کد خبر : 16358 / /
/

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور گفت: حداکثر تا ۶ ماه آینده، بند ۸ که مربوط به تغییر مدیریت دولتی به غیر دولتی است، باید اجرایی شود که اگر این بند اجرایی شود، خود به خود ۷ بند دیگر هم اجرا خواهد شد.

آرش محبی‌نژاد افزود: برنده شدن در قرعه کشی خودروسازان، مانند دریافت بلیط بخت آزمایی است که به هر برنده قرعه کشی خودرو، ۲۰ تا ۹۰ درصد سود تعلق می‌گیرد.

وی گفت: حدود نیمی از هزینه‌ای که مشتری در بازار برای خرید خودرو پرداخت می‌کند به کارخانه‌دار می‌رسد که این میزان همان شکاف یا رانت بازار محسوب می‌شود.

محبی نژاد اضافه کرد: با توجه به طلب قطعه سازان از صنعت خودروسازی، قطعه ساز همچنان قطعات را با استاندار‌های خودساز تولید می‌کند، اما امروز شاهد سرکوب قیمت در درب کارخانه هستیم که نتیجه آن افزایش روزانه طلب قطعه سازان از خودروسازان است.

وی گفت: برای سال آینده به گونه‌ای برنامه ریزی و سیاست گذاری شده است که برای افزایش و ارتقای کیفیت خودرو، خیلی منتظر توافق هسته‌ای نخواهیم بود.

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور با اشاره به دستور ۸ بندی رئیس جمهور به خودروسازان، افزود: حداکثر تا ۶ ماه آینده، بند ۸ که مربوط به تغییر مدیریت دولتی به غیر دولتی است، باید اجرایی شود که اگر این بند اجرایی شود، خود به خود ۷ بند دیگر هم اجرا خواهد شد.

محبی نژاد اضافه کرد: پس از جایگزینی مدیریت دولتی به غیردولتی، نخستین اقدام، اصلاح نظام قیمت گذاری دستوری خواهد بود که اگر این اتفاق بیفتد شاهد شکوفایی صنعت خودرو در سال ۱۴۰۱ خواهیم بود./صدا و سیما

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.