کد خبر : 10434 / /
/

سوشیال سیگنال عبارت است از لایک، اشتراک‌گذاری و مشاهده پست‌های رسانه‌های اجتماعی. این لایک‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها و نمایش‌های اجتماعی به موتورهای جستجو و دنبال کنندگان رسانه‌های اجتماعی شما سیگنال می‌دهد که محتوای شما مفید و مرتبط است.

لایک‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها و بازدیدها به افزایش دید پست‌های اجتماعی شما کمک می‌کند. هرچه پست‌های شما بیشتر نمایان شود، افراد بیشتری پست‌های شما را می‌خوانند، لایک می‌کنند، به اشتراک می‌گذارند و روی آن‌ها کلیک می‌کنند.

برای برخی از پست‌های رسانه‌های اجتماعی، این می‌تواند میلیون‌ها اشتراک‌گذاری، لایک، بازدید و کلیک را برف بزند.

مشارکت یا سوشیال سیگنال‌ها یک معیار کلیدی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی است و به شما می‌گوید که چه نوع محتوا برای دنبال کنندگان رسانه‌های اجتماعی شما طنین‌انداز است.

موتورهای جستجو می‌خواهند محتوایی را رتبه‌بندی و تبلیغ کنند که خوانندگان را درگیر کرده و درگیر آن‌ها شود.

بنابراین، در حالی که گوگل سوشیال سیگنال را یک سیگنال رتبه‌بندی رسمی نمی‌داند، این لایک‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها و بازدیدها به موتورهای جستجو نشان می‌دهد که محتوای شما از کیفیت و ارزش بالایی برخوردار است.

پیام‌های ترکیبی زیادی در مورد سوشیال سیگنال‌ها اهمیت آن‌ها برای SEO وجود دارد. در این مقاله، ما در مورد چگونگی تأثیر سوشیال سیگنال بر SEO و نحوه بهبود آن در شبکه‌های اجتماعی خود صحبت خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

سوشیال سیگنال چیست؟

1

 سوشیال سیگنال عبارتند از تعامل انسان با پست‌های رسانه‌های اجتماعی. علائم اجتماعی عبارتند از:

• لایک، نظر و اشتراک‌گذاری فیس بوک

• توییتر لایک، بازنویسی مجدد، نقل قول‌ها و مکالمات را انجام می‌دهد.

• پین‌ها، دیدگاه‌ها و نظرات Pinterest.

• اتصالات، پیوندها و مراجع LinkedIn.

• دنبال کنندگان، نظرات و برنامه‌های اینستاگرام.

• بازدیدها، موافقان و نظرات YouTube.

هرچه تعداد پست‌های اجتماعی لایک، اشتراک‌گذاری، بازدید و کلیک بیشتری داشته باشد در خوراک رسانه‌های اجتماعی شما رتبه بالاتری دارد.

سوشیال سیگنال یکی از بهترین تکنیک های سئو کلاه سفید است که میتوانید برای بهبود وضعیت سئو سایت خود استفاده کنید و نتیجه بگیرید.

چگونه سوشیال سیگنال‌ها بر سئو سایت تأثیر می‌گذارد؟

1

 سوشیال سیگنال‌ها به موتورهای جستجو می‌گویند کدام محتوا مربوط، محبوب و قابل اعتماد است و این می‌تواند رتبه جستجوی ارگانیک SEO محتوا و صفحه را افزایش دهد.

موتورهای جستجو می‌خواهند محتوای باکیفیتی را در اختیار افراد قرار دهند که با هدف جستجوی آن‌ها مطابقت دارد.

برای این کار، موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ محتوا را بر اساس تعدادی از عوامل رتبه‌بندی، از جمله میزان محبوبیت یا نمایان بودن URL، رتبه‌بندی می‌کنند.

این دقیقاً همان جایی است که نشانه‌های اجتماعی اهمیت دارند. تعداد زیادی لایک، اشتراک‌گذاری و مشاهده یک پست اجتماعی به موتورهای جستجو اطلاع می‌دهد که این محتوا نیازهای کاربران آن‌ها را برآورده می‌کند.

تأثیر غیر مستقیم افزایش ترافیک وب سایت، پیوندهای پشتیبان و مشاهده پست‌های اجتماعی با میزان مشارکت بالا بر رتبه‌بندی SEO و نتایج نتایج موتورهای جستجو SERP شما تأثیر می‌گذارد.

با تاکید بر اهمیت مشارکت و دید اجتماعی برای رتبه‌بندی عوامل و SEO، به یاد داشته باشید که گوگل با توییتر مشارکت دارد.

این مشارکت، که در سال ۲۰۱۵ شکل گرفت، بر جستجوی اجتماعی و قدرت دنبال کنندگان رسانه‌های اجتماعی در تقویت ارزش و ارتباط محتوا تمرکز دارد.

به زبان ساده، هر لایک، بازنویسی مجدد، تنظیم مجدد، اشتراک‌گذاری، کلیک روی URL و مشاهده، دید را افزایش می‌دهد، پیوندها و آگاهی ایجاد می‌کند و به موتورهای جستجو می‌گوید که محتوا مربوط، تازه، با کیفیت و مهم است-و در نهایت سئو را بهبود می‌بخشد و رتبه‌بندی جستجو

 

موتورهای جستجو و علائم سوشیال

موتور جستجو سوشیال سیگنال را به عنوان شاخص منابع محتوای با کیفیت، ارزشمند و مفید بررسی می‌کنند.

در حالی که گوگل به طور رسمی از سوشیال سیگنال‌ها به عنوان عامل رتبه‌بندی استفاده نمی‌کند، ما می‌دانیم که بک لینک‌ها، هدف جستجو، کیفیت محتوا، تازگی و اعتبار عوامل رتبه‌بندی هستند.

سوشیال سیگنال، مشارکت و دید بیشتر پست‌های اجتماعی شما و این به گوگل می‌گوید محتوایی را به اشتراک می‌گذارید که با هدف جستجو مطابقت دارد، مرتبط و معتبر و از کیفیت بالا و تازه برخوردار است و اشتراک‌گذاری‌های اجتماعی پیوندهای بیشتری به محتوای شما ایجاد می‌کند.

برخلاف گوگل، بینگ مشارکت کاربر سوشیال سیگنال را به عنوان یک عامل رتبه‌بندی در نظر می‌گیرد.

بینگ تعامل کاربر، تازگی، کیفیت، اعتبار و ارتباط را از عوامل مهم رتبه‌بندی می‌داند. تأکید بر این که چگونه پسندیدن‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها، بازدیدها و کلیک‌های اجتماعی می‌توانند بر رتبه‌بندی جستجوی بینگ شما تأثیر بگذارند.

 

سوشیال سیگنال هانشان دهنده دسترسی است

 معمولاً وب سایت‌های بزرگ با رتبه بالا در گوگل دارای محتوای مرتبط و لینک‌های پشتیبان فراوان هستند زیرا هر دوی آن‌ها برای کسب موقعیت مناسب در نتایج جستجوی گوگل بسیار مهم هستند.

اما این سایت‌ها اغلب چیز دیگری دارند، تعداد زیادی از دنبال کنندگان رسانه‌های اجتماعی. این باعث می‌شود ترافیک بیشتری به سایت بیاید زیرا هرکسی که ۱۰ هزار طرفدار در فیس بوک یا توییتر داشته باشد، می‌خواهد از این نفوذ برای جذب بازدیدکنندگان به سایت خود به طور منظم استفاده کند.

این منجر به سوشیال سیگنال‌ها در قالب لایک یا اشتراک‌گذاری می‌شود که پس از آن ترافیک بیشتری را تشویق می‌کند.

در نهایت، این یک مسئله ثانویه است که آیا این سوشیال سیگنال‌ها به طور مستقیم بر رتبه‌بندی تأثیر می‌گذارد یا فقط از طریق بک لینک‌های منحرف کننده دنبال کنندگان عمل می‌کند. آنچه بسیار مهمتر است، تأثیر سوشیال سیگنال‌ها بر سایر کاربران است.

 

 

سوشیال سیگنال‌ها برای سئو

 

برای مدت طولانی، هیچ چیز در مورد آن مشخص نبود و کارمندان گوگل هیچ نظری ندادند. پس از آن، حدس‌های بیشتری ظاهر شد.

از این گذشته، اگر ربات جستجوگر اقتدار سایتی با پیوندهای خارجی را در نظر بگیرد، چگونه می‌تواند قدرت کاربری را که پیوندی را در یک شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشته است، محاسبه کند؟

آیا اطلاعات شخصی برای تعیین علایق آن‌ها جمع آوری شده است؟

آیا محتوای دارای پیوند به یک سایت تبلیغاتی منتشر شده در یک شبکه اجتماعی محاسبه می‌شود؟

این سوالات و سایر سوالات بی‌پاسخ ماند تا اینکه یکی از کارکنان گوگل این راز را فاش کرد.

برای اولین بار، پس از آنکه مت کاتس، رئیس سابق بخش ضد هرزنامه گوگل، ویدئویی با نظرات خود در اختیار عموم گذاشت، وضعیت روشن شد.

به گفته وی، روبات‌های جستجو از پیوندهای فیس بوک و توییتر به عنوان سوشیال سیگنال رتبه‌بندی استفاده می‌کنند.

چهار سال بعد، وی یک پیام ویدیویی جدید منتشر کرد که در آن اشاره کرد که گوگل پیوندهای فیس بوک و توییتر را عامل رتبه‌بندی نمی‌داند. صفحات این شبکه‌های اجتماعی مانند سایر صفحات پردازش می‌شوند.

در سال ۲۰۱۸، یک متخصص SEO و همکارش آزمایش کردند تا در عمل تأثیر سوشیال سیگنال‌ها در ارتقاء سایت در SERP را دریابند.

در نتیجه کار آن‌ها، آن‌ها به این نتیجه رسیدند که بین فعالیت اجتماعی کاربران و موقعیت سایت در نتایج جستجو ارتباط معنی داری وجود دارد.

بنابراین، ما به یکی از عوامل اصلی بهینه‌سازی داخلی سایت، ایجاد محتوای با کیفیت و مفید برای کاربر نهایی باز می‌گردیم.

اگرچه به گفته نماینده گوگل، گزارشات در شبکه‌های اجتماعی به پیوندهای فردی مربوط نمی‌شود، اما باید این رابطه را در نظر داشته باشید.

محتوای محبوب در صفحات شبکه‌های اجتماعی، پسندیدن و سایر فعالیت‌های اجتماعی می‌تواند موقعیت سایت را در SERP بهبود بخشد. با این حال، فراموش نکنید که این یک عامل رتبه‌بندی مستقیم نیست.

در زیر، به بررسی نحوه فعالیت اجتماعی کاربران شبکه اجتماعی می‌پردازیم که می‌تواند بر ارتقاء SEO یک سایت تأثیر بگذارد.

 

منبع : آکادمی دیجیتال مارکتینگ مهدی عراقی

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.