کد خبر : 22115 / /
/

چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ پایان مهلت ثبت‌نام فرهنگیان برای استفاده از بیمه تکمیلی است و این فرصت تمدید نخواهد شد، فرهنگیان ثبت‌نام را به ساعات پایانی موکول نکنند چون ممکن است ترافیک سایت افزایش یابد.

 مدیر کل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آخرین مهلت ثبت نام فرهنگیان برای ثبت نام بیمه تکمیلی است، گفت: تاکنون حدود یک‌میلیون و ۵۰ هزار نفر برای بیمه تکمیلی ثبت‌نام کرده‌اند که عدد قابل قبولی است، با توجه به تعطیلی مدارس راه‌های ارتباط ما با معلمان محدود بود با این وجود ۵۰ درصد بیمه‌شدگان اصلی ثبت‌نام کرده‌اند و افراد بیشتری می‌توانند ثبت‌نام کنند تا پیش‌بینی ما تقریباً محقق شود.

سید سعید مقام زاده درباره خدمات بیمه دانا اظهار کرد: به‌جز ۴ مورد، بقیه موارد نامحدود است که این چهار مورد عبارتند از زایمان در سقف ۱۶ میلیون تومان، عیوب انکساری چشم در سقف ۵ میلیون تومان، عینک و لنز طبی یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و دندان‌پزشکی ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است؛سایر خدمات از جمله جراحی عمومی و بستری، جراحی‌های تخصصی، خدمات پاراکلینیکی، آزمایش ناهنجاری‌های جنین، فیزیوتراپی، ویزیت و دارو و آمبولانس به‌صورت نامحدود است.

روش بیمه نیز صورت بیمه‌گری است و فرهنگیان به هر میزانی که برایشان مشکلاتی درحوزه درمان اتفاق بیفتد تحت پوشش خدمات هستند.

میزان حق‌بیمه و زمان ثبت‌نام بیمه تکمیلی

در شیوه نامه اجرایی بیمه درمان تکمیلی سال ۱۴۰۱ آمده است که نظر به انعقاد قرارداد شرکت بیمه دانا با وزارت آموزش و پرورش از تاریخ اول تیر ۱۴۰۱ لغایت اول تیر ۱۴۰۲ بیمه‌گر در ازای انجام تعهدات بیمه‌گزار متعهد است هزینه‌های بیمه‌شدگان را جبران کند.در تفاهم نامه مذکور مقرر شده است قرارداد کلیه رشته‌های بیمه ای از تاریخ اول تیر ۱۴۰۱ توسط شرکت بیمه دانا اجرا شود.

براساس مفاد قرارداد بیمه درمان تکمیلی فرهنگیان، کلیه کارکنان شاغل (رسمی، پیمانی و قراردادی) به همراه افراد تحت تکفل آنان می‌توانند از تاریخ اول تیر ۱۴۰۱ با پرداخت حق بیمه ماهانه از مجموع مبلغ ۲/۷۵۰/۰۰۰ ریال (مبلغ ۹۱۶/۰۰۰ ریال برای هر نفر سهم کارمند و مبلغ ۱/۸۳۴/۰۰۰ ریال برای هر نفر سهم دستگاه) تحت پوشش قرار می‌گیرند.

منبع: اقتصادآنلاین

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.