کد خبر : 10508 / /
/

قیمت جهانی طلا به کانال ۱۷۰۰ دلار سقوط کرده است. کارشناسان یکی از دلایل این کاهش قیمت را انتشار اخبار مربوط به ریاست بانک مرکزی آمریکا می‌دانند.

قیمت اونس در بازارهای جهانی به ۱۷۹۵ دلار رسیده است.

در ساعات گذشته اعلام شد «جروم پاول» فعلا رئیس فدرال رزرو باقی می‌ماند. پاول گزینه مورد تایید جو بایدن برای این سمت است.

با انتشار این خیر قیمت جهانی طلا روند کاهش قیمت را آغاز کرد و اکنون به کانال ۱۷۰۰ دلاری وارد شده است.

در بازار ایران نیز طلا و سکه کاهش قیمت را تجربه کرده‌اند. اکنون سکه طرح قدیم به ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است.

قیمت کنونی سکه طرح جدید نیز ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱ میلیون و ۲۳۲ هزار تومان داد و ستد می‌شود.

اما روند قیمتی اونس چگونه پیش می‌رود؟

مریم محبی، کارشناس بازارهای مالی در پاسخ به این پرسش می‌گوید: اونس واکنش خود را به خبر مربوط فدرال رزرو نشان داد و ریزشی شد. زمانی که سیاست‌ های اقتصادی آمریکا مثبت تلقی شود، می‌تواند برای اونس خبر بدی باشد.

محبی می‌گوید: اونس احتمالا روندی با ثباتی را تا پایان سال میلادی طی کند و کاهش یا افزایش شدید در این بازار بعید است. البته باید دید سیاست‌های بانک مرکزی آمریکا چگونه ادامه می‌یابد.

این کارشناس بازارهای مالی در مورد آینده قیمت طلا در بازار ایران می‌گوید: اکنون از یک سو اونس روند نزولی دارد و از سوی دیگر، در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات سیگنال‌ کاهشی برای بازار دلار ایران ارسال می‌شود. بر همین اساس، قیمت‌ها در بازار طلای داخلی نیز می‌تواند کاهش یابد.

محبی، کاهش در بازار طلای ایران را اندک پیش‌بینی کرد و گفت: احتمالا قیمت در هر گرم طلای ۱۸ عیار، کمتر از ۱۰۰ هزار تومان کمتر می‌شود.

تجارت نیوز

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.