کد خبر : 20803 / /
/

رئیس دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه تمام فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان، استخدام آموزش و پرورش می‌شوند، گفت: محور تحصیلات در دانشگاه فرهنگیان لیسانس بوده اما راه تحصیل در مقاطع بالاتر نیز باز است.

رضا مراد صحرایی رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: بدون تردید شهید سپهبد قاسم سلیمانی از ستارگان تاریخ اسلام و ایران است.

وی با بیان اینکه آینده قضاوت خواهد کرد که سردار سلیمانی چه کار بزرگ جهانی انجام داده است گفت: دانشگاه فرهنگیان کرمان سابقه و قدمت بسیار طولانی دارد و این سابقه باید گرامی داشته شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور با اشاره به اینکه در دانشگاه فرهنگیان، معلم تربیت می‌شود و از این نظر اهمیت بسیاری دارد، افزود: امروز کلنگ ساخت دانشگاه جامع فرهنگیان کرمان به زمین زده شد.

وی ادامه داد: امیدواریم با راه اندازی فضای جدید بتوانیم کارهای بزرگتری در این دانشگاه انجام بدهیم و معلمی را تربیت کنیم که نوجوانان و جوانان کشور را به بهترین وجه ممکن تربیت کند.

صحرایی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در دانشگاه فرهنگیان ساختن آینده کشور است گفت: ۳ هزار و ۱۰۰ معلم در دانشگاه فرهنگیان کرمان وجود دارد و سالانه ۸۰۰ معلم از این دانشگاه تحویل آموزش و پرورش می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این ظرفیت وجود دارد که سالانه دو هزار معلم تحویل آموزش و پرورش داده شود بیان کرد: معلمان این دانشگاه از دانش آموزان نخبه هستند، در کنکور رتبه بالایی داشته و عاشق شغل معلمی هستند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان اینکه زیرساخت‌های دانشگاه فرهنگیان نسبت به ظرفیتی که دارد، بسیار کم است گفت: برای ارتقا و افزایش ظرفیت‌های این دانشگاه دست یاری به سمت خیرین کشور دراز می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه تمام فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان، استخدام آموزش و پرورش می‌شوند افزود: در دانشگاه فرهنگیان تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیریم تا معلمی تربیت کنیم که کارآفرین ساز باشد و دانش آموزان کارآفرین تربیت کند.

صحرایی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان ماموریت محور بوده و ماموریت ما تربیت نیروی انسانی برای مدارس است ادامه داد: محور تحصیلات در دانشگاه فرهنگیان لیسانس بوده اما راه تحصیل در مقاطع بالاتر نیز باز است./تسنیم

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.