کد خبر : 25727 / /
/

حوادث | حوادث اجتماعی | حوادث خانوادگی

اخلال در نظم و امنیت عمومی! ماجرا چیست؟!

سرهنگ"پیام کاویانی" در تشریح جزئیات این خبر، اظهار داشت: در پی رصدهای اطلاعاتی و بررسی های به عمل آمده در فضای مجازی مشخص شد تعدادی از افراد شرور سابقه دار تهران با ایجاد صفحات مجازی در اینستاگرام و انتشار پست های زنده از اقدامات شرورانه خود سعی در جلب افکار عمومی و ایجاد حس ناامنی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی را داشته که در همین راستا بلافاصله پس از تشکیل پرونده و بررسی های اولیه، موضوع در اختیار تیمی از ماموران مرکز عملیات این پلیس قرار گرفت.

وی عنوان داشت: با انجام یک سری اقدامات اطلاعاتی و مهندسی اجتماعی در فضای مجازی ماموران پلیس دریافتند، علت بروز این رفتار شرور انه در شبکه های اجتماعی از سوی این افراد مربوط به وقوع درگیری و اختلافات پیش آمده قبلی بین 2 نفر از اراذل اوباش سطح یک تهران بوده که پس از آنکه در یکی از کشورهای همسایه به دلیل قاچاق مواد مخدر دچار اختلاف حساب می شوند با یکدیگر درگیری و تیر اندازی کرده  و دامنه اختلافات خود را به داخل کشور و از طریق کری خوانی در فضای مجازی توسط نوچه های خود کشاندند.

سرهنگ کاویانی تسریع کرد: به دنبال این رفتار،  متهمان کلیپ های تهدیدآمیزی در فضای مجازی منتشر کردند  که با  باز نشر قرار گرفتن این کلیپ ها در شبکه های اجتماعی علاوه بر ایجاد اخلال در نظم و امنیت عمومی موجب  ناهنجاری های محیطی و تحریک اراذل و اوباش طرف مقابل شده بود.

این مقام انتظامی در ادامه با اشاره به اینکه رفتار این افراد و انتشار کلیپ ها کری خوانی در فضای مجازی بازخورد منفی کاربران شبکه های اجتماعی و عموم شهروندان را به همراه داشت بیان داشت: با شناسایی محل اختفای این افراد شرور در حوالی خیابان گرگان،پس از هماهنگی های قضائی، روز گذشته تیم هایی از مأموران این پلیس به موقعیت مورد نظر اعزام و موفق شدند در 2 عملیات جداگانه آنان را دستگیر و برای ادامه تحقیقات به مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ انتقال دهند.

رئیس پلیس اطلاعات تهران در پایان با بیان اینکه این 2 شرور سابقه دار به جرم ارتکابی اعتراف و برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند خاطر نشان کرد: اخلال در نظم عمومی و ارعاب شهروندان خط قرمز پلیس بوده و مجموعه انتظامی قاطعانه و بدون اغماض با هرگونه تحرک سوء اراذل و اوباش و مخلان نظم و امنیت برخورد می‌کند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.