کد خبر : 23236 / /
/

10 تبعه سابقه‌ دار کشور انگلیس که به قصد کودک آزاری وارد کمپ‌ های پناهجویان اوکراینی در لهستان شده و خود را فعال حقوق بشر معرفی کرده بودند، کودکان را مورد آزار قرار دادند.

آژانس ملی جرم و جنایت انگلیس گفته است، ۱۰ فرد کودک‌ آزار که به کمپ پناهجویان اوکراین در لهستان رفته بودند، این اقدام را تحت پوشش ارائه کمک‌های بشردوستانه انجام داده‌اند.

به نوشته روزنامه «دیلی میل»، این افراد در هفته‌های اول جنگ اوکراین با استفاده از هرج و مرج و شلوغی در کمپ‌های پناهجویان اوکراینی در لهستان اقدام به تعرض و آزار جنسی افراد زیر سن قانونی کرده بودند.

دیلی میل به نقل از سخنگوی آژانس ملی جرم و جنایت انگلیس نوشت، این افراد توسط مقامات لهستانی تحت بازجویی قرار گرفته و سپس از این کشور اخراج شدند. در زمان سفر این ده کودک آزار به لهستان، حدود ۵۰۰۰ کودک بدون همراه در کمپ‌های لهستان سکونت داده شده بودند.

این نهاد اذعان کرد، تصادفی نیست که این ده نفر در همان ۶ هفته اول شروع جنگ در اوکراین به لهستان سفر کرده بودند تا به گفته خودشان کمک‌های بشردوستانه برای پناهجویان فراهم کنند.

با این حال توضیحی در این زمینه ارائه نشد که چرا به این ده مجرم سابقه دار بابت آزار جنسی کودکان اجازه داده شده در چنین شرایطی به لهستان سفر کنند./فارس

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.