کد خبر : 176 / /
/

قتل/اخبار حوادث/اخبار مهم 24 ساعت

اخبار روز :  قتل وحشتناک پیرزن پولدار تهرانی توسط مرد کارتن خواب

قاتل پیرزن تهرانی که با انگیزه سرقت او را به قتل رسانده بود به دام افتاد.

اخبار روز :  قتل وحشتناک پیرزن پولدار تهرانی توسط مرد کارتن خواب

اخبار روز: ساعت حدود 11 شب 7 تیرماه امسال رسیدگی به پرونده قتل پیرزن تهرانی در دستور کار ماموران اداره 10 پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

با اعلام این گزارش تیم جنایی بلافاصله در محل وقوع حادثه واقع در آپارتمانی در محله گیشا حاضر شدند.بررسی های اولیه نشان می داد در حالی که خانم پرستار خانگی پیرزن، برای خرید دارو از خانه بیرون رفته بود، مقابل در خانه با فرد ناشناسی روبرو شد که ادعا می کرد بسته ای برای پیرزن آورده و اصرار داشت به دست او برساند.

عامل جنایت زمانی که مقابل آپارتمان رسیده بود، ناگهان دست به چاقو شده و با ایراد چند ضربه ،جراحات متعدد به پیرزن وارد کرد.

پرستار جوان ادعا می کند که با دیدن این صحنه با اورژانس تماس گرفت اما سارق قصد داشته دست و پای او را هم ببندد.با توجه به سررسیدن امدادگران اورژانس،سارق فرش 12 متری ابریشم را سرقت کرده و از محل متواری شد و فرصت سرقت های بیشتر را پیدا نکرد.

ساعتی بعد پیرزن به دلیل شدت جراحات وارد شده جان خود را از دست داد و بازپرس پرونده بعد از اقدامات اولیه برای شناسایی و دستگیری عامل جنایت، دستور بازداشت پرستار خانگی را به دلیل اهمال در مراقبت و ضد و نقیض گویی صادر کرد و زن جوان به عنوان تنها مظنون پرونده تحت بازجویی قرار دارد.

این در حالی است که دوربین های مدار بسته منزل مسکونی لحظه ورود قاتل را به ثبت رسانده بود و تحقیقات برای رازگشایی ماجرا ادامه پیدا کرد.

پس از گذشت حدود 6 ماه راز این ماجرا فاش شد.در ابتدا با بازبینی دوربین های مدار بسته هویت سارق معتاد محرز شده و سپس تلاش برای دستگیری و رد زنی او آغاز شد.

سرانجام روز گذشته هم زمان با بازی ایران و ولز رد این متهم در محمدشهر کرج زده شد.متهم بعد از دستگیری به اتهام خود اعتراف کرده و گفت:«چند سال قبل با خواهر مقتول صیغه کرده بودم و متوجه شدم که مقتول وضع مالی خوبی دارد.برای همین نقشه سرقت از خانه او را کشیدم و با توجه به اینکه اعتیادم شدید شده و کارتن خواب شده بودم؛ شب حادثه نقشه خود را عملی کردم و برای سرقت به خانه او رفتم.در جریان سرقت پرستار سر رسید و من ضربه ای به سر مقتول زدم که بتوانم فرار کنم.که همان ضربه منجر به مرگ پیرزن شد.»

بنا بر این گزارش؛ با اعترافات صریح متهم رسیدگی به این پروندهدر جریان قضایی قرار خواهد گرفت./ رکنا

پولشویی میلیاردی با حساب بانکی پاتوق‌ نشینان!

سیدخلیل سجادپور-    ماموران انتظامی مشهد، عامل پول شویی‌های میلیاردی را در حالی به دام‌انداختند که او با تطمیع معتادان پاتوق نشین و با یک نقشه کثیف از تاجران و بازرگانان مشهدی کلاهبرداری می‌کرد.

به گزارش اختصاصی روزنامه خراسان، روند صعودی پرونده‌های کلاهبرداری از کسبه، تاجران و بازرگانان مشهدی، در حالی به صدور دستور ویژه‌ای از سوی فرمانده انتظامی مشهد برای پیگیری تخصصی این ماجرا انجامید که چک‌های بی محل زیادی روی دست مال باختگان مانده بود و آن‌ها ناامیدانه دست به دامان پلیس شدند. واکاوی این پرونده‌ها بیانگر آن بود که تاجران مذکور به چهره موجه و ظاهر شیک و تمیز مردی میان سال اعتماد و در قبال فروش کالا یا املاک میلیاردی،  چک‌های مربوط به یک شرکت خدماتی را دریافت کرده‌اند اما هنگام سررسید چک‌ها تازه فهمیده‌اند که در دام یک شیاد حرفه‌ای گرفتار شده‌اند و نه تنها همه چک‌ها بی محل است بلکه چنین شرکتی نیز وجود خارجی ندارد.

گزارش روزنامه خراسان حاکی است: معمای این پرونده‌ها زمانی پیچیده‌تر شد که ردیابی نشانی صاحبان حساب بانکی، نشان داد آن‌ها مجهول المکان هستند و نشانی‌های آنان نیز وجود خارجی ندارد!

بنابراین گروهی از نیروهای دایره تجسس کلانتری پنجتن با راهنمایی‌های سرهنگ احمد نگهبان (رئیس پلیس مشهد) کنکاش‌های اطلاعاتی را برای یافتن سرنخی از عامل یا عاملان کلاهبرداری‌های میلیاردی در حالی آغاز کردند که بسیاری از آثار قابل پیگیری این پرونده‌ها به شمال و شرق مشهد می‌رسید. از سوی دیگر تجزیه و تحلیل‌های کارشناسی و فنی با توجه به مشخصات ظاهری از ارائه دهنده چک‌های بی محل، نیروهای انتظامی را به پاتوق‌های مصرف مواد مخدر در حاشیه شهر کشاند چرا که تحقیقات نامحسوس و میدانی پلیسی، حکایت از آن داشت که صاحبان چک‌ها  یا کارت‌های بانکی از کارتن خواب‌ها و معتادان مجهول المکان هستند که در پاتوق‌های اطراف مشهد روزگار می‌گذرانند!

به گزارش اختصاصی روزنامه خراسان، بدین ترتیب گروه عملیاتی افسران تجسس، در کنار پاتوق نشینان حاشیه شهر قرار گرفتند و برای دریافت اطلاعات بیشتر با آن‌ها به گفت وگو پرداختند تا این که سرانجام سرنخ‌هایی از پول شویی‌های میلیاردی با «کارت‌های اجاره ای» به دست آمد. تحقیقات پلیس مشخص کرد: فردی میان سال با ظاهری آراسته و سوار بر یک دستگاه خودروی آردی، وارد پاتوق‌های استعمال مواد مخدر می‌شود و با تعریف و تمجید از معتادان پاتوق نشین، آن‌ها را شایسته یک زندگی اعیانی می‌خواند و می‌گوید: هوا رو به سردی می‌رود و شما جا و مکانی برای خواب ندارید! تا کی می‌خواهید به این زندگی فلاکت بار ادامه دهید؟ چرا باید فرزندان و خانواده شما چنین سرافکنده و خجالت زده باشند و. ..

ادامه بررسی‌های نامحسوس نیروهای انتظامی در میان معتادان پاتوق نشین و کارتن خواب ها، در حالی زوایای جدیدی از این ماجرا را فاش کرد که مرد میان سال با دادن وعده و وعیدهای فریبنده به معتادان، آن‌ها را به افتتاح حساب‌های بانکی ترغیب   کرده و نقشه کثیف خود را به مرحله اجرا درآورده بود. ورود به تاریکخانه پرونده‌های مذکور همچنین نشان داد: مرد شیاد با وعده پرداخت مبالغی بین 25 تا 800 میلیون ریال به معتادان مجهول المکان برای اجاره «کارت بانکی» قول داده بود برای رهایی از چنگال مواد افیونی، آن‌ها را در مراکز قانونی ترک اعتیاد بستری کند و سپس کار و کاسبی آبرومندانه‌ای برایشان راه بیندازد تا زندگی رویایی را تجربه کنند.

گزارش روزنامه خراسان حاکی است: همچنین تحقیقات پلیس به نتایجی از اجاره پاتوق‌هایی برای استعمال مواد مخدر رسید که مشخص شد عامل کلاهبرداری‌های میلیاردی برخی منازل مخروبه در حاشیه شهر را برای معتادان مذکور اجاره کرده است تا این گونه اعتماد آن‌ها را برای افتتاح حساب‌های بانکی و رسیدن به زندگی رویایی جلب کند! چرا که او یقین داشت بسیاری از این افراد سودای ترک اعتیاد را در سر ندارند و به دنبال پاتوقی برای مصرف مواد مخدر هستند.

براساس این گزارش، با جمع آوری اطلاعات مذکور توسط نیروهای مخفی پلیس، سرنخ‌هایی از معتادان صاحب دسته چک‌ها و حساب‌های اجاره‌ای به دست آمد و این گونه افسران دایره تجسس در چند عملیات ضربتی که با هماهنگی‌های قضایی صورت گرفت، 5 تن از صاحبان حساب را در پاتوق‌های استعمال مواد مخدر دستگیر و به مراجع قضایی معرفی کردند. در همین حال با ردیابی‌های اطلاعاتی و مشخصاتی که متهمان معتاد در اختیار پلیس گذاشتند، عامل کلاهبرداری و پول شویی‌های میلیاردی در یک عملیات ضربتی دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی 22 عدد سیم کارت، 6 دستگاه تلفن همراه، 26 قطعه انواع کارت بانکی، 6 قطعه کارت ملی، چندین جلد شناسنامه و گواهی نامه به همراه تعداد زیادی قولنامه، پروانه کسب، رسیدهای بانکی و... کشف شد که تحقیقات در این باره همچنان ادامه دارد.

در همین حال، فرمانده انتظامی مشهد به صاحبان کسب و کار و تاجران هشدار داد: به ظاهر آراسته افراد اعتماد نکنند و حتما حساب‌های بانکی طرف مقابل را از طریق راهکارهای قانونی  یا ثبت در سیستم بانکی به دقت بررسی کنند.  سرهنگ احمد نگهبان افزود: شیادان و کلاهبرداران معمولا با دادن وعده‌های فریبنده به افراد نیازمند یا معتاد، به نام آن‌ها حساب بانکی افتتاح و سپس با در اختیار گرفتن رمز دوم، اینترنت بانک و... اقدام به پول شویی می‌کنند تا اثری از خود به جا نگذارند.

وی تصریح کرد: کلاهبرداران برای جلب اعتماد طعمه‌های خود و به مدت کوتاهی، مبلغ اجاره کارت و حساب بانکی را نیز می‌پردازند و سپس با پول شویی‌های میلیاردی متواری می‌شوند در حالی که صاحب حساب از نوع معاملات و نقل و انتقالات بانکی در حساب خود اطلاعی ندارد ولی باید پاسخگوی شاکیان و مال باختگان باشد چرا که مسئولیت تخلف یا جرم را از نظر حقوقی و قانونی برعهده دارد./ خراسان

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.