کد خبر : 3797 / /
/

«شی جین پینگ» رییس جمهوری چین روز دوشنبه در یک گفت و گوی تلفنی با «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد کشورش آماده تقویت همکاری ها با ایران و حفاظت از منافع مشترک دو جانبه است.

 

 

 

به گزارش "شینهوا"، شی در این تماس تلفنی افزود که کشورش از خواسته های منطقی ایران در مورد برنامه جامع اقدام مشترک در مورد مسئله هسته ای ایران حمایت می کند و آماده تقویت هماهنگی با ایران و حفاظت از منافع مشترک دو طرف است.

رییس جمهوری چین در این گفت‌ و گو، روابط با ایران را در همه زمینه ها راهبردی و رو به توسعه خواند و بر تلاش برای اجرایی و عملیاتی شدن توافقات دو کشور در اسرع وقت تاکید کرد.

مقابله با کرونا و تامین واکسن مورد نیاز ایران از دیگر محورهای اصلی این گفت و گو بود. «شی جین پینگ» در این زمینه اظهار کرد: نیاز ایران به واکسن را درک می‌کنیم و به تعهدات خود برای تامین واکسن مورد نیاز ایران عمل خواهیم کرد.

رییس جمهوری چین همچنین با اشاره به همکاری پکن و تهران در زمینه ساخت راکتور اراک در چارچوب برجام، گفت: به تعهد خود در این زمینه و تسریع در انجام کار پایبند هستیم.

این گزارش حاکی است روسای جمهوری دو کشور در این تماس تلفنی از پیشرفت مذاکرات وین اظهار خرسندی کرده اند.

منبع:ایرنا

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار