کد خبر : 15349 / /
/

فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران گفت: احتمال کرونا گرفتن افرادی که تاکنون واکسن نزده اند ۱۴ برابر بیش تر از دیگران است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران گفت: میزان ابتلا به کرونای شدید و بستری در افرادی که واکسیناسیون آن‌ها تکمیل نشده یعنی دز سوم را هنوز تزریق نکرد‌ه‌اند ۵ برابر بیش تر است.

به گفته زالی بر اساس آمار عمده مرگ و میر در تهران شامل افرادی است که واکسن نزده اند. واکسیناسیون بستری را کاهش می‌دهد و از ورود به عوارض مزمن کرونا جلوگیری می‌کند.

به گفته زالی درحال حاضر ۲ هزار و ۳۴۰ بیمار در استان تهران در ICU بستری هستند که نسبت به یک هفته گذشته ۲.۶ درصد افزایش یافته است. پیش بینی ما حاکی از آن است که ۹۵ درصد مبتلایان به کرونا در کشور اومیکرون بوده و سویه غالب در کشور اومیکرون است. سویه BA۱ غالب در دنیاست، اما اخیرا BA۲ نیز مشاهده شده است، اما در سرعت انتشار بیماری تفاوتی بین سویه‌های اومیکرون وجود ندارد.

 
منبع: ایسنا
copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.