کد خبر : 3184 / /
/

آخرین خبر درباره پرونده محسن لرستانی اعلام شد.

محسن پورمست (متولد ۱۳۶۲ در باغ‌ابریشم، کرمانشاه) که با نام محسن لرستانی شناخته می شود. محسن لرستانی از زندان آزاد شد.محسن لرستانی از سال ۱۳۸۶ با انتشار دو آهنگ زندان و غربت کار حرفه ای خود را آغاز کرده‌است.محسن لرستانی با خواندن آهنگ های بچه ننه و بچه قرتی به سبک رپ لکی در کرمانشاه و لرستان طرفداران زیادی پیدا کرد و سبک او علاقه مندان بخصوصی دارد.محسن لرستانی در منزل مادرش در سعادت‌آباد تهران به سر می‌برد در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ از سوی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی بازداشت شد. 

بهمن بابازاده ادعا کرد که محسن لرستانی خواننده پاپ کشور با قرار 3 میلیارد تومانی وثیقه آزاد شده است.

جرم محسن لرستانی چه بود؟

اسفند سال ۹۷ برای اولین بار خبر دستگیری محسن لرستانی خواننده مطرح کشور خبرساز شد و به دنبال آن پرونده وی به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه ارجاع شد.

فساد فی الارض اتهامی بود که بر اساس کیفرخواست علیه لرستانی صادر شد و به دستور قاضی او بازداشت موقت شد و به زندان رفت.

اولین جلسه دادگاه محسن لرستانی در تاریخ پانزدهم مهرماه سال گذشته در حالی که ماسک روی صورت داشت و لباس زندان به تن کرده بود، در دادگاه انقلاب برگزار شد؛ او برای توضیح پاره‌ای از موارد به دستور قاضی مقیسه به دادگاه احضار شده بود.

البته علاوه بر افساد فی الارض سازماندهی باندی که به تولید محتوای مستهجن با استفاده از دختران جوان در فضای مجازی می‌پرداخت هم از دیگر عناوین اتهامی لرستانی بود.

البته پس از دستگیری محسن لرستانی، گمانه زنی‌های بسیاری درباره علت بازداشت و تشکیل پرونده برای او به میان آمده است در حالی که جرم لرستانی اقدام علیه امنیت ملی نیست، اما دایر کردن یک مرکز فساد اتهام او به شمار می‌رود

محسن لرستانی

محسن لرستانی متولد 1358 در کرمانشاه، خواننده است. چهره محبوب هنری در بین مردمان کرد و لر که بیشتر در عروسی ها می خواند و در مناسب های فرهنگی و خاص نیز حضور داشت.محسن لرستانی، در محله باغ ابریشم کرمانشاه بدنیا آمده است.

موسیقی محلی و رقص از شاخصه های مردم کردستان است که باعث شد از همان دوران نوجوانی به فکر خوانندگی بی افتد.

دستگیری محسن لرستانی

محسن لرستانی از سال 97 دستگیر و محکوم به فساد فی‌ الارض شده است.

سید کاظم حسینی وکیل محسن لرستانی اعلام کرد موکلش اسفند 1397 در منزل مادری اش در سعادت آباد دستگیر و تا الان در زندان می باشد.

پرونده او بخاطر شکایت مدعی العموم و با صدور کیفر خواست اتهام فساد فی الارض به شعبه 28 دادگاه انقلاب اسلامی ارسال شده است.

سید کاظم حسینی وکیل مدافع محسن لرستانی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: موکلم ۱۲ اسفندماه سال ۹۷ در منزل مادرش در سعادت آباد بازداشت شد و از آن زمان تاکنون در زندان است.

وی افزود: پرونده موکلم با شکایت مدعی العموم و با صدور کیفرخواست به اتهام« افساد فی الارض» به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران ارسال شده است.

اتهامات محسن لرستانی

محسن لرستانیحسینی تصریح کرد: موضوع اتهامی موکلم در رابطه با مسائل اخلاقی و خصوصی بود که در فضای مجازی منتشر کرده بود و او شاکی خصوصی ندارد.

ماده 286 قانون مجازات اسلامی در رابطه با افساد فی الارض و مجازات آن مقرر داشته است:

«هرکس به‌طور گسترده، مرتکب جنایت علیه تمامیت جسمانی افراد، جرائم علیه امنیت داخلی یا خارجی کشور، نشر اکاذیب، اخلال در نظام اقتصادی کشور، احراق و تخریب، نشر اکاذیب در فضای مجازی، پخش مواد سمی و میکروبی و خطرناک یا دایر کردن مراکز فساد و فحشا یا معاونت در آنها گردد به گونه‌ای که مجب اخلال شدید در نظم عمومی کشور، ناامنی یا ورود خسارت عمده به تمامیت جسمانی افراد یا اموال عمومی و خصوصی، یا سبب اشاعه فحشا یا فساد در حد وسیع گردد مفسد فی‌الارض محسوب و به اعدام محکوم می‌گردد.

تبصره- هرگاه دادگاه از مجموع ادله و شواهد قصد اخلال گسترده در نظم عمومی، ایجاد نا امنی، ایراد خسارت عمده و یا اشاعه فساد یا فحشا در حد وسیع و یا علم به مؤثر بودن اقدامات انجام شده را احراز نکند و جرم ارتکابی مشمول مجازات قانونی دیگری نباشد، با توجه به میزان نتایج زیانبار جرم، مرتکب به حبس تعزیری درجه پنج یا شش محکوم می‌شود.»

اعدام محسن لرستانی ؟

ماده 286 قانون مجازات اسلامی حکم افساد فی الارض اعدام می باشد اما تبصره هم دارد که می توان به حبس تعزیزی درجه پنج یا شش نیز محکوم کند.

شروع حرفه ای محسن لرستانی

محسن لرستانی، تا مدت ها در مجالسات مختلف برنامه اجرا می کرد اما پختگی لازم رو نداشت، در سال 1386 در 28 سالگی دو آهنگ زندان و غربت را منتشر کرد که مورد توجه قرار گرفت.

حمایت خانواده از محسن لرستانی

محسن لرستانی، در این سالها با حمایت برادر بزرگترش رضا که او نیز سالها در کرمانشاه خوانندگی می کرد پا به این عرصه گذاشت.

شهرت محسن لرستانی

کم کم با انتشار آهنگ چون بچه ننه، بچه سوسول، بچه قرتی، آهنگ شاهزاده و گدا به یک خواننده صاحب نام در کرمانشاه و منطقه تبدیل شد.

ازدواج و همسر محسن لرستانی

محسن لرستانی که قدم در 41 سالگی گذاشته است، هنوز ازدواج نکرده و مجرد می باشد.

تغییر نام خانوادگی محسن لرستانی

محسن لرستانینام اصلی این خواننده محسن پورمست می باشد که بنا به دلایلی گفته نشده فامیلی خود را تغییر داده است و حالا با نام لرستانی مشهور می باشد.

مداحی کردن محسن لرستانی

محسن لرستانی، علاوه در خوانندگی در عروسی ها به زبان کردی و لری در ایام محرم نیز بعنوان مداح حضور دارد و در دسته جات مدیحه سرایی می کند

آهنگ های محسن لرستانی

تنهایی

وابسته

بی وفایی

چجور دلت میاد بگی

بی کس

نگین

ستاره

بچه ننه

داش مهدی

پری

زندان

قصه بابا

روله داغت نبینم

برار

نگین

غربت

بچه یتیم

کارتن خواب

یا کریم

دوست دارم

مونس دردم

هم نفس

دختر شر

همبازی

شاهزاده و گدا

وه عشق او یاره بیمسه سرگردان

عجل

یادت میاد

بچه قرتی

دایه

بزن تار

ساقی

نارفیق

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار