کد خبر : 18336 / /
/

رسانه های محلی و همچنین صداوسیما گزارشی تکان دهنده از وضعیت منابع آبی سد کرخه منتشر کردند که نشانگر خشک شدن بخش اعظمی از آب پشت سد است.

صداوسیمای مرکز خوزستان و همچنین سایت اعتمادآنلاین تصاویری از وضعیت سد کرخه منتشر کردند که از محقق شدن پیش بینی دردناک اقتصادآنلاین از وضعیت منابع آبی در این استان خوزستان خبر می دهد.

متاسفانه منابع خبری در استان گزارش می دهند که اوضاع ممکن است وخیم تر از آنچه امروز مشاهده می شود شده و عملا آبی برای آزادسازی باقی نماند.

سد کرخه

لازم به یادآوری است که اقتصادآنلاین از اسفند ماه ۱۴۰۰ به این سو مدام از بحرانی بودن وضعیت منابع آبی در حوضه آبریز کرخه و متعاقب آن دشت عباس و هورالعظیم هشدار داده بود اما مسئولان ذیربط مدام وجود هرگونه مشکلی را رد می کردند.

سد کرخه

نکته نگران کننده اینجاست که بخش گسترده ای از اراضی منطقه، با وجود هشدارهای اقتصادآنلاین زیر کشت برنج رفته که یکی از آب‌بر ترین محصولات کشاورزی بوده و اهالی محل و همچنین عده ای از دلالان برنج با اتکا به منابع پشت سد کرخه اقدام به کاشت کرده اند.

اما نکته نگران کننده تر وضعیت بحرانی هورالعظیم است که با این تفاسیر از دریافت حق‌آبه بهار و تابستان خود محروم خواهد ماند و مشکلات و بحرانهایی که در سال ۱۴۰۰ شاهد بودیم بازهم قابلیت تکرار خواهند یافت./ اقتصاد آنلاین

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار