کد خبر : 16376 / /
/

قرار است سود سهام عدالت در روزهای آینده به حساب سهامداران واریز شود، اما در این مرحله ۱۰۰ درصد مبلغ سود واریز نمی‌شود.

پیگیری‌‌های تجارت‌نیوز نشان می‌دهد که گر دو شرکت پالایش نفت بندر عباس و پالایش تبریز کسری سود خود را تا فردا تامین کند، لیست سهامداران سهام عدالت احتمالا شنبه یا یکشنبه به بانک‌ها ارسال می‌شود. بنابراین سهامداران باید در روزهای ابتدایی هفته آینده منتظر دریافت سود باشند.

روابط عمومی سازمان بورس با انتشار پستی در توئیتر اعلام کرد که ۹۶ درصد از سود سهام عدالت وصول شده است. اما شرکت سپرده گذاری مرکزی تصحیح کرد که با پرداخت مابقی سود دو شرکت، میزان سود به ۹۶ درصد می‌رسد.

هر فردی که برگه سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی داشته باشد، در روزهای پایانی امسال مبلغ ۵۵۰ هزار تومان به عنوان سود سهامش دریافت می‌کند. فرد دارنده سهام یک میلیون تومانی نیز حدود یک میلیون تومان سود می‌گیرند.

اگر این دو شرکت بورسی که سود خود را به صورت ناقص واریز کرده‌اند، فردا میزان سود پرداختی خود را کامل کنند ۹۶ درصد از کل سود واریز می‌شود. همچنین دو شرکت مخابرات و سیمان دشتستان  اصلا سودی پرداخت نکرده‌اند.

از آنجایی که میزان سود سهام ۵۳۲ هزار تومانی حدود ۵۵۰ هزار تومان است، مبلغ واریزی حدود ۵۲۸ هزار تومان برآورد می‌شود. ۹۶ درصد از سود برای دارنده سهام یک میلیون تومانی معادل ۹۹۱ هزار تومان است.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.