کد خبر : 709 / /
/

دکتر اکبر فاضل، دندانپزشک گفت: عامل بوی بد دهان ممکن است عواملی مثل پوسیدگی دندان و بین دندان باشد، چون محل تجمع مواد غذایی و میکروبهاست و منجر به عفونت می‌گردد.

 

وی در ادامه گفت: عامل مهم بوی بد دهان، عفونت‌های لثه‌ای است که طی آن از لثه‌ها عفونت خارج می‌گردد. عامل دیگر مربوط به عفونت‌های سیونس‌های پیشانی و سینوس فک بالا است که معمولاً به آن سینوزیت می‌گویند.

وی افزود: عامل دیگر بوی بد دهان عفونت دستگاه‌های گوارشی، مانند معده و روده است. از جمله این بوی بد می‌تواند به دلیل عوامل تنفسی و ریه‌ها نیز باشد.

فاضل در ادامه گفت: عامل آخر بوی بد دهان مربوط به بیماری‌های سیستمیک است که طی آن سیستم ایمنی بدن تضعیف می‌گردد مانند بیماری‌های قند و یا بیماری‌های مربوط به کلیه‌ها.

1538585559-home-remedies-for-bad-breath

وی خاطر نشان کرد: ساده‌ترین روش برای درمان آن این است که عوامل موضعی داخل دهان را برطرف کنیم. رعایت بهداشت دهان، استفاده از مسواک و نخ دندان  قبل از خواب برای رفع این عامل ضروری است.

وی در پایان گفت: استفاده از مواد خوراکی و غذایی و میوه‌جات به خصوص سیب، هویج و مواردی که دارای فایبر هستند منجر به خود تمییزی دندان و لثه می‌گردد.از جمله استفاده از پرتغال، لیمو شیرین، انار و پودر سنجد منجر به از بین بردن بوی دهان و محکم شدن دندان و لثه می‌گردد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار