کد خبر : 21292 / /
/

طی معاملات امروز ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ قیمت سکه تمام بهار ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و قیمت طلا ۱۸ عیار یک میلیون و ۴۲۸ هزار و ۹۶۱ تومان اعلام شد.

قیمت طلا در هفته گذشته روندی نزولی را طی کرد اما با این حال عوامل صعودی تاثیر گذاری نیز در بازار وجود دارد. حال با توجه به این شرایط آینده طلا چه خواهد بود؟

سایت طلا نوشت، طلا در هفته گذشته ثبات و انعطاف پذیری زیادی از خود نشان داد. افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو و نوسانات شدید در بازار‌های مختلف نتوانست طلا را دچار نوسان شدیدی کرده و این فلز زرد در محدوده ۱۸۴۰ دلار باقی ماند.

طی هفته گذشته فدرال رزرو نرخ بهره را به میزان ۷۵ واحد پایه افزایش داد که بزرگترین میزان افزایش نرخ بهره از سال ۱۹۹۴ بوده است. جروم پاول رئیس فدرال رزرو همچنین احتمال یک افزایش ۷۵ واحدی دیگر طی جلسه آینده فدرال رزرو را تایید کرد و گفت همه چیز بستگی به قیمت کالا‌ها خواهد داشت.

در این شرایط بازار سهام دچار افت بسیار شدیدی شد و بازار ارز‌های دیجیتال نیز سقوط کرد اما با این حال طلا در روز پنجشنبه نزدیک به ۴۰ دلار رشد از خود نشان داد و در روز جمعه کمتر از ده دلار کاهش قیمت را تجربه کرد و هفته را در عدد ۱۸۳۹ دلار به پایان رساند.

تحلیلگران درمورد روند طلا چه می‌گویند؟

بارت ملک کارشناس بازار طلا اظهار کرد که با توجه به شرایطی که بازار‌ها در آن قرار گرفته‌اند طلا در حال نشان دادن عملکرد مناسبی است. اورت میلمن دیگر تحلیلگر بازار نیز اشاره کرد که نسبت به دیگر بازار ها، طلا عملکرد برجسته‌ای دارد.

بازارهای دیگری که به آنها نگاه می کنید، حتی برخی از پناهگاه‌های امن مانند دلار آمریکا، به طرز قابل توجهی نوسان داشته اند. طلا نوسانات نسبتاً کمی داشته است در حالی که دیگر بازار ها فضای آشفته ای را تجربه کرده اند.

به گفته تحلیلگران افزایش نرخ بهره برای طلا منفی است اما با توجه به بالا بودن تورم تا این حد، افزایش نرخ بهره در حال حاضر نمی تواند فشار شدید تری بر روی طلا اعمال کند هرچند ممکن است آن را در کوتاه مدت در روند نزولی قرار دهد.

قیمت دلار در بازار امروز

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در صرافی‌‌‌ بانکی امروز ۲۹ خرداد برای فروش ۲۷ هزار و ۴۴۶ تومان بود. این صرافی‌ دلار را از مردم با قیمت ۲۷ هزار و ۱۷۳ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار امروز

قیمت یورو در بانک مرکزی نیز ۴۴۰۸ تومان اعلام شد. امروز قیمت فروش یورو در صرافی‌‌‌ها بانک‌ها، ۲۸ هزار و ۶۴۲ تومان اعلام شد. قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۸ هزار و ۳۵۷ تومان است.

‌قیمت طلا و سکه در بازار امروز

طبق نرخ‌‌‌ها اعلامی اتحادیه طلا و سکه تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است.

در بازار امروز قیمت طلا ۱۸ عیار برای هر گرم، یک میلیون و ۴۲۸ هزار و ۹۶۱ تومان اعلام شد.

نیم‌سکه، ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود. قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۵ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و سه میلیون و ۵۰ هزار تومان است.

تجارت نیوز

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.