قیمت طلا ممکن است فرمان عقب نشینی به قیمت سکه را صادر کند و زمینه ساز فشار فروش در بازار سکه شود.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.