کد خبر : 25680 / /
/

رئیس پلیس فتا استان مازندران از شناسایی و دستگیری پسرنوجوان که با دسترسی به پیامک‌های تلفن همراه پدرخود، رمز دوم پویا ازحساب وی 320 میلیون ریال برای بازی آنلاین خود برداشت می‌کرد ،خبر داد.

 سرهنگ سامع خورشاد رئیس پلیس فتا استان مازندران در تشریح این خبر اعلام کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان و اظهار وی مبنی براینکه از حساب او توسط فرد ناشناس بصورت اینترنتی در حدود 320 میلیون ریال به سرقت رفته است، پرونده اولیه در این پلیس تشکیل و پیگیری تخصصی آن در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

 وی ادامه داد:با تحقیقات و بررسی‌های تکمیلی، مشخص گردید که وجوه برداشت شده از حساب جهت خرید امتیازات خاص برای رفتن به مراحل بعدی و ارتقاء یک بازی آنلاین ، هزینه و توسط پسر شاکی صورت پذیرفته که دسترسی به مشخصات کامل حساب بانکی بخصوص رمزهای شخصی آن داشته است.

سرهنگ خورشاد افزود: متهم جوان پس از حاضر شدن در پلیس فتا در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان و روبه‌رو شد با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری شده لب به سخن گشود؛ با اطلاع از شناسه‌های کارت بانکی پدرش و دسترسی به گوشی موبایل وی طی 4 مرحله تراکنش به منظور خرید بازی آنلاین اعلام داشت.

سرهنگ خورشاد خاطرنشان کرد: برای اینکه فرزندان بویژه جوانان و نوجوانان در فضای مجازی کمتر آسیب ببینند، لازم است والدین بر فعالیت‌های سایبری فرزندان و همچنین بازی‌های رایانه‌ای که انجام می‌دهند توجه و نظارت کافی داشته باشند، به عموم شهروندان نیز توصیه می شود در صورت مشاهده موارد مشابه و ‌مجرمانه از طریق سایت پلیس فتا به آدرس ‌www.cyberpolice.ir‌ و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند./ رکنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.