کد خبر : 18456 / /
/

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، بار دیگر از تصویب آیین‌نامه واگذاری سهام عدالت به جاماندگان، تا پایان اردیبهشت یا اواسط خرداد خبر داد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، بار دیگر از تصویب آیین‌نامه واگذاری سهام عدالت به جاماندگان، تا پایان اردیبهشت یا اواسط خرداد خبر داد.

کدام گروه از مشمولان جامانده، سهام عدالت دریافت می‌کنند؟

در حال حاضر حدود چهار میلیون نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی مستحق دریافت سهام عدالت هستند، اما هنوز سهامی به آنها اختصاص داده نشده است. لازم به ذکر است که رزمندگان معسر نیز، به این گروه اضافه خواهند شد.

بازنشستگان، کارگران فصلی و مجموعه گروه‌هایی که به جاماندگان اضافه می‌شوند، حدود چند میلیون نفر برآورد شده‌اند که بنابر اظهارات پورابراهیمی، مجموعه سهام عدالت هم که واگذار نشده نیز، محاسبه شده و باید دید که به چه میزان می‌شود این کار را انجام داد.

جاماندگان سهام عدالت، چه زمانی ثبت‌نام کنند؟

۲۱ فروردین ماه، پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، از آغاز واگذاری سهام عدالت به جاماندگان در سال جاری خبر داد و گفت: از خردادماه، فراخوان واگذاری سهام به این مشمولان انجام می‌شود. این در حالی است که برخی دیگر از مسئولان، از زمان ثبت‌نام جاماندگان اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند و اعتقاد دارند تاریخی قطعی برای ثبت‌نام مشمولان وجود ندارد.

حال، پورابراهیمی، بار دیگر با اشاره به تدوین آیین‌نامه سهام عدالت جاماندگان، از تعیین تکلیف این سهام تا پایان اردیبهشت ماه یا اواسط خردادماه خبر داده است.

تکلیف وراث سهام عدالت چیست؟

طبق قانون بر اساس مالکیتی که اتفاق می‌افتد، هر کسی فوت شود، مالکیتش به ورثه اش می‌رسد و در سهام هم همین است.

در سال‌های گذشته به دلیل اجرا نشدن قانون و مشکلاتی که در سازمان بورس و اوراق بهادار وجود داشت، وقفه‌ای ایجاد شد و این کار انجام نشد. اما طبق آخرین اطلاعاتی که دارم، سازمان بورس اعلام کرده است که این کار را با اتخاذ یک نرم افزار و تصمیماتی در این خصوص که بخشی از آن موضوعات نرم افزاری و زیرساختی بوده حل کرده و امکان انتقال سهام متوفی به وراث وجود دارد؛ بنابراین این کار باید انجام شود.

 

 

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار