کد خبر : 12664 / /
/

آگاهی از علائم کرونا امیکرون و تفاوت های آن با سویه های قبلی میتواند به افراد در کاهش استرس و مقابله مناسب با آن کمک بسزایی کند.

 

 

 

اومیکرون این روز ها بیش از هر زمان دیگری در بین مردم شیوع پیدا کرده و در نتیجه سوالات زیادی در مورد آن وجود دارد. مطالعات و تجربیات تا به امروز نشان می‌ دهد که اومیکرون قابلیت انتقال بیشتری نسبت به سویه های پیشین دارد و در مدت زمان کوتاه تر افراد بیشتری به آن مبتلا می ‌‌شوند. علائم این سویه خفیف‌ تر از سویه دلتا است اما متخصصان به خاطر میزان بالای انتقال پذیری بر این عقیده هستند که باید بیشتر مراقب بود. با ما در این بخش همراه باشید تا تفاوت این دو سویه را بهتر بشناسید.

تفاوت علائم اومیکرون و دلتا

دلتا و اومیکرون هر دو جزء سویه‌ های کرونا هستند که از چین آمده اند که اولین بار در سال ۲۰۱۹ معرفی شدند. دلتا اولین سویه ای بود که سال ۲۰۲۰ در هند شناسایی شد و موج دوم و سخت کرونا را ایجاد کرد اما اومیکرون اولین بار در آفریقای جنوبی گزارش شد. علائم هر دو سویه با یکدیگر یکسان نیست.

خستگی و احساس سرما مختص اومیکرون است

متخصصان علائمی مثل خستگی، درد مفصل، احساس سرما و سر درد را چهار علامت اصلی اومیکرون اعلام کرده‌ اند که متفاوت از دلتا است. کاهش حس بویایی و چشایی جزء علائم رایج در دلتا بود که خیلی در اومیکرون دیده نمی شود.

اومیکرون باعث ایجاد مشکلات تنفسی نمی‌ شود

بررسی هایی انجام داده شده است که نشان می دهد؛ اومیکرون یا کووید 19 باعث ایجاد مشکلات تنفسی نمی شود و به جای این که در سیستم تنفسی انتشار پیدا کند، بیشتر گلوی افراد را درگیر می کند. در نتیجه ریه آسیب نمی بیند اما دلتا این گونه نبود و سیستم تنفسی را درگیر می کرد. به خاطر همین، کسانی که به دلتا مبتلا شده بودند، در بیمارستان بستری شدند اما در مورد اومیکرون چنین نیست.

تاثیر سیستم دفاعی و واکسن روی اومیکرون

متخصصان باور دارند که سویه اومیکرون سویه خفیفی است و واکسن یا سیستم ایمنی طبیعی بدن تان، می‌ تواند در برابر آن مقاومت کافی را داشته باشد. البته خطر شیوع در هر دو مورد بالاست اما هنوز هیچ اطلاعات دقیق و مطمئنی وجود ندارد. اومیکرون سویه بسیار جدیدی است و باید در موردش تحقیقات زیادی انجام شود اما کمپانی های واکسن سازی اثر واکسن را برای اومیکرون تایید کرده اند.

چگونه امنیت کافی داشته باشیم؟

اکنون که میزان ابتلا به کرونا افزایش پیدا کرده است، بهتر است که همه دستورالعمل های لازم برای حفظ سلامت بدن را انجام دهیم، ماسک بزنیم، بهداشت را رعایت کنیم و واکسن تزریق کنیم که جزء بهترین راه ها برای مراقبت از خود در برابر عفونت هستند.منبع: نمناک

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.