کد خبر : 176 / /
/

قتل/اخبار حوادث/اخبار مهم 24 ساعت

کشف جسد مرد دامدار ۶۰ ساله در بیابان های اطراف شهرری دو روز قبل به مرکز فوریت های پلیس اطلاع داده شد و بلافاصله کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

اخبار روز: کشف جسد مرد دامدار ۶۰ ساله در بیابان های اطراف شهرری دو روز قبل به مرکز فوریت های پلیس اطلاع داده شد و بلافاصله کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

محل نگهداری گوسفندان مقتول در نزدیکی یک مهمانسرا بود که جسد او در ماشینش در نزدیکی مهمانسرا کشف شد و در بررسی های اولیه مشخص شد او با اصابت ۶ گلوله به قتل رسیده است.

رسیدگی به موضوع برای کشف راز جنایت در دستور کار ماموران قضایی قرار دارد./ رکنا

 

دعوای 2 کودک و مداخله بزرگ ترها، حادثه هولناکی را رقم زد

بررسی های دقیق پزشکان قانونی برای تعیین علت مرگ کودک 11 ساله آغاز شده است

سیدخلیل سجادپور- جوان موتورسواری با مشاهده یک کودک که با برادر کوچک تر وی گلاویز شده بود، ناگهان آتش خشم وجودش را فراگرفت و با ضربه لگدی که بر پیکر کودک 11 ساله فرود آورد حادثه هولناکی را در مشهد رقم زد.

به گزارش اختصاصی روزنامه خراسان، اوایل شب دوشنبه گذشته در حالی که تعدادی از اهالی روستای مارشک در مسجد روستا بودند برخی از کودکان و نوجوانان نیز در بیرون از مسجد با یکدیگر بازی می کردند. در اثنای همین بازی های کودکانه و در یک لحظه دو کودک 10 و 11 ساله با یکدیگر گلاویز شدند، به طوری که گویی در تشک کشتی با هم سرشاخ شده اند. «بنیامین» (کودک 11 ساله) که جثه ای بزرگ تر از «سعید» داشت تلاش کرد تا او را روی زمین بیندازد. هنوز درگیری کودکان در میان نگاه های  دیگر هم سن و سالان خودشان ادامه داشت که ناگهان جوان 22 ساله موتورسوار در حالی از راه رسید که یکی از بستگانش نیز بر ترک موتورسیکلت او نشسته بود. وحید ( جوان موتورسوار) وقتی برادر 10 ساله اش را  دید که زیر دست و پای «بنیامین» قرار گرفته است، شعله های خشم از وجودش زبانه کشید. او بی درنگ از روی موتورسیکلت پایین آمد و در حالی که موتورسیکلت را به ترک نشین می سپرد به یاری برادرش رفت و با لگدی که بر پیکر بنیامین 11 ساله زد، به این درگیری کودکانه پایان داد، اما در همین هنگام پاهای «بنیامین» شل شد و زانوهایش روی زمین قرار گرفت. هنوز پیشانی کودک بی گناه به زمین نرسیده بود که ناله اش سکوت را شکست.

گزارش روزنامه خراسان حاکی است «وحید» نیز که برادرش را از زیر پیکر کودک 11 ساله بیرون کشیده بود، دوباره در مقابل چشم شاهدان عینی، سوار بر موتورسیکلت شد و به همراه «ح» از محل گریخت. اهالی محل با دیدن این صحنه دلخراش، به یاری بنیامین آمدند و او را روی زمین دراز کردند، ولی کودک 11 ساله حال وخیمی داشت. این گونه بود که دقایقی بعد امدادگران اورژانس هم از راه رسیدند و پیکر نیمه جان «بنیامین» را به بیمارستان طالقانی مشهد انتقال دادند، اما تلاش های کادر درمان برای نجات این کودک به نتیجه نرسید و او جان خود را از دست داد. ساعتی بعد ماموران پاسگاه انتظامی سد کارده، ماجرای این حادثه هولناک و تاسف‌بار را به قاضی ویژه قتل عمد اعلام کردند و به این ترتیب با حضور شبانه قاضی دکتر صادق صفری در مرکز درمانی، بررسی های قضایی در این باره آغاز شد. با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، بی درنگ گروهی از کارآگاهان ورزیده اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی نیز با دستور مقام قضایی وارد عمل شدند و این گونه دامنه تحقیقات به محل گلاویزی دو کودک کشید.

دقایقی بعد و با اظهارات برخی از شاهدان عینی، دستور دستگیری «وحید» (جوان موتورسوار) صادر شد و نیروهای پاسگاه انتظامی سد کارده، متهم 22 ساله را در منزل مسکونی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

متهم این پرونده که دیگر مقابل قاضی ویژه قتل عمد قرار گرفته بود در بازجویی ها مدعی شد: من وقتی برادرم «سعید» را دیدم که با «بنیامین» درگیر است بلافاصله آن ها را از هم جدا کردم چرا که «بنیامین» خودش را روی برادرم انداخته بود و نمی توانست نفس بکشد. من هم زمانی که «بنیامین» را بلند کردم و «سعید» را از زیر دست و پاهای او بیرون آوردم، فقط با دستم او را هل دادم و گفتم «گم شو!» ولی هیچ ضربه ای به او  نزدم!

بنا بر گزارش خراسان، در پی اظهارات متهم 22 ساله که با حضور کارآگاهان تا پاسی از شب ادامه یافت، قاضی شعبه 208 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد دستور داد تا وی برای انجام بازجویی های تخصصی در اختیار گروه ویژه کارآگاهان دایره قتل عمد پلیس آگاهی قرار گیرد.

طولی نکشید که بررسی های کارشناسی با شیوه فنی به سرپرستی سروان «اسماعیل عظیمی مقدم» در پلیس آگاهی آغاز شد و متهم این پرونده به وارد آوردن ضربه ای با لگد به کودک 11 ساله اعتراف کرد. او گفت: وقتی دیدم «بنیامین» برادرم را می زند، در یک لحظه نتوانستم خودم را کنترل کنم و لگدی بر پیکر او زدم ...

بنا بر گزارش روزنامه خراسان، تحقیقات پلیس در پرونده مرگ مشکوک این کودک 11 ساله در حالی با دستورات ویژه و راهنمایی های قاضی صفری ادامه دارد که بررسی های دقیق پزشکان قانونی برای تعیین علت مرگ وی آغاز شده است. به همین دلیل و تا تشخیص علت دقیق مرگ، متهم 22 ساله با صدور قرار قانونی در بازداشت به سر می برد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.