کد خبر : 19576 / /
/

 

آینده طراحی و توسعه وب سایت در دنیا چه خواهد شد ؟

همراه با پیشرفت های تکنولوژی، آینده توسعه وب و طراحی سایت هر سال تغییر می کند. زمانی ارائه می شود که تعداد وب سایت ها در سراسر جهان به طور چشمگیری افزایش یافته است. علاوه بر این، امروزه کسب‌وکارها بیشتر به خرید آنلاین از طریق اپلیکیشن‌ها یا وب‌سایت‌ها وابسته هستند تا فروشگاه‌های معمولی.

بنابراین، برای رقابت با چنین بازار دیجیتال رقابتی، وب سایت شما باید قدرتمندتر شود. برای انجام این کار، باید ایده های نوآورانه ایجاد کنید و جدیدترین روند توسعه وب را شناسایی کنید.

در این مقاله به پیش بینی آینده توسعه وب خواهیم پرداخت. اکنون آنها را بررسی کنید!

طراحی سایت فروشگاهی سیماگر

آینده توسعه وب چیست؟

پس از یک فرآیند طولانی تحقیق، ما 19 روند آینده نگرانه را جمع آوری کرده ایم که پیش بینی می شود آینده توسعه وب برای پنج سال آینده باشد.

هوش مصنوعی (AI)

در روزهای آتی می توان حدس زد که نقش هوش مصنوعی بیش از هر زمان دیگری در دنیای وب سایت ها گسترده شود.

نمی توان انکار کرد که هوش مصنوعی آینده توسعه وب خواهد بود زیرا این مرحله با سرعت بالاتری توسعه یافته است. در حال حاضر، بسیاری از شرکت‌های پیشرو مختص هوش مصنوعی را راه‌اندازی کرده‌اند. علاوه بر این، Gird یکی از پرطرفدارترین پیاده‌سازی‌های هوش مصنوعی است که امکان توسعه وب‌سایت خاص محتوایی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌سازد. علاوه بر این، راه‌اندازی ابزارهای ADI امکان توسعه وب‌سایت خودکار را فراهم کرده است که می‌توان آن‌ها را با توجه به توسعه‌دهندگان وب سفارشی‌سازی کرد. دو نمونه رایج از سیستم‌های هوش مصنوعی عبارتند از سیری اپل و سئو سایت گوگل دارای ویژگی‌هایی برای تشخیص گفتار انسان، تجزیه و تحلیل آن با ردیابی الگوها و ارائه تجربه کاربری بهتر به لطف اطلاعات تفسیر شده. یکی دیگر از نمونه‌های سریع‌ترین روند رشد هوش مصنوعی، تشخیص گفتار است. این نقش اساسی و نقشی ضروری در ایجاد تحول در دنیای موبایل و توسعه وب سایت ایفا می کند.

Artificial Intelligence-AI

هوش مصنوعی (AI)

به تدریج، نام‌های بزرگی مانند فیس‌بوک، مایکروسافت، گوگل و... سرمایه‌گذاری زیادی روی هوش مصنوعی می‌کنند. بنابراین، توسعه‌دهندگان وب باید ویژگی‌ها و قابلیت‌های توسعه‌یافته توسط هوش مصنوعی را شامل شوند. تغییرات اساسی در حوزه توسعه وب ایجاد خواهد کرد.

اینترنت اشیا (IOT)

طبق نظرسنجی Statista، در سال 2021 حدود 32 میلیارد دستگاه متصل وجود خواهد داشت. رشد عظیم تعداد دستگاه های اینترنت اشیا تأثیر مثبتی بر روند توسعه وب خواهد داشت زیرا شرکت ها تمایل دارند این دستگاه ها را از طریق لپ تاپ یا دسکتاپ مدیریت کنند. علاوه بر این، ادغام دستگاه ها با وب سایت نیز نقش مهمی در ارائه خدمات بهتر به مشتریان دارد. به عنوان مثال، IoT می تواند برای تجزیه و تحلیل نوارهای تناسب اندام یا ساعت های هوشمند استفاده شود. آنها می توانند تمام فعالیت های کاربران مانند ردیابی خواب، تغذیه، و بهینه سازی اهداف سلامتی را با ذخیره اطلاعات در فضای ابری ردیابی کنند.

در حالی که در حال حاضر تنها تعداد کمی از وب سایت ها دارای یکپارچه سازی اینترنت اشیا هستند، این مفهوم همچنان بر روی آینده نزدیک تمرکز خواهد کرد زیرا تعداد دستگاه های متصل به تدریج افزایش می یابد.

واقعیت مجازی

در چند سال گذشته، واقعیت مجازی یکی از مصمم ترین عناصری بوده است که تاثیر مثبتی بر آینده توسعه وب داشته است. توسعه دهندگان وب به طور کامل از واقعیت مجازی برای پیاده سازی ویژگی های برتر فناوری استفاده کرده اند تا محیطی مهیج را برای کاربران خود به ارمغان آورند. که قطعا میتوان از این تکنولوژی ها در طراحی سایت شرکتی یا طراحی سایت فروشگاهی برای بالابردن جذابیت خرید استفاده های فراوانی و متنوعی کرد.

وب‌سایت‌های مجهز به واقعیت مجازی می‌توانند به کاربران این امکان را بدهند تا از دنیای سه‌بعدی در زمان واقعی لذت ببرند و با آن درگیر شوند. چندین سازمان معروف به دنبال توسعه دهندگان وب با مهارت های کافی در واقعیت مجازی هستند که بتوانند در مدل های تجاری خود پیاده سازی کنند. این می تواند به مشتریان خود پیشنهاد دهد که به طور مجازی با محصولات خود درگیر شوند که می تواند رضایت کلی مشتری را افزایش دهد.

فیلم 360 درجه

یکی از مهارت‌هایی که تقریباً در همه سازمان‌ها در سراسر جهان یافت می‌شود، توانایی ایجاد یک ویدیوی 360 درجه است. می تواند با ارائه یک طراحی رابط کاربری تعاملی و پیشرفته از توسعه یک وب سایت پشتیبانی کند. این یک تجربه مجازی از یک محصول را برای کاربران به ارمغان می آورد که توصیف و توضیح آن آسان است. اگر طراحان تجربه قبلی در واقعیت مجازی داشته باشند، می توانند فرصت های بیشتری برای ایجاد ویدیوی 360 درجه برای افزایش تعامل مشتری داشته باشند.

طراحی سایت شرکتی سیماگر

دستور صوتی

انتظار می رود فرمان صوتی یکی از روندهای آینده توسعه وب باشد. امروزه کاربران می توانند از دستورات صوتی برای کنترل گوشی های هوشمند، صفحه نمایش تلویزیون، لپ تاپ یا تبلت خود استفاده کنند. در مقایسه با چند سال گذشته، تکنولوژی پیشرفت زیادی کرده است. کاربران به‌راحتی می‌توانند به جای انجام کارهای زیاد با برنامه، فقط با یک فرمان صوتی با یک راننده Uber تماس بگیرند. این می تواند توسط توسعه دهندگان وب سایت برای بهبود تجربه مشتری استفاده شود. بسیاری از سازمان‌ها بر این باورند که این یکی از ضروری‌ترین جنبه‌های ارزیابی فناوری است که در چند سال آینده سرعت خواهد گرفت.

قدردانی بیشتر برای استانداردهای وب

در گذشته، فروش مشتریان در نقش کدهای معتبر و معنایی دشوار بود. با این حال، با توسعه فناوری،دستگاه ها و مرورگرهای زیادی در بازار وجود دارد. بنابراین استانداردها برای تولید محصولات سازگار و انعطاف پذیر بیش از پیش اهمیت پیدا کرده اند. با پشتیبانی مرورگرهای وب برای باز کردن استانداردهای وب، کدنویس ها می توانند به خوبی با قوانین وب سایت کار کنند. بنابراین، توسعه دهندگان وب سایت که بر روی کدهای سازگار تمرکز می کنند می توانند از این روند بهره مند شوند.

قرار گرفتن در معرض تزریق کد

این روزها، از آنجایی که بسیاری از برنامه‌ها با پشتیبانی از فرم‌ها، نظرات و بازخورد خود را به کاربران ارائه می‌دهند، راه‌های رایجی برای افزودن تزریق کد بدافزار وجود دارد.

به عنوان مثال، اگر برنامه ها کاربر را از اضافه کردن حداقل تعداد کاراکتر به فرم ورود بازدارند و اجازه استفاده از کاراکترها را بدهند، برای مهاجم آسان خواهد بود که کد را به فرم دسترسی به تمام داده های سرور اضافه کند. .

رابط کاربری MOTION

Motion User Interface (Motion UI) یک کتابخانه SaaS است که معمولاً برای ایجاد CSS سفارشی استفاده می شود. هنگامی که بتوانید از Motion UI به طور هوشمندانه استفاده کنید، می تواند به طور موثر تصویر برند را ده برابر با ارائه بینش ایده آل به پیام برند به کاربر بهبود بخشد. علاوه بر این، می‌توانید از Motion UI برای بهبود طراحی تجربه کاربر با استفاده از چندین عنصر برای افزودن به ناوبری ساده‌تر و افزایش عملکرد کلی وب‌سایت استفاده کنید.

Motion-User-Interface

سئو سایت سیماگر

رابط کاربری حرکت

در آینده، توسعه وب با انجام تمام اقدامات فناوری جدید در سطح ضروری، به طور چشمگیری تغییر خواهد کرد. در مقایسه با چند سال اخیر، غیرقابل انکار به نظر می رسد که پیشرفت تکنولوژی به طور مستقیم یا غیرمستقیم بر توسعه وب سایت ها تأثیر می گذارد. برای توسعه دهندگان وب ضروری است که به طور مداوم با آخرین روندهای رخ داده در سراسر جهان که می تواند تجربه کاربر را بهبود بخشد و تعامل و رضایت مشتری بهتری را به همراه داشته باشد، به روز شود.

تقاضای کمتر برای خدمات تبدیل PSD به XHTML/CSS

در حال حاضر، توسعه دهندگان وب تمایل بیشتری به کار بر روی مشاغل خاص مانند سفارشی سازی نرم افزار منبع دارند. بسیاری از توسعه دهندگانی که مسئول پرداخت حق بیمه از فروشگاه های خرده فروشی "PSD به HTML" هستند، باید جایگاه خود را تغییر دهند. تقاضا برای این نوع کار وجود خواهد داشت. با این حال، تقاضا برای خدمات تبدیل PSD به XHTML/CSS به تدریج کاهش می یابد.

جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت برای توسعه برنامه های موبایل اندروید و برنامه های وب سایت پویا استفاده می شود. این یکی از محبوب ترین روند توسعه وب سایت در سال 2020 باقی مانده است. این روند با ظهور چارچوب های جدید و کتابخانه های فراوان تقویت می شود. سازگاری بالاتر جاوا اسکریپت برای ارائه عملکردهای سفارشی و سهولت استفاده باعث شده است که چارچوب های جاوا اسکریپت به انتخابی ارجح برای توسعه دهندگان وب در سراسر جهان تبدیل شود.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.