کد خبر : 829 / /
/

▫️چربی های تک و چند غیر اشباع و مواد مغذی گیاهی موجود در روغن زیتون تنها برای سلامت پوست، مو و قلب انسان مفید نیستند و در حفظ سلامت ریه ها نیز نقش دارند.

چربیهای تک و چندغیراشباع و مواد مغذی گیاهی موجود در روغن زیتون تنها برای سلامت پوست، مو و قلب انسان مفید نیستند و در حفظ سلامت ریه ها نیز نقش دارند. در حقیقت، روغن زیتون ممکن است به مبارزه با خطرات سلامت مرتبط با آلودگی هوا مانند افزایش فشار خون و اختلال در عملکرد رگ های خونی کمک کند. این عوامل می توانند تامین اکسیژن را کاهش دهند که قلب را وادار می کند سریع‌تر عمل پمپاژ را انجام داده و تنفس دشوارتر شود.

روغن زیتون

دانشمندان بر این باورند که اسید الوئیک، یک ترکیب ضد التهاب موجود در روغن زیتون، ممکن است از عوامل تاثیرگذار در این زمینه باشد. روغن زیتون محصولی سالم است که عملکردی آنتی اکسیدانی را ارائه می کند. این روغن به مبارزه با آثار اولیه آلاینده ها، شامل التهاب و مولکول های مضر ناشی از آن، کمک می کند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار