کد خبر : 728 / /
/

صبح امروز رویترز گزارش داد که ارزش دلار برای سومین روز متوالی در محدوده نزولی ماند. آن طور که ایسنا گزارش رویترز را ترجمه کرده، رفتار معامله‌گران بازار ارز هنوز با احتیاط زیادی در مقایسه با هفته‌های قبل همراه است. بسیاری از تحلیلگران بازار ارز معتقدند که سیگنال کلیدی بعدی در تعیین مسیر دلار زمانی خواهد بود که بانک مرکزی آمریکا زمان تغییر سیاست‌های فعلی و افزایش نرخ بهره از نرخ پایین فعلی را اعلام کند.

 قیمت طلای جهانی معاملات امروز را با قیمت حوالی 1806 دلار آغاز کرد. از نظر تحلیل گران قیمت طلا روند نزولی خواهد داشت و اونس طلا تلاش می کند سطح ۱۸۰۰ دلار را حفظ کند. قیمت طلا هر روز تغییر می کند و از روند جهانی تاثیر می گیرد.مردم در ایران هم انتظار دارند در دولت جدید قیمت طلا کاهش یابد و از نظر کارشناسان این موضوع مطرح هست که باید در بازار طلا زیر نظر داشت که آیا طلا محدوده حمایتی ۱۷۹۷ تا ۱۷۹۰ دلار را می تواند حفظ کند.اخبار قیمت طلا در سایت خبر آزاد دنبال کنید.

شاخص دلار عقب‌نشینی کرده، اخبار حاوی نااطمینانی از مذاکرات منتشر و تقاضاهای احتیاطی بازار طلا بیشتر شده است. آیا بازار طلا طبق انتظار عمل خواهد کرد و متاثر از این اخبار به روند صعودی خود ادامه می‌دهد؟

صبح امروز رویترز گزارش داد که ارزش دلار برای سومین روز متوالی در محدوده نزولی ماند. آن طور که ایسنا گزارش رویترز را ترجمه کرده، رفتار معامله‌گران بازار ارز هنوز با احتیاط زیادی در مقایسه با هفته‌های قبل همراه است. بسیاری از تحلیلگران بازار ارز معتقدند که سیگنال کلیدی بعدی در تعیین مسیر دلار زمانی خواهد بود که بانک مرکزی آمریکا زمان تغییر سیاست‌های فعلی و افزایش نرخ بهره از نرخ پایین فعلی را اعلام کند.

اما جدای از این سیگنال صعودی برای قیمت طلا، اخبار دیگر نیز وضعیتی مشابه دارند.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه در کویت اظهار کرد که مذاکرات بر سر احیای برجام نمی‌توانند به طور نامحدود ادامه یابد اما واشنگتن کاملا آماده است تا مذاکرات را ادامه دهد.

وی گفت: ما به دیپلماسی متعهد هستیم اما این پروسه نمی‌تواند به طور نامحدود ادامه یابد. ما می‌خواهیم ببینیم که ایران آماده انجام دادن یا ندادن چه کارهایی است و کاملا آماده‌ایم تا برای ادامه مذاکرات به وین بازگردیم. توپ در زمین ایران باقی است.

اما سومین پیام مهم برای بازار طلا مربوط به رفتار بازیگران آن است. دنیای اقتصاد نوشته است: برخی بازیگران حاضر در بازار عنوان می‌کنند که تقاضای احتیاطی در روزهای اخیر بالا رفته است. از نگاه آنها، جدا از توقف مذاکرات هسته‌ای و تهدید آمریکا مبنی بر تحریم‌های جدید، اعتراضات در کشور نیز موجب هراس شماری از معامله‌گران و افزایش خریدهای احتیاطی ارز و طلای آنها شده است. با این حال، بیشتر فعالان باور دارند که افزایش قیمت روزهای اخیر بیشتر به‌دلیل توقف مذاکرات هسته‌ای و تغییر فضای انتظاری بازارها بوده است.

در همین حال به نظر می‌رسد بازار طلا نیز در روزهای اخیر نسبت به اخبار گرانی دلار واکنش نشان داده است. محمد کشتی‌آرای، نائب‌رئیس اتحادیه طلا و جواهر در پایان هفته اخیر در گفتگو با صداوسیما از افزایش قیمت ۷۰۰ هزار تومانی سکه خبر داده و دلیل آن را بالا رفتن قیمت اونس جهانی و رشد قیمت ارز دانسته است.

نادر بذرافشان، دبیر اتحادیه طلا نیز از کاهش تقاضا در طول هفته گذشته و تاثیر نوسانات قیمت دلار بر بازار طلا و سکه خبر داده و علت اصلی افزایش قیمت را نبود تقاضا و افزایش نرخ ارز می‌داند.

اما آیا در ادامه با توجه به اخبار مورد اشاره ممکن است روند فعلی طلا ادامه یابد؟ این روند چقدر ممکن است در ادامه پایدار باشد؟ خیلی از فعالان بازار معمولا برای خرید خود ابتدا به این دو سوال پاسخ می‌دهند. از نگاه برخی کارشناسان مانند شهاب موسوی در آینده بلندمدت مثلا چهار ساله روند طلا رو به صعود پیش‌بینی می‌شود اما برخی کارشناسان هم مثل او خوشبین نیستند. باید دید در هفته پیش‌رو طلا چه واکنشی به اخبار مورد اشاره نشان می‌دهد.

طلای جهانی معاملات امروز را با قیمت حوالی 1806 دلار آغاز کرد، قیمت طلا در اولین ساعات معاملات روند نزولی را پیمود، طلا نوساناتی با فرکانس بالا را دنبال کرد و در ساعت 13 عصر به وقت ایران روی 1800 دلار قرار گرفت.

رویداد مهم امروز جلسه کمیته بازار باز فدرال رزرو و سخنرانی جروم پائول است، نتایج این جلسه می‌تواند برای بازار طلا با اهمیت باشد.

فعالان بازار طلا نتایج این جلسه را با دقت بررسی خواهند کرد، در صورتی که فدرال رزرو در این جلسه بر سیاست‌های انقباضی تاکید کند و در مورد افزایش نرخ بهره تصمیم بگیرد، می‌تواند بر قیمت طلا تاثیر منفی بگذارد، و اگر سیاست انعطاف‌پذیری تورمی را در پیش بگیرد، احتمالا طلا واکنش مثبت نشان خواهد داد.

افزایش قیمت بیت کوین / قیمت طلا

قیمت طلا

بیشترین قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته 40 هزار و 295 دلار و کمترین قیمت آن 37 هزار و 13 دلار بود. بیت کوین که در هفته گذشته در مقابل سقوط به زیر مرز 30 هزار دلار مقاومت می‌کرد، در نزدیکی 40 هزار دلار قرار گرفته است و از این مرز بالا و پایین می‌رود.  

قیمت بیت کوین در ساعت 12 و 40 دقیقه به وقت ایران در حوالی 39 هزار و 757 دلار قرار داشت. سرمایه بازار بیت کوین در نزدیکی 747 میلیارد دلار قرار گرفته بود. بازدهی 24 ساعته این ارز دیجیتال در حوالی 7 درصد بود و قیمت آن نسبت به 7 روز گذشته حدود 29 درصد رشد داشت. بیت کوین صبح امروز رقم‌هایی بالای 40 هزار دلار را به ثبت رسانده بود، اما دوباره به زیر این مرز بازگشت.

تغییرات قیمتی دومین ارز دیجیتال مهم دنیا نیز مثبت بود. قیمت اتریوم نسبت به 24 ساعت گذشته حدود 4 درصد و نسبت به 7 روز گذشته نزدیک به 23 درصد رشد کرده بود.

قیمت آن در ساعت 12 و 42 دقیقه عصر به وقت ایران روی 2 هزار و 303 دلار قرار داشت و سرمایه بازار این ارز دیجیتال در حوالی 268 میلیارد دلار ثبت شده بود.

در حالی که قیمت بیت کوین در این روزها به نوعی بر مدار صعود قرار گرفته است، فشارها بر وزیر خزانه‌داری آمریکا برای افزایش کنترل و اعمال تنظیمات قانونی جدی‌تر بر ارزهای دیجیتال در حال افزایش است. بر این اساس برخی از مقامات آمریکا معتقدند که رشد سریع ارزهای دیجیتال خطری برای سیستم مالی است. الیزابت وارن، سناتور دموکرات با نوشتن نامه‌ای به وزیر خزانه‌داری آمریکا به طور رسمی از وی خواست که در مورد اعمال تنظیمات قانونی مقتضی در مقابل ارزهای دیجیتال اقدام کند.

اونس طلا تلاش می کند سطح ۱۸۰۰ دلار را حفظ کند اما تحلیلگران نسبت به ریسک ریزش قیمت این فلز ارزشمند در پی قویتر شدن ارزش دلار آمریکا هشدار دادند.

کریس وستون، مدیر تحقیقات شرکت پِپراستون گفت: یکی از عوامل کلیدی که باید در بازار طلا زیر نظر داشت این است که آیا طلا محدوده حمایتی ۱۷۹۷ تا ۱۷۹۰ دلار را می تواند حفظ کند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار