کد خبر : 12159 / /
/

بورس امروز نسبت به روزهای گذشته به واسطه ۱۰ مصوبه‌ای که شب گذشته به تصویب رسید، روند بهتری به خود گرفت و سهام مثبت بیشتری نسبت به چند روز اخیر داشت. در کنار این بهبود اما اعداد و ارقام همچنان برگشت بازار را یاری نمی‌کنند و شاهد ارزش معاملات پایین و خروج دوباره سرمایه افراد حقیقی از بازار هستیم.

با انتشار خبر روز گذشته انتظار می‌رفت که بازار سرمایه روند به مراتب بهتری را به خود بگیرد اما باز هم خستگی و بی‌رمقی مهم‌ترین چیزی بود که در معاملات امروز خودنمایی می‌کرد.

پیش‌بینی بورس فردا نیز متاثر از اتفاقات روزهای گذشته و روند معاملات امروز خواهد بود که به نظر می‌رسد تفاوت چندانی با امروز نداشته باشد.

بی‌توجهی به خبرهای مثبت

نکته قابل توجه بورس امروز شاید بی‌توجهی زیاد بازار به خبرهای مثبتی است که شب گذشته منتشر شد. بسیاری ریزش اخیر بازار سرمایه را به نکات موجود در لایحه بودجه ۱۴۰۱ نسبت می‌دادند. نکاتی همچون افزایش شدید نرخ سوخت شرکت‌های فولادی و یا افزایش درآمد دولت از محل بهره مالکانه و حقوق دولتی که شب گذشته طی تصویب ۱۰ بند حمایتی، این موارد رفع و سیگنال مثبتی به بازار ارسال شد که متاسفانه روند معاملاتی امروز نشان از واکنشی جدی نداشت.

شاهد گروه بانکی را تنها گروه بازار امروز معرفی کرد که به خبر افزایش نرخ تسعیر ارز بانک‌ها واکنش نشان داد. هرچند که صف خرید سهام اصلی این گروه نیز چندین بار عرضه شدند اما در نهایت موفق شدند که معاملات خود را در سقف قیمتی به پایان برسانند.

این اتفاق نشان می‌دهد که بازار شاید همچنان ریسک‌های دیگری را مد نظر قرار داده است. ریسکی مانند مذاکرات که همچنان سیگنال درستی از آن به بیرون مخابره نمی‌شود و آینده مبهمی را دنبال می‌کند.

تکنیکال منجی بورس می‌شود؟

وضعیت تکنیکالی بورس در نقاط حساسی قرار گرفته است. محدوده ۱.۲۶ تا ۱.۲۸ میلیون واحدی برای شاخص بورس اهیمت خاصی دارد که فعلا توانسته است کندل‌ها را در بالای خود حفظ کند. این نقطه پس از ریزش اخیر می‌تواند نقطه برگشت بازار باشد به شرطی که پارامترهایی مانند ارزش و حجم معاملات نیز این برگشت را همراهی کنند.

پایان بی‌رمق بورس امروز

در پایان معاملات امروز باز هم شاهد روندی خنثی بودیم و ارزش معاملات اعداد پایین‌تر ۳هزار میلیارد تومان را به ثبت رساند و ۲۶۱ میلیارد تومان از سرمایه افراد حقیقی نیز از بازار خارج شد.

روند شاخص و صف‌های خرید و فروش اما روندی صعودی را دنبال کردند که نشان از افزایش نسبی تقاضا در دقایق آخر دارد.

به طور کلی به نظر می‌رسد که بورس فردا متاثر از نکات گفته شده، روندی مثبت اما کم قدرت را دنبال کند که این روند می‌تواند در صورت اتفاق یا خبری مهم تحت تاثیر قرار گیرد.

 تجارت نیوز

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.