کد خبر : 12542 / /
/

گزارشی آماری وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنان از رشد قیمت کالاهای اساسی حکایت دارد؛ به نحوی که ظرف یکساله منتهی آبان ۱۴۰۰، قیمتها از ۱۱.۲ تا ۵۶.۷ درصد رشد کرد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت آمارهای هشت ماهه تولیدات صنعتی و بازار کالاهای اساسی را منتشر کرده که بر اساس آن، نرخ کاهای اساسی مانند برنج خارجی و داخلی، شکر سفید، گوشت گوساله، گوشت گوسفندی و گوشت مرغ تازه در آبان ماه امسال نسبت به آبان ماه سال گذشته رشد ۱۱ تا ۵۷ درصدی داشته است.

گوشت گوساله، گوشت گوسفندی و گوشت مرغ تازه نیز به ترتیب هر کدام ۴۱.۶، ۱۸.۷ و ۲۷.۱ درصد در بازه زمانی مذکور رشد قیمت داشته است.

شکر سفید با افزایش قیمت ۷۶.۱ درصدی بیشتر رشد قیمت را در بین اقلام اساسی داشته است، به طوری که قیمت این کالای اساسی در آبان ماه سال گذشته ۸۳ هزار و ۸۳۳ ریال بوده که در آبان ماه امسال به ۱۴۷ هزار و ۶۴۳ ریال افزایش یافته است.

گزارش وزارت صمت حکایت از آن دارد که قیمت این کالا در بازه زمانی یکساله یعنی از آبان ۹۹ تا آبان ۱۴۰۰ به میزان ۷۶.۱ درصد رشد داشته است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت برنج پاکستانی در آبان ماه امسال نسبت به آبان سال ۱۳۹۹ در مجموع ۱۴ درصد رشد داشته است و قیمت آن از هر کیلوگرم ۲۴۲۹۳۶ ریال در آبان ۹۹ به ۲۷۷۰۲۹ ریال در آبان ۱۴۰۰ رسیده؛ ضمن اینکه قیمت برنج تایلندی نیز در آبان ۱۴۰۰ نسبت به آبان ۱۳۹۹ در مجموع ۱۱.۲ درصد رشد را به ثبت رسانده است.

برنج طارم اعلا نیز در بازه زمانی یاد شده ۵۶.۷ درصد رشد قیمت داشته و براین اساس هر کیلوگرم از این نوع برنج از ۳۱۹ هزار و ۱۰۴ ریال آبان ۹۹ به ۵۰۰ هزار و ۳۲ ریال در آبان ماه امسال رسیده و قیمت برنج داخلی هاشمی درجه یک نیز در بازه زمانی یاد شده ۵۵.۴ درصد رشد داشته است.

شکر سفید با افزایش قیمت ۷۶.۱ درصدی بیشتر رشد قیمت را در بین اقلام اساسی داشته است، به طوری که قیمت این کالای اساسی در آبان ماه سال گذشته ۸۳ هزار و ۸۳۳ ریال بوده که در آبان ماه امسال به ۱۴۷ هزار و ۶۴۳ ریال افزایش یافته است که بر این اساس قیمت این کالا در بازه زمانی یکساله یعنی از آبان ۹۹ تا آبان ۱۴۰۰ به میزان ۷۶.۱ درصد رشد داشته است./منبع: اقتصاد آنلاین

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار