کد خبر : 19864 / /
/

در شرایطی که در دو روز اخیر، مجموعا 97 نفر از دانشجویان دو دانشگاه در تهران دچار مسمومیت گوارشی شده اند، دکتر سعید ناطقی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت و گو با رکنا تاکید کرد که نوعی ویروس جدید علت اصلی مسموم شدن دانشجویان این دو دانشگاه بوده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، آن طور که مرکز اورژانس تهران گزارش کرده است، در دو روز اخیر، 58 نفر از دانشجویان یک خوابگاه دخترانه متعلق به دانشگاه فرهنگیان و 39 نفر از دانشجویان یک خوابگاه پسرانه متعلق به دانشگاه امام صادق (ع) به علت مسمومیت گوارشی به مراکز درمانی مختلف ارجاع شده اند.

بررسی ها نشان می دهد که در هر دو مورد، دانشجویان در حین ارجاع به بیمارستان ها دچار علایمی نظیر دل پیچه، اسهال و استفراغ بوده اند و بعد از درمان سرپایی، وضعیت جسمی مناسبی پیدا کرده اند. در این میان آن طور که مسئولان دانشگاه فرهنگیان اعلام کرده اند و در اطلاعیه صادرشده از سوی دانشگاه امام صادق (ع) نیز منتشر شده است، مسمومیت دانشجویان ناشی از یک آلودگی ویروسی است.

در چنینی شرایطی، دکتر سعید ناطقی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت و گو با رکنا تاکید کرد که نوعی ویروس جدید علت اصلی مسموم شدن دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه امام صادق (ع) بوده است. او همچنین گفت که این ویروس به شدت در حال گسترش در تهران است و بسیاری از کارمندان دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز به آن مبتلا شده اند.

البته به گفته ناطقی، ویروس گوارشی شایع شده، چندان خطرناک نیست و علایمی نظیر مسمومیت، دل پیچه، اسهال و استفراغ مهمترین نشانه های آن است. معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران به رکنا گفت که هنوز نام این ویروس مشخص نشده است و متخصصان دانشگاه علوم پزشکی تهران در حال بررسی بیشتر درباره ویروس جدید هستند.

گفتنی است؛ طبق مطالعات اولیه، ظاهرا این ویروس چندان خطرناک نیست و صرفا منجر به حالت اسهال و استفراغ به صورت موقت می شود. مطالعات تکمیلی درباره این ویروس و راه های جلوگیری از انتقال آن توسط متخصصان دانشگاه علوم پزشکی تهران در دست انجام است./رکنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.