کد خبر : 23321 / /
/

اعلام نتایج قرعه کشی طرح فروش خودرو موجب شد، تا بازار امروز روز آرامی داشته باشد و خودروها با نوسان اندک در بازار قیمت گذاری شوند.

ارزیابی بازار پرتیراژهای ایران خودرو نشان دهنده آن است که محصولات این شرکت در بازار امروز افت یک تا 2 میلیون داشتند و برخی از محصولات این شرکت نیز بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شدند؛ روندی که روز گذشته نیز شاهد آن بودیم ، بطوریکه فعالان این بازار بر این نکته اشاره می کنند که این امر نشان دهنده آن است که بازار خودرو از روزهای پرهیاهوی خود فاصله گرفته و به آرامش موقت رسیده است. از سوی دیگر نرخ دلار هم این روزها با نوسان اندک روبرو است که این امر نیز بر قیمت خودرو در بازار اثرگذار گذاشته و موجب شده تا بازار خودرو همانند نرخ دلار روزهای آرامی را سپری کنند.

اما در میان این آرامش جای خریداران در بازار خالی است، بطوریکه به گفته فعالان بازار خودرو این روزها بازار بیش از پیش وارد رکود شده و خرید و فروش خودرو در پایین سطح خود در بازار صورت می گیرد.

ایران خودرو

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو 207 دنده ای»، «پژو 207 سقف شیشه ای»، «سمند LX» ، «سمند LX با موتورEF7 » و «سمند سورن پلاس»، «دنا معمولی» ، «رانا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که در میان خانواده سمند امروز «سمند LX» در بازار 304 میلیون تومان قیمت خورد و افت یک میلیونی در بازار را ثبت کرد. از سوی دیگر «سمند سورن پلاس» بدون تغییر در بازار 345 میلیون تومان قیمت خورد و «سمندLX با موتورEF7» هم   بدون تغییر 351 میلیون تومان در بازار دست به دست شد.

ارزیابی بازار همچنین نشان دهنده آن است که در میان خانواده دنا امروز «دنا پلاس توربو اتومات» در بازار افتی 2 میلیونی داشت و 504 میلیون تومان قیمت گذاری شد؛ از سوی دیگر رصد بازار نشان دهنده آن است که «دنا معمولی» امروز 395 میلیون تومان قیمت خورد و تغییر قیمتی نداشت و «رانا پلاس» هم بدون تغییر در بازار 300 میلیون دست به دست شد.   

از سوی دیگر با توجه به ارزیابی بازار می توان گفت «پژو 207 دنده‌ای» در بازار امروز 395 میلیون قیمت خورد و یک میلیون تومان افت قیمت در بازار داشت و «پژو 207 سقف شیشه ای» هم در بازار 404 میلیون تومان قیمت گذاری شد و افت یک میلیونی را تجربه کرد.

منبع:اقتصاد نیوز

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.