کد خبر : 20527 / /
/

برگزاری این آزمون خلاف قانون است

برگزاری آزمون برای رتبه بندی معلمان توسط دولت و تاخیر در رتبه بندی نومعلمان بر خلاف مُر صریح قانون است

برگزاری این آزمون خلاف قانون است

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از تعلل دولت در تصویب آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان، تصریح کرد: برگزاری هرگونه آزمون برای رتبه بندی معلمان مغایر قانون مصوب مجلس شورای اسلامی است.

به گزارش نمایندگان ما، علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تعلل دولت در تدوین آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان، اظهار کرد: آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان، باید بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی تدوین اجرا شود.

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه‌ خبر می‌رسد، کمیسیونی در دولت در حال پیش بینی برگزاری آزمون برای رتبه بندی معلمان است که این امر مغایر قانون است.

منادی تأکید کرد: در خصوص برگزاری آزمون برای معلمان بحث‌های زیادی در مجلس و کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری صورت گرفت و نهایتا قانون به این نحو به تصویب رسید که از معلمان شاغل هیچ گونه آزمونی اخذ نشود. قطعا در صورت وجود آزمون در آیین نامه اجرایی قانون، رئیس مجلس می‌تواند با استفاده از اختیارات خود این آیین نامه را لغو کند.

وی تصریح کرد: همچنین مباحثی مبنی بر عدم رتبه بندی «نو معلمان» مطرح شده که این معلمان نیز با تأخیر یک الی دو ساله رتبه بندی شوند که این مسئله نیز بر خلاف مُر صریح قانون است.

رئیس کمیسیون آموزش،  تحقیقات و فناوری مجلس اضافه کرد: بررسی‌های دقیقی در زمینه نیاز اعتباری ناشی از اجرای قانون رتبه بندی معلمان صورت گرفت و رقم ۳۸ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده برای اجرای این قانون کاملاً به اندازه و دقیق به نظر می‌رسد./نمایندگان ما

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.